Responsive 4.2.2 - en to bg_BG translation catalogue (515 entries)

en: Activating
bg_BG: Активиране

en: Not connect. Verify Network.
bg_BG: Не се свързвай. Проверете мрежата.

en: Requested page not found. [404]
bg_BG: Исканата страница не е намерена. [404]

en: Internal Server Error [500]
bg_BG: Вътрешна грешка в сървъра [500]

en: Requested JSON parse failed
bg_BG: Неуспешен искан JSON

en: Time out error
bg_BG: Грешка при изчакване

en: Ajax request aborted
bg_BG: Ajax искане прекратено

en: Uncaught Error
bg_BG: Неуловими грешки

en: Install and activate &raquo;
bg_BG: Инсталиране и активиране &raquo;

en: Activate
bg_BG: Активиране

en: Deactivate
bg_BG: Деактивирайте

en: Jetpack Portfolio
bg_BG: Портфолио на Джетпак

en: Features
bg_BG: Особености

en: Free
bg_BG: Безплатно

en: Pro
bg_BG: Про

en: Mobile Friendly
bg_BG: Удобен за мобилни устройства

en: Slider, portfolio, pricing tables, WooCommerce widgets etc
bg_BG: Плъзгач, портфолио, ценови таблици, WooCommerce джаджи и т.н.

en: Blazing Fast Speed
bg_BG: Светкавично бърза скорост

en: Optimized for speed, loads in under 2 seconds
bg_BG: Оптимизиран за скорост, натоварвания за по-малко от 2 секунди

en: Fully Customizable
bg_BG: Напълно адаптивни

en: Using the customizer options for layout, fonts & colors
bg_BG: Използване на опциите за персонализиране за оформление, шрифтове и цветове

en: Limited Options
bg_BG: Ограничени опции

en: Ready-to-use Website Templates
bg_BG: Готови за използване шаблони на уеб сайтове

en: Ready-to-use Elementor page builder and Gutenberg website templates
bg_BG: Готови за използване редактори на страници за елементор и шаблони за уебсайтове на Gutenberg

en: Exclusive Widgets
bg_BG: Ексклузивни джаджи

en: Exclusive Content, Deals & Offers
bg_BG: Ексклузивно съдържание, оферти и оферти

en: Get access to exclusive WordPress content, deals & offers
bg_BG: Получете достъп до ексклузивно съдържание, оферти и оферти на WordPress

en: Private Priority Email Support
bg_BG: Поддръжка на имейл с частен приоритет

en: Need help? Just raise a support ticket to get priority email support
bg_BG: Имате ли нужда от помощ? Просто повдигнете билет за поддръжка, за да получите приоритетна поддръжка по имейл

note: Theme Name of the plugin/theme
en: Responsive
bg_BG: Отзивчив/Отговарящ

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
bg_BG: Този пост е защитен с парола. Въведете паролата, за да видите всички коментари.

note: translators: 1: title.
en: One Comment on &ldquo;%1$s&rdquo;
bg_BG: Един коментар за "%1$s"

en: &#8249; Older comments
bg_BG: &#8249; По-стари коментари

en: Newer comments &#8250;
bg_BG: По-нови коментари &#8250;

en: Pings&#47;Trackbacks
bg_BG: Пинг&#47;Проследявания

note: translators: 1 : Count, 2 : Pings 3 : Post title
en: Name
bg_BG: Име

en: E-mail
bg_BG: Имейл

en: Website
bg_BG: Уебсайт

en: Button Color
bg_BG: Цвят на бутона

en: Button Hover Color
bg_BG: Цвят на бутона при посочване

en: Button Hover Text Color
bg_BG: Цвят за Шрифта на Бутона при показалец отгоре

en: Button Text Color
bg_BG: Цвят за Текста на бутона

en: Text color
bg_BG: Цвят на текста

en: Container Background Color
bg_BG: Цвят на фона на контейнера

en: Responsive Options
bg_BG: Адаптивни Опции

en: Get Started
bg_BG: Първи стъпки

en: Free Vs Pro
bg_BG: Безплатно срещу про

en: Import a website template(FREE)
bg_BG: Импортиране на шаблон за уеб сайт (БЕЗПЛАТНО)

en: Install Responsive Add-ons to get ready-to-use website templates that can be imported with one click.
bg_BG: Инсталирайте адаптивни добавки, за да получите готови за използване шаблони на уеб сайтове, които могат да бъдат импортирани с едно кликване.

en: Learn More &raquo;
bg_BG: Научете повече &raquo;

en: Support
bg_BG: Поддръжка

en: Have questions? Get in touch with us. We'll be happy to help
bg_BG: Имате въпроси? Свържете се с нас. Ще се радваме да помогнем

en: Request Support &raquo;
bg_BG: Искане за поддръжка &raquo;

note: translators: %1$s: Responsive Support link.
en: Change site layout
bg_BG: Промяна на оформлението на сайта

en: Customize fonts/typography
bg_BG: Персонализиране на шрифтове/ типография

en: Upload logo & site icon
bg_BG: Икона за качване на лого и сайт

en: Add/edit navigation menu
bg_BG: Добавяне/редактиране на меню за навигация

en: Customize header options
bg_BG: Персонализиране на опциите за заглавки

en: Customize footer options
bg_BG: Персонализиране на опциите за долен колонтитул

en: Update blog layout
bg_BG: Актуализиране на оформлението на блога

en: Update page layout
bg_BG: Актуализиране на оформлението на страницата

en: Quick Start:
bg_BG: Бързо стартиране:

en: Community
bg_BG: Общност

en: Meet the Responsive Power-users. Say hello, ask questions, give feedback, and help each other
bg_BG: Запознайте се с отзивчиви power-users. Кажи здравей, задавай въпроси, даваме отзиви и си помагаме взаимно

en: Join Facebook Group &raquo;
bg_BG: Присъединете се към Групата на Facebook &raquo;

en: Feedback
bg_BG: Отзиви

en: Hi! Thanks for using the Responsive theme. Can you please do us a favor and give us a 5-star rating? Your feedback keeps us motivated and helps us grow the Responsive community.
bg_BG: Здравей! Благодаря за използването на отзивчиви тема. Ще ни направите ли услуга и да ни дадете 5-звезден рейтинг? Вашата обратна връзка ни държи мотивирани и ни помага да развиваме отзивчивата общност.

en: Submit Review &raquo;
bg_BG: Подаване на преглед и raquo;

en: Blazing Fast, mobile-friendly, fully-customizable WordPress theme.
bg_BG: Блестяща, удобна за мобилни устройства, напълно адаптивна тема на WordPress.

en: Sale!
bg_BG: Разпродажба!

en: WooCommerce Sidebar
bg_BG: Странична лента на WooCommerce

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
bg_BG: Тази странична лента ще се използва на страниците на продукта архив, количка, каса и Моята сметка.

en: Colors
bg_BG: Цветове

en: Cart Buttons
bg_BG: Бутон за количка

en: Button
bg_BG: Бутон

en: Button Text
bg_BG: Текст на бутона

en: Button Hover
bg_BG: Задръжте курсора на бутона

en: Button Hover Text
bg_BG: Бутон за превъртане на текст

en: Checkout Button
bg_BG: Бутон за извличане

en: Layouts
bg_BG: Оформления

en: Main Content Width (%)
bg_BG: Основна ширина на съдържанието (%)

en: Enable Cross-sells
bg_BG: Активиране на кръстосани тела

en: Cart Icon Visibility
bg_BG: Видимост на иконата на кошницата

en: Display On All Devices
bg_BG: Показване на всички устройства

en: Disabled On All Devices
bg_BG: Забранено на всички устройства

en: Product Catalog Options
bg_BG: Опции за продуктов каталог

en: Shop Options
bg_BG: Опции за магазини

en: Product Options
bg_BG: Продуктови опции

en: Single Product Options
bg_BG: Опции за един продукт

en: Cart Options
bg_BG: Опции за количка

en: Rating Color
bg_BG: Цвят на оценката

en: Price Color
bg_BG: Цвят на цената

en: Add To Cart Buttons
bg_BG: Добавяне в кошницата бутони

en: Layout
bg_BG: Оформление

en: Sidebar Position
bg_BG: Странична лента позиция

en: Right Sidebar
bg_BG: Дясна Странична лента

en: Left Sidebar
bg_BG: Лява Странична лента

en: No Sidebar
bg_BG: Без странична лента

en: Shop Product
bg_BG: Магазин за продукт

en: Catalog View
bg_BG: Каталоген изглед

en: Grid View
bg_BG: Решетка

en: List View
bg_BG: Списък

en: Content Aligmnment
bg_BG: Съдържание на алижа

en: Center
bg_BG: Център

en: Left
bg_BG: Ляво

en: Right
bg_BG: Дясно

en: Shop Elements
bg_BG: Елементи за магазини

en: Sale Notification
bg_BG: Продажба Уведомление

en: None
bg_BG: Няма

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Custom String
bg_BG: Низ по избор

en: Sale % Value
bg_BG: Продажба % Стойност

en: Sale Bubble Style
bg_BG: Стил на мехурчетата в продажба

en: Circle
bg_BG: Кръг

en: Circle Outline
bg_BG: Контур на кръга

en: Square
bg_BG: Квадрат

en: Square Outline
bg_BG: Квадратна структура

en: Product Elements
bg_BG: Елементи на продукта

en: Gallery Layout
bg_BG: Оформление на галерията

en: Vertical
bg_BG: Вертикално

en: Horizontal
bg_BG: Хоризонтално

en: Single Product Structure
bg_BG: Структура на един продукт

en: Cart
bg_BG: Количка

en: Link values together
bg_BG: Свързване на стойности заедно

en: Top
bg_BG: Горе

en: Bottom
bg_BG: Долу

en: px - em - rem
bg_BG: px - им - rem

en: Inherit
bg_BG: Наследяване

en: Thin: 100
bg_BG: Тънки: 100

en: Light: 200
bg_BG: Светлина: 200

en: Book: 300
bg_BG: Книга: 300

en: Normal: 400
bg_BG: Нормално: 400

en: Medium: 500
bg_BG: Средна: 500

en: Semibold: 600
bg_BG: Полу-удебелено: 600

en: Bold: 700
bg_BG: Удебелено: 700

en: Extra Bold: 800
bg_BG: Екстра удебелено: 800

en: Black: 900
bg_BG: Черен: 900

en: Arial, Helvetica, sans-serif
bg_BG: Але, Хелвеца, сан-сериф

en: Custom Fonts
bg_BG: Потребителски Шрифтове

en: Standard Fonts
bg_BG: Стандартен шрифт

en: Google Fonts
bg_BG: Google Шрифтове

en: PRO
bg_BG: Pro

en: View PRO Features
bg_BG: Преглед на PRO функции

en: Pro Ready Sites
bg_BG: Про готови сайтове

en: Form Builder
bg_BG: Създаване на формуляри

en: Interactive Sliders and Carousels
bg_BG: Интерактивни плъзгачи и въртележки

en: Pricing Tables
bg_BG: Ценови таблици

en: Portfolio and Post Layouts
bg_BG: Портфолио и пост оформления

en: Private, Priority Support
bg_BG: Частна, приоритетна поддръжка

en: Get the PRO version!
bg_BG: Вземете pro версия!

en: CSS Styles
bg_BG: СТИЛОВЕ НА CSS

en: Custom CSS Styles
bg_BG: Потребителски CSS код

en: Gradient
bg_BG: Градиент

en: Flat
bg_BG: Плосък

en: Choose Post
bg_BG: Изберете публикация

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Featured Image
bg_BG: Основно изображение

en: Meta
bg_BG: Мета

en: Content
bg_BG: Съдържание

en: Site Branding
bg_BG: Брандинг на сайтове

en: Main Navigation
bg_BG: Основна Навигация

en: Rating
bg_BG: Рейтинг

en: Price
bg_BG: Цена

en: Short Description
bg_BG: Кратко описание

en: Add to Cart
bg_BG: Добави в Количката

en: Category
bg_BG: Категория

en: Ratings
bg_BG: Рейтинги

en: Read more &raquo;
bg_BG: Прочетете повече &raquo;

en: Read More &raquo;
bg_BG: Прочетете още &raquo;

en: Entry Elements
bg_BG: Елементи на запис

en: Entry Featured Image
bg_BG: Изображение на елемент от функция

en: Style
bg_BG: Стил

en: Stretched
bg_BG: Опъната

en: Alignment
bg_BG: Подравняване

en: center
bg_BG: център

en: Entry Title
bg_BG: Заглавие на записа

en: Entry Meta
bg_BG: Мета запис

en: Meta Elements
bg_BG: Мета елементи

en: Author
bg_BG: Автор

en: Date
bg_BG: Дата

en: Categories
bg_BG: Категории

en: Comments
bg_BG: Коментари

en: Meta Separator
bg_BG: Мета разделител

en: Meta Alignment
bg_BG: Подравняване на мета

en: Entry Content
bg_BG: Съдържание на запис

en: Content Type
bg_BG: Тип съдържание

en: Excerpt
bg_BG: Откъс

en: Content Alignment
bg_BG: Подравняване на съдържанието

en: Excerpt Length
bg_BG: Дължина на откъса

en: Read More Text
bg_BG: Чети още Текст

en: Read More Type
bg_BG: Виж повече тип

en: Link
bg_BG: Връзка

en: Content Header
bg_BG: Заглавна част на съдържанието

en: Enable Blog Page Title
bg_BG: Разрешаване на заглавието на блог страницата

en: Blog Page Title
bg_BG: Заглавие на страница на блог

en: Entry Columns
bg_BG: Колони за запис

en: Enable Masonry Layout
bg_BG: Разреши оформление тоназална масонство

en: Title Color
bg_BG: Цвят на заглавието

en: Description Color
bg_BG: Цвят за Описанието

en: Breadcrumb Color
bg_BG: Цвят на галета

en: Disable breadcrumb list?
bg_BG: Да се забрани списъка с галета?

en: Breadcrumb Position
bg_BG: Позиция на галета

en: Before Heading
bg_BG: Преди заглавие

en: After Heading
bg_BG: След заглавие

en: Typography
bg_BG: Типография

en: Description
bg_BG: Описание

en: Breadcrumb
bg_BG: Пряк път

en: Documentation
bg_BG: Документация

note: translators: %1$s is Plugin Name
en: To have access to a shop section please install and configure %1$s.
bg_BG: За да имате достъп до секция за магазин, инсталирайте и конфигурирайте %1$s.

en: WooCommerce plugin
bg_BG: Приставка за уо-търговия

en: Recommended Plugins
bg_BG: Има едно или повече задължителни или препоръчителни разширения за инсталиране, обновяване или активиране.

note: translators: Orbit Fox Companion
en: Get access to even more powerful features that will help you build a beautiful fast and responsive website in no time at all.
bg_BG: Получете достъп до още по-мощни функции, които ще ви помогнат да изградите красив бърз и отзивчив уебсайт за нула време.

en: Background Color
bg_BG: Цвят на фона

en: Text Color
bg_BG: Цвят на текста

en: Links Color
bg_BG: Цвят на линковете

en: Links Hover Color
bg_BG: Цвят на прегледаните линкове

en: Full Width Footer
bg_BG: Долен колонтитул с пълна ширина

en: Number of Columns
bg_BG: Броя колони

en: Copyright text
bg_BG: Авторско право текст

en: Social Links
bg_BG: Соц. връзки

en: RSS Feed
bg_BG: RSS емисии

en: Email Address
bg_BG: Имейл адрес

en: Scripts
bg_BG: Скриптове

en: Embeds to footer.php
bg_BG: Вграждане до до лен.php

en: Border Color
bg_BG: Цвят на границата

en: Site Title Color
bg_BG: Цвят на заглавието на сайт

en: Site Title Hover Color
bg_BG: Цвят на заглавието на сайта за завиване

en: Site Tagline Color
bg_BG: Цвят на етикета на сайт

en: Header Widget
bg_BG: Заглавна джаджа

en: Full Width Header
bg_BG: Пълна ширина на хедъра

en: Inline logo & Site Title
bg_BG: Логото и заглавието на сайта

en: Header Elements
bg_BG: Хедър Елементи

en: Header Layout
bg_BG: Хдър Оформление

en: Header Alignment
bg_BG: Header Подравняване

en: Logo Padding (px)
bg_BG: Обложка с лого (px)

en: Transparent Header
bg_BG: Прозрачен Header

en: Enable on Complete Website
bg_BG: Разрешаване на пълен уеб сайт

en: Site Content Padding (px)
bg_BG: Допълване на съдържанието на сайта (px)

en: Disable on 404, Search & Archives?
bg_BG: Деактивирайте на 404, Търсене и архиви?

en: Disable on Blog page?
bg_BG: Да се забрани на страницата на блога?

en: Disable on Latest Posts Page?
bg_BG: Да се забрани ли на последните публикации страница?

en: Disable on Pages?
bg_BG: Да се забрани ли на страници?

en: Disable on Posts?
bg_BG: Деактивиране на публикации?

en: Disable on WooCommerce Product Pages?
bg_BG: Да се забрани на страниците на продуктите на WooCommerce?

en: Header Widgets
bg_BG: Заглавки притурки

en: Enable Header Widgets
bg_BG: Разрешаване на заглавки

en: Widgets Position
bg_BG: Позиция на приспособленията

en: Above Header
bg_BG: Над Header

en: In Header
bg_BG: В заглавния блок

en: Below Header
bg_BG: Под Header

en: Widgets Alignment
bg_BG: Подигване на джаджи

en: Spread
bg_BG: Разпространява

en: Space Around
bg_BG: Пространство около

en: Active Menu Background Color
bg_BG: Цвят на фона на активно меню

en: Menu Item Link Color
bg_BG: Цвят на връзка за елемент на меню

en: Menu Item Link Hover Color
bg_BG: Меню: елемент на меню: цвят на зависещ

en: Sub Menu Background Color
bg_BG: Цвят за фона на подменюто

en: Sub Menu Item Link Color
bg_BG: Цвят на връзка на елемент на подменю

en: Sub Menu Item Link Hover Color
bg_BG: Подменю елемент на меню: цвят на зависещ

en: Menu Toggle Background Color
bg_BG: Меню Превключване на цвета на фона

en: Menu Toggle Color
bg_BG: Меню Превключване на цвета

en: Full Width Main Navigation
bg_BG: Основна навигация с пълна ширина

en: Enable Mobile Menu
bg_BG: Разрешаване на мобилно меню

en: Breakpoint
bg_BG: Точка на прекъсване

en: Dropdown
bg_BG: Падащо меню

en: FullScreen
bg_BG: Цял екран

en: Sidebar
bg_BG: Странична лента

en: Sidebar Menu Alignment
bg_BG: Подравняване на менюто на страничната лента

en: Embeds to header.php
bg_BG: Вграждане до header.php

en: Site Title
bg_BG: Заглавие на сайта

en: Site Tagline
bg_BG: Линия за тагове на сайт

en: Choose Category
bg_BG: Изберете Категория

en: Enable Custom Front Page
bg_BG: Разреши персонализирана първа страница

en: Overrides the WordPress front page option
bg_BG: Игнорира опцията за първа страница на WordPress

en: Hero Area
bg_BG: Зона за герои

en: HAPPINESS
bg_BG: Щастие

en: Headline
bg_BG: Заглавие

en: IS A WARM CUP
bg_BG: Е топла чаша

en: Subheadline
bg_BG: Подглавен ред

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
bg_BG: Заглавието, субтитрите и това съдържание може да се редактира от Опцията за тема. Бутон за покана за действие и неговата връзка местоназначение, както добре. Изображението отдясно може да бъде изображение или дори видеоклип в YouTube, ако искате.

en: Content Area
bg_BG: Област на съдържанието

en: Disable Call to Action Button?
bg_BG: Да се забрани ли бутона за действие за извикване?

en: Call to Action (URL)
bg_BG: Подканване за действие (URL адрес)

en: Call to Action (Text)
bg_BG: Подканващо действие (текст)

en: Call to Action Button Style
bg_BG: Стил на бутона за действия за подканване

en: Featured Content
bg_BG: Съдържание с характеристики

en: Paste your shortcode, video or image source
bg_BG: Поставяне на кратък код, видео или източник на изображение

en: About Section
bg_BG: За раздел

en: Enable About Section
bg_BG: Разрешаване на раздела За

en: About Box Title
bg_BG: За заглавието на кутията

en: About Title
bg_BG: За заглавието

en: About Text
bg_BG: За текста

en: Enter url as http://www.example.com
bg_BG: Въведете URL адрес като http://www.example.com

en: Feature Section
bg_BG: Раздел за функции

en: Enable Feature Section
bg_BG: Разрешаване на секцията за функции

en: Feature Title
bg_BG: Feature заглавие

en: Select post for feature 1
bg_BG: Изберете публикация за функция 1

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the feature. Recommended image size for the featured images: 130 x 130px
bg_BG: Изображението, заглавието и съдържанието на публикациите ще се използват за показване на функцията. Препоръчителен размер на изображението за представените изображения: 130 x 130px

en: Select post for feature 2
bg_BG: Изберете публикация за функция 2

en: Select post for feature 3
bg_BG: Изберете публикация за функция 3

en: Testimonial Section
bg_BG: Секция за препоръки

en: Enable Testimonial Section
bg_BG: Активирайте раздела за препоръки

en: Testimonial
bg_BG: Препоръка

en: Testimonial Title
bg_BG: Заглавие на препоръка

en: Select Post
bg_BG: Изберете публикация

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the client testimonials. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
bg_BG: Изображението, заглавието и съдържанието на публикациите ще се използват за показване на клиентските препоръки. Препоръчителен размер на изображението за представените изображения: 178 x 178 px

en: Team Section
bg_BG: Екипна секция

en: Enable Team Section
bg_BG: Разрешаване на секция "Екип"

en: team
bg_BG: Екип

en: Team Title
bg_BG: Заглавие на отбора

en: Select post for team member1
bg_BG: Изберете публикация за член на екипа1

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the team member. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
bg_BG: Изображението, заглавието и съдържанието на публикациите ще се използват за показване на члена на екипа. Препоръчителен размер на изображението за представените изображения: 178 x 178 px

en: Select post for team member2
bg_BG: Изберете публикация за член на екипа2

en: Select post for team member3
bg_BG: Изберете публикация за член на екипа3

en: Click to disable home page widgets
bg_BG: Кликнете, за да деактивирате приспособленията на началната страница

en: Contact Section
bg_BG: Секция "Контакти"

en: Enable Contact Section
bg_BG: Разрешаване на секция за контакти

en: Contact Us
bg_BG: Свържете се с нас

en: Contact section Title
bg_BG: Заглавие на раздела за контакти

en: Contact subtitle
bg_BG: Субтитри за контакти

en: Contact section Subtitle
bg_BG: Секция за контакти Подзаглавие

en: Address
bg_BG: Адрес

en: Email
bg_BG: Имейл

en: Phone no
bg_BG: Телефон не

en: Contact form shortcode
bg_BG: Кратък код на формуляр за контакт

en: You can put Contact Form 7 shortcode here.
bg_BG: Можете да поставите контакт форма 7 кратък код тук.

en: Page Elements
bg_BG: Елементи на страница

en: Post Elements
bg_BG: Елементи на статия

en: Page Featured Image
bg_BG: Изображение с чертане на страница

en: Page Title
bg_BG: Заглавие на страницата

en: Page Content
bg_BG: Съдържание на страницата

en: Theme Options
bg_BG: Настройки на темата

en: Header Options
bg_BG: Опции на хедъра

en: Header
bg_BG: Заглавие

en: Main Menu
bg_BG: Основно меню

en: Header Menu Options
bg_BG: Опции за менюто за горене

en: Sidebar Options
bg_BG: Опции за страничната лента

en: Footer
bg_BG: Футър

en: Footer Options
bg_BG: Опции на Футера

en: Blog / Archive
bg_BG: Блог / Архив

en: Blog Options
bg_BG: Опции за блога

en: Blog Post
bg_BG: Блог публикация

en: Single Blog Post
bg_BG: Единичен блог пост

en: Page
bg_BG: Страница

en: Page Options
bg_BG: Опции на страницата

en: Post Featured Image
bg_BG: Публикуване на функционално изображение

en: Post Title
bg_BG: Заглавие на статията

en: Post Meta
bg_BG: Мета на статия

en: Post Content
bg_BG: Съдържание на поста

en: Backgrounds
bg_BG: Фонове

en: Box Background Color
bg_BG: Фон за Кутийката

en: Alternate Background Color
bg_BG: Редуващ се фонов цвят

en: General Text
bg_BG: Общ текст

en: Body Text Color
bg_BG: Цвят на текста в тялото

en: Heading 1 (H1) Color
bg_BG: Цвят на заглавие 1 (H1)

en: Heading 2 (H2) Color
bg_BG: Цвят на заглавие 2 (H2)

en: Heading 3 (H3) Color
bg_BG: Цвят на заглавие 3 (H3)

en: Heading 4 (H4) Color
bg_BG: Цвят на заглавие 4 (H4)

en: Heading 5 (H5) Color
bg_BG: Цвят на заглавие 5 (H5)

en: Heading 6 (H6) Color
bg_BG: Цвят на заглавие 6 (H6)

en: Meta Text Color
bg_BG: Цвят на мета текст

en: Links
bg_BG: Връзки

en: Link Color
bg_BG: Цвят на линка

en: Link Hover Color
bg_BG: Цвят на връзка при посочване

en: Buttons
bg_BG: Бутони

en: Color
bg_BG: Цвят

en: Hover Color
bg_BG: Цвят при задържане

en: Hover Text Color
bg_BG: Цвят на текста на повърхностния - Hover слой

en: Hover Border Color
bg_BG: Цвят на граница за придървяне

en: Inputs
bg_BG: Входове

en: Labels
bg_BG: Етикети

en: Label Color
bg_BG: Цвят на етикета

en: Hide Site Title
bg_BG: Скрий заглавието на сайта

en: Hide Tagline
bg_BG: Скрий реда с таг

en: Width
bg_BG: Широчина

en: Contained
bg_BG: Съдържа

en: Full Width
bg_BG: Пълна ширина

en: Container Width (px)
bg_BG: Ширина на контейнера (px)

en: Boxed
bg_BG: Кутия

en: Content Boxed
bg_BG: Съдържание в кашон

en: Box Padding (px)
bg_BG: Кутия ::::::::::::

en: Box Radius (px)
bg_BG: Радиус на кутията (px)

en: Padding (px)
bg_BG: Падинг (px)

en: Radius (px)
bg_BG: Радиус (px)

en: Border Width (px)
bg_BG: Ширина на Рамката (px)

en: Form Inputs
bg_BG: Въвеждане на формуляра

en: Body
bg_BG: Тяло

en: Heading 1 (H1)
bg_BG: Заглавие 1 (H1)

en: Heading 2 (H2)
bg_BG: Заглавие 2 (H2)

en: Heading 3 (H3)
bg_BG: Заглавие 3 (H3)

en: Heading 4 (H4)
bg_BG: Позиция 4 (H4)

en: Heading 5 (H5)
bg_BG: Заглавие 5 (H5)

en: Heading 6 (H6)
bg_BG: заглавие 6 (H6)

en: Input Fields
bg_BG: Входни полета

en: Exclude Categories from Blog page
bg_BG: Изключване на категории от страницата на блога

en: Please choose the post categories that should not be displayed on the blog page
bg_BG: Моля, изберете категориите на публикациите, които не трябва да се показват на страницата на блога

en: General Typography
bg_BG: Обща типография

en: Font Family
bg_BG: Шрифт

en: Font Weight
bg_BG: Дебелина на шрифта

en: Important: Not all fonts support every font-weight.
bg_BG: Важно: Не всички шрифтове поддържат всяко тегло на шрифта.

en: Font Style
bg_BG: Стил на Шрифта

en: Normal
bg_BG: Нормално

en: Italic
bg_BG: Наклонен текст

en: Text Transform
bg_BG: Трансформация на текста

en: Capitalize
bg_BG: С главни букви

en: Lowercase
bg_BG: Малки букви

en: Uppercase
bg_BG: Главни букви

en: Font Size
bg_BG: Размер на шрифта

en: You can add: px-em-%
bg_BG: Можете да добавите: px-em-%

en: Line Height
bg_BG: Височина на линията

en: Letter Spacing (px)
bg_BG: Разстоянието между буквите (px)

en: Font Color
bg_BG: Цвят на Шрифта

note: translators: %s: link
en: Home
bg_BG: Начало

note: translators: %s: Categories
en: Archive for %s
bg_BG: Архив за %s

note: translators: %s: Search result page translators: %s is for search query.
en: Search results for: %s
bg_BG: Търсене: %s

note: translators: %s: Post Pages
en: Posts tagged %s
bg_BG: Маркирани публикации %s

note: translators: %s: Author pages translators: %s: view post by translators: view all posts by author translators: %s view posts by
en: View all posts by %s
bg_BG: Вижте всички публикации от %s

en: Error 404
bg_BG: Грешка 404

note: translators: %s: Page Number translators: %s: author
en: Page %s
bg_BG: Страница %s

en: Read more &#8250;
bg_BG: Прочетете повече &#8250;

en: Main Sidebar
bg_BG: Основна странична лента

en: Area 1 - sidebar.php - Displays on Default, Blog, Blog Excerpt page templates
bg_BG: Област 1 - sidebar.php - Дисплеи по подразбиране, блог, блог извадки страница шаблони

en: Home Widget 1
bg_BG: Начало Приспособление 1

en: Area 6 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
bg_BG: Област 6 - странична лента-home.php - Показва на началната страница

en: Home Widget 2
bg_BG: Начало Приспособление 2

en: Area 7 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
bg_BG: Област 7 - странична лента-home.php - Показва на началната страница

en: Home Widget 3
bg_BG: Начало Приспособление 3

en: Area 8 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
bg_BG: Област 8 - странична лента-home.php - Показва на началната страница

en: Gallery Sidebar
bg_BG: Странична лента на галерия

en: Area 9 - sidebar-gallery.php - Displays on the page after an image has been clicked in a Gallery
bg_BG: Област 9 - странична лента-gallery.php - Показва се на страницата след кликване върху изображение в галерия

en: Colophon Widget
bg_BG: Колофон Джаджа

en: Area 10 - sidebar-colophon.php, 100% width Footer widgets
bg_BG: Област 10 - странична лента-colophon.php, 100% ширина футърджа джаджи

en: Area 11 - sidebar-top.php - Displays on the right of the header
bg_BG: Област 11 - странична лента-топ.php - Показва отдясно на заглавката

en: Footer Widgets 1
bg_BG: Долен модул 1

en: Area 12 - sidebar-footer.php
bg_BG: Зона 12 - странична лента-footer.php

en: Footer Widgets 2
bg_BG: Футули 2

en: Area 13 - sidebar-footer.php
bg_BG: Област 13 - странична лента-footer.php

en: Footer Widgets 3
bg_BG: Доминатор ни джаджи 3

en: Area 14 - sidebar-footer.php
bg_BG: Зона 14 - странична лента-footer.php

en: Footer Widgets 4
bg_BG: Доминатор ниджари 4

en: Area 15 - sidebar-footer.php
bg_BG: Зона 15 - странична лента-footer.php

en: Call to Action
bg_BG: Обади се

en: Header Menu
bg_BG: Хедър меню

en: Footer Menu
bg_BG: Меню във футъра

en: Team Section Options
bg_BG: Опции за раздел на екип

en: To use this post for front page's team section, please enter below details:
bg_BG: За да използвате тази публикация за секцията на екипа на първа страница, моля, въведете по-долу подробности:

en: Member designation
bg_BG: Определяне на член

en: Facebook Link
bg_BG: Линк към Facebook

en: GooglePlus Link
bg_BG: Връзка с GooglePlus

en: Posted on
bg_BG: Публикувано на

en: By
bg_BG: От

note: translators: %s: category list translators: %s posted in categories
en: Posted in %s
bg_BG: Публикувано в %s

en: Upgrade To Pro
bg_BG: Надграждане до Pro версия

en: Content/Sidebar
bg_BG: Съдържание/странична лента

en: Sidebar/Content
bg_BG: Странична лента/съдържание

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full Width Page (no sidebar)
bg_BG: Страница с пълна ширина (без странична лента)

en: Blog 2 Column
bg_BG: Колона за блог 2

en: Blog 3 Column
bg_BG: Блог 3 колона

en: Blog 4 Column
bg_BG: Блог 4 колона

en: Scroll to Top
bg_BG: Отиди в началото

en: Permalink to %s
bg_BG: Постоянна връзки към %s

note: translators: %s Link to 5 star rating
en: If you like <strong>Responsive Theme</strong> please leave us a %s rating. It takes a minute and helps a lot. Thanks in advance!
bg_BG: Ако <strong>харесвате "Адаптивна тема",</strong> моля, оставете ни %s оценка. Отнема минута и помага много. Благодаря предварително!

en: Thanks :)
bg_BG: Благодарим Ви :)

en: Pages:
bg_BG: Страници:

en: &darr; Skip to Main Content
bg_BG: &darr; Прескачане към основното съдържание

en: Previous
bg_BG: Предишен

en: Next
bg_BG: Следващ

en: &#8249; Return to
bg_BG: &#8249; Връщане към

en: No Comments
bg_BG: Няма коментари

en: 1 Comment
bg_BG: 1 коментар

en: % Comments
bg_BG: % Коментари

en: Tagged with:
bg_BG: Маркирани с:

en: <span class="post-edit">Edit</span>
bg_BG: <span class="post-edit">Редактиране</span>

en: &#8249; Older posts
bg_BG: &#8249; по-стари публикации

en: Newer posts &#8250;
bg_BG: По-нови публикации &#8250;

note: translators: %s search term
en: Your search for %s did not match any entries.
bg_BG: Търсенето ви за %s не съвпада с никакви записи.

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
bg_BG: 404 &#8212;

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
bg_BG: Не #39 паника, #39 ще преминем през това заедно. Нека #39,разгледайте нашите възможности тук.

en: &larr; Home
bg_BG: &a.

en: Team
bg_BG: Екип

note: translators: 1: byline, 2: author
en: By
bg_BG: От

note: translators: 1: class, 2: date
en: Posted on
bg_BG: Публикувана на

en: 0 Comments
bg_BG: 0 коментара

en: &copy;
bg_BG: &a.

en: Menu
bg_BG: Меню

note: translators: %s Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
bg_BG: Продължи четене <span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: About
bg_BG: Относно

en: Previous Post is
bg_BG: Предишна публикация е

en: Next Post is
bg_BG: Следваща публикация е

en: Search for:
bg_BG: Търсене за:

en: Search here &hellip;
bg_BG: Търсете тук и хелип;

en: Go
bg_BG: Търси

en: Image Information
bg_BG: Информация за изображението

en: Full Size:
bg_BG: Пълен Размер:

en: Aperture: f&#47;
bg_BG: Бленда: f&#47;

en: Focal Length:
bg_BG: Фокусно:

en: mm
bg_BG: мм

en: ISO:
bg_BG: Iso:

en: Shutter:
bg_BG: Затвора:

en: sec
bg_BG: сек

en: Camera:
bg_BG: Камера:

en: Fermentum
bg_BG: Фермента

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
bg_BG: Това е първата ви кутия за домашни джаджи. За да редактирате моля, отидете на Външен вид " Widgets и изберете 6-то джаджа от върха в област 6, наречена Начало Widget 1. Заглавието също може да се управлява от джаджи.

en: Elementum
bg_BG: Елементум

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
bg_BG: Това е втората кутия за домашни джаджи. За да редактирате моля, отидете на Външен вид " Widgets и изберете 7-та джаджа от върха в зона 7, наречена Начало Widget 2. Заглавието също може да се управлява от джаджи.

en: Interdum
bg_BG: Интердум

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
bg_BG: Това е третата кутия за домашни джаджи. За да редактирате моля, отидете на Външен вид " Widgets и изберете 8-та джаджа от върха в зона 8, наречена Начало Widget 3. Заглавието също може да се управлява от джаджи.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Gutenberg Fullwidth No title
bg_BG: Гутенберг Пълна ширина Без заглавие

[ctx: comments title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title.
en: %1$s Comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
bg_BG[0]: %1$s Коментар за "%2$s"
bg_BG[1]: %1$s Коментари за "%2$s"

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
bg_BG: Малък

[ctx: Short name of the small font size in the block editor.]
en: S
bg_BG: Ю

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
bg_BG: Регулярен

[ctx: Short name of the regular font size in the block editor.]
en: M
bg_BG: П

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
bg_BG: Голям

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
bg_BG: По-голям
