Responsive 4.2.2 - en to cs_CZ translation catalogue (506 entries)

en:  &copy;
cs_CZ: &amp;

en: % Comments
cs_CZ: % komentářů

en: &#8249; Older comments
cs_CZ: &#8249; Starší komentáře

en: &#8249; Older posts
cs_CZ: &#8249; Starší příspěvky

en: &#8249; Return to
cs_CZ: &#8249; Návrat do

en: &darr; Skip to Main Content
cs_CZ: &dr; Přeskočit na hlavní obsah

en: &larr; Home
cs_CZ: &amp; Domů

en: 0 Comments
cs_CZ: 0 komentářů

en: 1 Comment
cs_CZ: 1 komentář

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
cs_CZ: 404 &#8212; Fancy setkání s vámi zde!

en: <span class="post-edit">Edit</span>
cs_CZ: <span class="post-edit">Upravit</span>

en: About
cs_CZ: O nás

en: About Box Title
cs_CZ: O názvu pole

en: About Section
cs_CZ: O oddílu

en: About Text
cs_CZ: O textu

en: About Title
cs_CZ: O názvu

en: Above Header
cs_CZ: Nad hlavičkou

en: Activate
cs_CZ: Aktivovat

en: Activating
cs_CZ: Aktivace

en: Active Menu Background Color
cs_CZ: Aktivní barva pozadí nabídky

en: Add To Cart Buttons
cs_CZ: Tlačítka Přidat do košíku

en: Add to Cart
cs_CZ: Přidat do košíku

en: Add/edit navigation menu
cs_CZ: Nabídka Přidat nebo upravit navigaci

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: After Heading
cs_CZ: Po záhlaví

en: Ajax request aborted
cs_CZ: Požadavek Ajax byl přerušen.

en: Alignment
cs_CZ: Zarovnání

en: Alternate Background Color
cs_CZ: Alternativní barva pozadí

en: Aperture: f&#47;
cs_CZ: Clona: f&amp;#47;

en: Archive for %s
cs_CZ: Archiv pro %s

en: Area 1 - sidebar.php - Displays on Default, Blog, Blog Excerpt page templates
cs_CZ: Oblast 1 - sidebar.php - Zobrazuje na výchozí, blog, blog výňatek stránky šablony

en: Area 10 - sidebar-colophon.php, 100% width Footer widgets
cs_CZ: Plocha 10 - sidebar-colophon.php, 100% šířka Zápatí widgety

en: Area 11 - sidebar-top.php - Displays on the right of the header
cs_CZ: Oblast 11 - sidebar-top.php - Zobrazí se vpravo od záhlaví

en: Area 12 - sidebar-footer.php
cs_CZ: Oblast 12 - sidebar-footer.php

en: Area 13 - sidebar-footer.php
cs_CZ: Oblast 13 - sidebar-footer.php

en: Area 14 - sidebar-footer.php
cs_CZ: Oblast 14 - sidebar-footer.php

en: Area 15 - sidebar-footer.php
cs_CZ: Oblast 15 - sidebar-footer.php

en: Area 6 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
cs_CZ: Oblast 6 - sidebar-home.php - Zobrazí se na domovské stránce

en: Area 7 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
cs_CZ: Oblast 7 - sidebar-home.php - Zobrazí se na domovské stránce

en: Area 8 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
cs_CZ: Oblast 8 - sidebar-home.php - Zobrazí se na domovské stránce

en: Area 9 - sidebar-gallery.php - Displays on the page after an image has been clicked in a Gallery
cs_CZ: Oblast 9 - sidebar-gallery.php - Zobrazí se na stránce po kliknutí na obrázek v galerii

en: Arial, Helvetica, sans-serif
cs_CZ: Arial, Helvetica, bezpatka

en: Author
cs_CZ: Autor

en: Background Color
cs_CZ: Barva pozadí

en: Backgrounds
cs_CZ: Pozadí

en: Before Heading
cs_CZ: Před nadpisem

en: Below Header
cs_CZ: Pod hlavičkou

en: Black: 900
cs_CZ: Černá: 900

en: Blazing Fast Speed
cs_CZ: Bleskově rychlá rychlost

en: Blazing Fast, mobile-friendly, fully-customizable WordPress theme.
cs_CZ: Blazing Fast, mobilní-přátelský, plně přizpůsobitelný WordPress téma.

en: Blog / Archive
cs_CZ: Blog / Archiv

en: Blog 2 Column
cs_CZ: Sloupec Blog 2

en: Blog 3 Column
cs_CZ: Sloupec Blog 3

en: Blog 4 Column
cs_CZ: Sloupec Blog 4

en: Blog Options
cs_CZ: Nastavení Blogu

en: Blog Page Title
cs_CZ: Titulek stránky blogu

en: Blog Post
cs_CZ: Příspěvěk blogu

en: Body
cs_CZ: Tělo

en: Body Text Color
cs_CZ: Barva textu těla

en: Bold: 700
cs_CZ: Tučné: 700

en: Book: 300
cs_CZ: Knižní: 300

en: Border Color
cs_CZ: Barva ohraničení

en: Border Width (px)
cs_CZ: Šířka ohraničení (px)

en: Bottom
cs_CZ: Dole

en: Box Background Color
cs_CZ: Barva pozadí rámečku

en: Box Padding (px)
cs_CZ: Box Polstrování (px)

en: Box Radius (px)
cs_CZ: Poloměr rámečku (px)

en: Boxed
cs_CZ: Krabicový (Boxed)

en: Breadcrumb
cs_CZ: Zobrazit drobečkovou navigaci

en: Breadcrumb Color
cs_CZ: Barva drobečkové navigace

en: Breadcrumb Position
cs_CZ: Pozice s popisem cesty

en: Breakpoint
cs_CZ: Zarážka

en: Button
cs_CZ: Tlačítko

en: Button Color
cs_CZ: Barva tlačítka

en: Button Hover
cs_CZ: Tlačítko Najetá přes

en: Button Hover Color
cs_CZ: Barva tlačítka při přejetí myší

en: Button Hover Text
cs_CZ: Text najetí přes tlačítko

en: Button Hover Text Color
cs_CZ: Barva textu tlačítka po přejetí myší

en: Button Text
cs_CZ: Text tlačítka

en: Button Text Color
cs_CZ: Barva textu tlačítka

en: Buttons
cs_CZ: Tlačítka

en: By
cs_CZ: Od

en: By
cs_CZ: Od

en: CSS Styles
cs_CZ: Styly CSS

en: Call to Action
cs_CZ: Výzva k akci

en: Call to Action (Text)
cs_CZ: Výzva k akci (text)

en: Call to Action (URL)
cs_CZ: Výzva k akci (URL)

en: Call to Action Button Style
cs_CZ: Styl tlačítka výzvy k akci

en: Camera:
cs_CZ: Fotoaparát:

en: Capitalize
cs_CZ: Velká písmena

en: Cart
cs_CZ: Košík

en: Cart Buttons
cs_CZ: Tlačítka košíku

en: Cart Icon Visibility
cs_CZ: Viditelnost ikony košíku

en: Cart Options
cs_CZ: Možnosti košíku

en: Catalog View
cs_CZ: Zobrazení katalogu

en: Categories
cs_CZ: Kategorie

en: Category
cs_CZ: Kategorie

en: Center
cs_CZ: Uprostřed

en: Change site layout
cs_CZ: Změna rozložení webu

en: Checkout Button
cs_CZ: Tlačítko pokladny

en: Choose Category
cs_CZ: (nepovinné) Vyberte kategorii

en: Choose Post
cs_CZ: Zvolte článek

en: Circle
cs_CZ: Kruh

en: Circle Outline
cs_CZ: Obrys kruhu

en: Click to disable home page widgets
cs_CZ: Klepnutím zakážete widgety domovské stránky.

en: Color
cs_CZ: Barva

en: Colors
cs_CZ: Barvy

en: Comments
cs_CZ: Komentáře

en: Community
cs_CZ: Komunita

en: Contact Section
cs_CZ: Kontakt oddíl

en: Contact Us
cs_CZ: Kontaktujte nás

en: Contact form shortcode
cs_CZ: Zkrácený kód kontaktního formuláře

en: Contact section Subtitle
cs_CZ: Kontaktní sekce Titulky

en: Contact section Title
cs_CZ: Název oddílu kontaktu

en: Contact subtitle
cs_CZ: Kontaktní titulky

en: Contained
cs_CZ: Omezená

en: Container Background Color
cs_CZ: Barva pozadí kontejneru

en: Container Width (px)
cs_CZ: Šířka kontejneru (px)

en: Content
cs_CZ: Obsah

en: Content Aligmnment
cs_CZ: Obsah Aligmnment

en: Content Alignment
cs_CZ: Zarovnání obsahu

en: Content Area
cs_CZ: Oblast obsahu

en: Content Boxed
cs_CZ: Obsah v rámečku

en: Content Header
cs_CZ: Záhlaví obsahu

en: Content Type
cs_CZ: Typ obsahu

en: Content/Sidebar
cs_CZ: Obsah/postranní panel

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
cs_CZ: Číst dále<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Custom CSS Styles
cs_CZ: Vlastní styly CSS

en: Custom Fonts
cs_CZ: Vlastní písma

en: Custom Home Page
cs_CZ: Vlastní Home Page

en: Custom String
cs_CZ: Vlastní řetězec

en: Customize fonts/typography
cs_CZ: Přizpůsobení písem/typografií

en: Customize footer options
cs_CZ: Přizpůsobení možností zápatí

en: Customize header options
cs_CZ: Přizpůsobení možností záhlaví

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Deactivate
cs_CZ: Deaktivovat

en: Default
cs_CZ: Výchozí

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Description Color
cs_CZ: Barva popisu

en: Disable Call to Action Button?
cs_CZ: Zakázat tlačítko Volání na akci?

en: Disable breadcrumb list?
cs_CZ: Zakázat seznam s popisem cesty?

en: Disable on 404, Search & Archives?
cs_CZ: Zakázat na 404, Výsledcích hledání a Archívech?

en: Disable on Blog page?
cs_CZ: Zakázat na stránce Blog?

en: Disable on Latest Posts Page?
cs_CZ: Zakázat na stránce Nejnovější příspěvky?

en: Disable on Pages?
cs_CZ: Zakázat na stránkách?

en: Disable on Posts?
cs_CZ: Zakázat na příspěvky?

en: Disable on WooCommerce Product Pages?
cs_CZ: Zakázat na WooCommerce produktové stránky?

en: Disabled On All Devices
cs_CZ: Zakázáno na všech zařízeních

en: Display On All Devices
cs_CZ: Zobrazit na všech zařízeních

en: Documentation
cs_CZ: Dokumentace

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
cs_CZ: Don&amp;#39 panika, my #39, dostaneme se přes to společně. Let&amp;#39;s prozkoumat naše možnosti zde.

en: Dropdown
cs_CZ: Rozbalovací seznam

en: Email Address
cs_CZ: E-mailová adresa

en: Embeds to footer.php
cs_CZ: Vložit do footer.php

en: Embeds to header.php
cs_CZ: Vložení do hlavičky.php

en: Enable About Section
cs_CZ: Povolit oddíl O nás

en: Enable Blog Page Title
cs_CZ: Povolení názvu stránky blogu

en: Enable Contact Section
cs_CZ: Povolit oddíl kontaktu

en: Enable Cross-sells
cs_CZ: Povolit křížové prodeje

en: Enable Custom Front Page
cs_CZ: Povolit vlastní titulní stránku

en: Enable Feature Section
cs_CZ: Povolit oddíl funkcí

en: Enable Header Widgets
cs_CZ: Povolit widgety záhlaví

en: Enable Masonry Layout
cs_CZ: Aktivovat Masonry rozložení

en: Enable Mobile Menu
cs_CZ: Povolit mobilní nabídku

en: Enable Team Section
cs_CZ: Povolit týmovou sekci

en: Enable Testimonial Section
cs_CZ: Povolit sekci recenzí

en: Enable on Complete Website
cs_CZ: Zapnout pro celou stránku

en: Enter url as http://www.example.com
cs_CZ: Zadejte adresu URL jako http://www.example.com

en: Entry Columns
cs_CZ: Vstupní sloupce

en: Entry Content
cs_CZ: Obsah položky

en: Entry Elements
cs_CZ: Vstupní prvky

en: Entry Featured Image
cs_CZ: Vybraný obrázek položky

en: Entry Meta
cs_CZ: Položka - Meta údaje

en: Entry Title
cs_CZ: Název položky

en: Error 404
cs_CZ: Chyba 404

en: Excerpt
cs_CZ: Výňatek

en: Excerpt Length
cs_CZ: Délka úryvku

en: Exclude Categories from Blog page
cs_CZ: Vyloučit kategorie ze stránky blogu

en: Exclusive Content, Deals & Offers
cs_CZ: Exkluzivní obsah, nabídky a nabídky

en: Exclusive Widgets
cs_CZ: Exkluzivní widgety

en: Extra Bold: 800
cs_CZ: Extra tučné: 800

en: Facebook Link
cs_CZ: Odkaz na Facebook

en: Feature Section
cs_CZ: Oddíl funkcí

en: Feature Title
cs_CZ: Nadpis možností (Feature Title)

en: Featured Content
cs_CZ: Doporučený obsah

en: Featured Image
cs_CZ: Náhledový obrázek

en: Features
cs_CZ: Vlastnosti

en: Feedback
cs_CZ: Zpětná vazba

en: Flat
cs_CZ: Plochý

en: Focal Length:
cs_CZ: Ohnisková:

en: Font Color
cs_CZ: Barva písma

en: Font Family
cs_CZ: Rodina písma

en: Font Size
cs_CZ: Velikost písma

en: Font Style
cs_CZ: Styl písma

en: Font Weight
cs_CZ: Tloušťka písma

en: Footer
cs_CZ: Patička

en: Footer Bar
cs_CZ: Zápatí lišta

en: Footer Menu
cs_CZ: Menu v patičce

en: Footer Options
cs_CZ: Nastavení patičky

en: Footer Widgets
cs_CZ: Widgety patičky

en: Footer Widgets 1
cs_CZ: Widgety zápatí 1

en: Footer Widgets 2
cs_CZ: Widgety zápatí 2

en: Footer Widgets 3
cs_CZ: Widgety zápatí 3

en: Footer Widgets 4
cs_CZ: Widgety zápatí 4

en: Form Builder
cs_CZ: Tvůrce formulářů

en: Form Inputs
cs_CZ: Vstupy

en: Free
cs_CZ: Zdarma

en: Free Vs Pro
cs_CZ: Volný Vs Pro

en: Full Size:
cs_CZ: Plná velikost:

en: Full Width
cs_CZ: Celá šířka

en: Full Width Footer
cs_CZ: Zápatí s plnou šířkou

en: Full Width Header
cs_CZ: Záhlaví s plnou šířkou

en: Full Width Main Navigation
cs_CZ: Hlavní navigace s plnou šířkou

en: Full Width Page (no sidebar)
cs_CZ: Stránka s plnou šířkou (bez postranního panelu)

en: FullScreen
cs_CZ: Fullscreen

en: Fully Customizable
cs_CZ: Plně přizpůsobitelné

en: Gallery Layout
cs_CZ: Rozložení galerie

en: Gallery Sidebar
cs_CZ: Postranní panel galerie

en: General Text
cs_CZ: Obecný text

en: General Typography
cs_CZ: Obecná typografie

en: Get Started
cs_CZ: Začínáme

en: Get access to even more powerful features that will help you build a beautiful fast and responsive website in no time at all.
cs_CZ: Získejte přístup k ještě výkonnějším funkcím, které vám pomohou vytvořit krásné rychlé a responzivní webové stránky v žádném okamžiku.

en: Get access to exclusive WordPress content, deals & offers
cs_CZ: Získejte přístup k exkluzivnímu obsahu WordPress, nabídkám a nabídkám

en: Get the PRO version!
cs_CZ: Získejte verzi PRO!

en: Go
cs_CZ: Přejít

en: Google Fonts
cs_CZ: Google písma

en: GooglePlus Link
cs_CZ: Odkaz GooglePlus

en: Gradient
cs_CZ: Přechod (gradient)

en: Grid View
cs_CZ: Zobrazit tabulku

en: Gutenberg Fullwidth No title
cs_CZ: Gutenberg Plná šířka Bez názvu

en: HAPPINESS
cs_CZ: Štěstí

en: Have questions? Get in touch with us. We'll be happy to help
cs_CZ: Máte otázky? Spojte se s námi. Rádi vám pomůžeme.

en: Header
cs_CZ: Hlavička

en: Header Alignment
cs_CZ: Zarovnání hlavičky

en: Header Elements
cs_CZ: Prvky záhlaví

en: Header Layout
cs_CZ: Rozvržení záhlaví

en: Header Menu
cs_CZ: Hlavní menu

en: Header Menu Options
cs_CZ: Možnosti nabídky záhlaví

en: Header Options
cs_CZ: Nastavení hlavičky

en: Header Widget
cs_CZ: Widget záhlaví

en: Header Widgets
cs_CZ: Widgety záhlaví

en: Heading 1 (H1)
cs_CZ: Nadpis (H1)

en: Heading 1 (H1) Color
cs_CZ: Barva nadpisu 1 (H1)

en: Heading 2 (H2)
cs_CZ: Nadpis (H2)

en: Heading 2 (H2) Color
cs_CZ: Barva nadpisu 2 (H2)

en: Heading 3 (H3)
cs_CZ: Nadpis (H3)

en: Heading 3 (H3) Color
cs_CZ: Barva nadpisu 3 (H3)

en: Heading 4 (H4)
cs_CZ: Nadpis (H4)

en: Heading 4 (H4) Color
cs_CZ: Barva nadpisu 4 (H4)

en: Heading 5 (H5)
cs_CZ: Nadpis (H5)

en: Heading 5 (H5) Color
cs_CZ: Barva nadpisu 5 (H5)

en: Heading 6 (H6)
cs_CZ: Nadpis (H6)

en: Heading 6 (H6) Color
cs_CZ: Barva nadpisu 6 (H6)

en: Headline
cs_CZ: Titulek

en: Hero Area
cs_CZ: Hrdina oblast

en: Hi! Thanks for using the Responsive theme. Can you please do us a favor and give us a 5-star rating? Your feedback keeps us motivated and helps us grow the Responsive community.
cs_CZ: Ahoj! Díky za použití tématu Reagovat. Můžete nám prosím udělat laskavost a dát nám 5-hvězdičkové hodnocení? Vaše zpětná vazba nás motivuje a pomáhá nám rozvíjet responzivní komunitu.

en: Hide Site Title
cs_CZ: Skrýt název webu

en: Hide Tagline
cs_CZ: Skrýt slogan

en: Home
cs_CZ: Domů

en: Home Widget 1
cs_CZ: Domovský widget 1

en: Home Widget 2
cs_CZ: Domovský widget 2

en: Home Widget 3
cs_CZ: Domovský widget 3

en: Horizontal
cs_CZ: Vodorovně

en: Hover Border Color
cs_CZ: barva ohraničení při přejetí myší

en: Hover Color
cs_CZ: Barva odkazu při přejetí myší drobečkové navigace

en: Hover Text Color
cs_CZ: Barva textu po přejetí myší

en: I already did
cs_CZ: Už som to urobil

en: IS A WARM CUP
cs_CZ: Je teplý šálek

en: ISO:
cs_CZ: Iso:

en: If you like <strong>Responsive Theme</strong> please leave us a %s rating. It takes a minute and helps a lot. Thanks in advance!
cs_CZ: Pokud se vám líbí <strong>responzivní téma,</strong> zanechte nám prosím hodnocení %s. Trvá to minutu a hodně to pomáhá. Díky předem!

en: Image Information
cs_CZ: Informace o rastru

en: Import a website template(FREE)
cs_CZ: Import šablony webu (ZDARMA)

en: Important: Not all fonts support every font-weight.
cs_CZ: Důležité: Ne všechna písma podporují každou tloušťku písma.

en: In Header
cs_CZ: V záhlaví

en: Inherit
cs_CZ: Přejmout

en: Inline logo & Site Title
cs_CZ: Vřádkové logo a název webu

en: Input Fields
cs_CZ: Vstupní pole

en: Inputs
cs_CZ: Vstupy

en: Install Responsive Add-ons to get ready-to-use website templates that can be imported with one click.
cs_CZ: Nainstalujte responzivní doplňky, abyste získali připravené šablony webů, které lze importovat jedním kliknutím.

en: Install and activate &raquo;
cs_CZ: Instalace a aktivace &amp;

en: Interactive Sliders and Carousels
cs_CZ: Interaktivní posuvníky a kolotoče

en: Interdum
cs_CZ: Mezidum

en: Internal Server Error [500]
cs_CZ: Vnitřní chyba serveru [500]

en: Italic
cs_CZ: Kurzíva

en: Join Facebook Group &raquo;
cs_CZ: Přidejte se na Facebook Group &raquo;

en: Label Color
cs_CZ: Barva popisku

en: Labels
cs_CZ: Popisky

en: Layout
cs_CZ: Rozložení

en: Layouts
cs_CZ: Rozvržení

en: Learn More &raquo;
cs_CZ: Další informace &amp;

en: Left
cs_CZ: Vlevo

en: Left Sidebar
cs_CZ: Levý postranní panel

en: Letter Spacing (px)
cs_CZ: Mezery mezi písmeny (px)

en: Light: 200
cs_CZ: Lehké: 200

en: Limited Options
cs_CZ: Omezené možnosti

en: Line Height
cs_CZ: Výška řádku

en: Link
cs_CZ: Odkaz

en: Link Color
cs_CZ: Barva odkazu

en: Link Hover Color
cs_CZ: Barva odkazu při najetí

en: Link values together
cs_CZ: Propojit hodnoty dohromady

en: LinkedIn Link
cs_CZ: Odkaz na Linkedin

en: Links
cs_CZ: Odkazy

en: Links Color
cs_CZ: Barva odkazů

en: Links Hover Color
cs_CZ: Odkazy Barva změny mezi

en: List View
cs_CZ: Zobrazit seznam

en: Logo Padding (px)
cs_CZ: Logo Polstrování (px)

en: Lowercase
cs_CZ: Malá písmena

en: Main Content Width (%)
cs_CZ: Šířka hlavního obsahu (%)

en: Main Menu
cs_CZ: Hlavní menu

en: Main Navigation
cs_CZ: Hlavní navigace

en: Main Sidebar
cs_CZ: Hlavní postranní panel

en: Medium: 500
cs_CZ: Střední: 500

en: Meet the Responsive Power-users. Say hello, ask questions, give feedback, and help each other
cs_CZ: Seznamte se s responzivními uživateli napájení. Pozdravte, ptejte se, podávejte zpětnou vazbu a pomozte si navzájem

en: Member designation
cs_CZ: Členské označení

en: Menu Item Link Color
cs_CZ: Barva odkazu položky Menu

en: Menu Item Link Hover Color
cs_CZ: Barva odkazu na položku nabídky

en: Menu Toggle Background Color
cs_CZ: Nabídka Přepnout barvu pozadí

en: Menu Toggle Color
cs_CZ: Přepnout barvu nabídky

en: Meta Alignment
cs_CZ: Meta zarovnání

en: Meta Elements
cs_CZ: Meta prvky

en: Meta Separator
cs_CZ: Oddělovač meta

en: Meta Text Color
cs_CZ: Meta barva textu

en: Mobile Friendly
cs_CZ: Mobilní Friendly

en: Name
cs_CZ: Jméno

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
cs_CZ: Velký

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
cs_CZ: Větší

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
cs_CZ: Běžné

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
cs_CZ: Malý

en: Need help? Just raise a support ticket to get priority email support
cs_CZ: Potřebujete pomoc? Stačí zvýšit lístek podpory, abyste získali prioritní e-mailovou podporu

en: Newer comments &#8250;
cs_CZ: Novější komentáře #8250;

en: Newer posts &#8250;
cs_CZ: Novější příspěvky &#8250;

en: Next
cs_CZ: Další

en: Next Post is
cs_CZ: Další příspěvek je

en: No Comments
cs_CZ: Žádné komentáře

en: No Sidebar
cs_CZ: Žádný boční panel

en: None
cs_CZ: Žádný

en: Nope, maybe later
cs_CZ: Nie, možno neskôr

en: Normal
cs_CZ: Normální

en: Normal: 400
cs_CZ: Normální: 400

en: Not connect. Verify Network.
cs_CZ: Nepřipojit. Ověřte síť.

en: Number of Columns
cs_CZ: Počet sloupců

en: Ok, you deserve it
cs_CZ: Ok, zaslúžite si to

en: One Comment on &ldquo;%1$s&rdquo;
cs_CZ: Jeden komentář k %1$s

en: Optimized for speed, loads in under 2 seconds
cs_CZ: Optimalizováno pro rychlost, zatížení za méně než 2 sekundy

en: Overrides the WordPress front page option
cs_CZ: Přepíše možnost titulní stránky WordPress

en: Padding (px)
cs_CZ: Polstrování (px)

en: Page
cs_CZ: Stránka

en: Page %s
cs_CZ: Stránka %s

en: Page Content
cs_CZ: Obsah stránky

en: Page Elements
cs_CZ: Prvky stránky

en: Page Featured Image
cs_CZ: Náhledový obrázek stránky

en: Page Options
cs_CZ: Možnosti stránky

en: Page Title
cs_CZ: Titulek stránky

en: Pages:
cs_CZ: Stránky:

en: Paste your shortcode, video or image source
cs_CZ: Vložení zkráceného kódu, videa nebo zdroje obrázku

en: Permalink to %s
cs_CZ: Trvalý odkaz na %s

en: Phone no
cs_CZ: Telefon č.

en: Pings&#47;Trackbacks
cs_CZ: Ping&amp;#47;Zpětné sledování

en: Please choose the post categories that should not be displayed on the blog page
cs_CZ: Vyberte kategorie příspěvku, které by neměly být zobrazeny na stránce blogu

en: Portfolio and Post Layouts
cs_CZ: Rozvržení portfolia a post

en: Post Content
cs_CZ: Obsah příspěvku

en: Post Elements
cs_CZ: Příspěvkové prvky

en: Post Featured Image
cs_CZ: Náhledový obrázek příspěvku

en: Post Meta
cs_CZ: Meta příspěvku

en: Post Title
cs_CZ: Název příspěvku

en: Posted in %s
cs_CZ: Zaúčtováno v %s

en: Posted on
cs_CZ: Publikováno v

en: Posted on
cs_CZ: Publikováno

en: Posts tagged %s
cs_CZ: Příspěvky označené %s

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Previous Post is
cs_CZ: Předchozí příspěvek je

en: Price
cs_CZ: Cena

en: Price Color
cs_CZ: Barva ceny

en: Pricing Tables
cs_CZ: Cenové tabulky

en: Private Priority Email Support
cs_CZ: E-mailová podpora soukromé priority

en: Private, Priority Support
cs_CZ: Soukromá, prioritní podpora

en: Pro Ready Sites
cs_CZ: Pro Ready stránky

en: Product Catalog Options
cs_CZ: Možnosti katalogu produktů

en: Product Elements
cs_CZ: Prvky produktu

en: Product Options
cs_CZ: Možnosti produktu

en: Quick Start:
cs_CZ: Rychlý start:

en: Radius (px)
cs_CZ: Poloměr (px)

en: Rating
cs_CZ: Hodnocení

en: Rating Color
cs_CZ: Barva hodnocení

en: Ratings
cs_CZ: Hodnocení

en: Read More &raquo;
cs_CZ: Čtěte více &raquo;

en: Read More Text
cs_CZ: Přečíst více textu

en: Read More Type
cs_CZ: Přečtěte si další typ

en: Read more &#8250;
cs_CZ: Přečtěte si více #8250;

en: Read more &raquo;
cs_CZ: Přečtěte si &raquo;

en: Ready-to-use Elementor page builder and Gutenberg website templates
cs_CZ: Ready-to-use Elementor page builder a Gutenberg webové stránky šablony

en: Ready-to-use Website Templates
cs_CZ: Šablony webů připravené k použití

en: Recommended Plugins
cs_CZ: Doporučené pluginy

en: Request Support &raquo;
cs_CZ: Požádat o podporu &amp;

en: Requested JSON parse failed
cs_CZ: Požadovaná analýza JSON se nezdařila.

en: Requested page not found. [404]
cs_CZ: Požadovaná stránka nebyla nalezena. [404]

en: Responsive
cs_CZ: Responzivní

en: Responsive Options
cs_CZ: Nastavení responzivity

en: Right
cs_CZ: Vpravo

en: Right Sidebar
cs_CZ: Pravý postranní panel

en: Sale % Value
cs_CZ: Hodnota prodeje %

en: Sale Bubble Style
cs_CZ: Prodej Bublina styl

en: Sale Notification
cs_CZ: Oznámení o prodeji

en: Sale!
cs_CZ: Sleva!

en: Scripts
cs_CZ: Skripty

en: Scroll to Top
cs_CZ: Nahoru

en: Search for:
cs_CZ: Vyhledávání pro:

en: Search here &hellip;
cs_CZ: Hledat zde &hellip;

en: Search results for: %s
cs_CZ: Nalezené výsledky %s

en: Select Post
cs_CZ: Vyberte formát příspěvku

en: Select post for feature 1
cs_CZ: Vybrat příspěvek pro funkci 1

en: Select post for feature 2
cs_CZ: Vybrat příspěvek pro funkci 2

en: Select post for feature 3
cs_CZ: Vybrat příspěvek pro funkci 3

en: Select post for team member1
cs_CZ: Vybrat příspěvek pro člena týmu1

en: Select post for team member2
cs_CZ: Vybrat příspěvek pro člena týmu2

en: Select post for team member3
cs_CZ: Vybrat příspěvek pro člena týmu3

en: Semibold: 600
cs_CZ: Polotučné: 600

en: Shop Elements
cs_CZ: Prvky obchodu

en: Shop Options
cs_CZ: Možnosti obchodu

en: Shop Product
cs_CZ: Nakoupit produkt

en: Short Description
cs_CZ: Krátký popis

en: Shutter:
cs_CZ: Závěrky:

en: Sidebar
cs_CZ: Postranní panel

en: Sidebar Menu Alignment
cs_CZ: Zarovnání nabídky postranního panelu

en: Sidebar Options
cs_CZ: Nastavení postranního panelu

en: Sidebar Position
cs_CZ: Pozice postranního panelu

en: Sidebar/Content
cs_CZ: Postranní panel/obsah

en: Single Blog Post
cs_CZ: Jeden příspěvek v blogu

en: Single Product Options
cs_CZ: Nastavení karty výrobku

en: Single Product Structure
cs_CZ: Struktura jednoho produktu

en: Site Branding
cs_CZ: Značka webu

en: Site Content Padding (px)
cs_CZ: Odsazení obsahu webu (px)

en: Site Tagline
cs_CZ: Slogan webu

en: Site Tagline Color
cs_CZ: Barva odkazů stránek

en: Site Title
cs_CZ: Nadpis stránky

en: Site Title Color
cs_CZ: Barva názvu stránky

en: Site Title Hover Color
cs_CZ: Barva názvu webu

en: Slider, portfolio, pricing tables, WooCommerce widgets etc
cs_CZ: Slider, portfolio, cenové tabulky, WooCommerce widgety atd.

en: Social Links
cs_CZ: Odkazy na sociální sítě

en: Space Around
cs_CZ: Prostor kolem

en: Spread
cs_CZ: Rozpětí

en: Square
cs_CZ: Čtverec

en: Square Outline
cs_CZ: Čtvercový obrys

en: Standard Fonts
cs_CZ: Standardní písma

en: Stretched
cs_CZ: Roztažený

en: Style
cs_CZ: Styl

en: Sub Menu Background Color
cs_CZ: Barva pozadí v podmenu

en: Sub Menu Item Link Color
cs_CZ: Barva odkazu položky dílčí nabídky

en: Sub Menu Item Link Hover Color
cs_CZ: Barva odkazu na položku dílčí nabídky

en: Subheadline
cs_CZ: Podnadpis

en: Submit Review &raquo;
cs_CZ: Odeslat recenzi &amp;

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: Tagged with:
cs_CZ: Štítky:

en: Team
cs_CZ: Tým

en: Team Section
cs_CZ: Sekce Náš tým

en: Team Section Options
cs_CZ: Možnosti oddílu týmu

en: Team Title
cs_CZ: Název týmu

en: Testimonial
cs_CZ: Reference

en: Testimonial Section
cs_CZ: Povolit sekci reference

en: Testimonial Title
cs_CZ: Posudek

en: Text Color
cs_CZ: Barva textu

en: Text Transform
cs_CZ: Transformace textu

en: Text color
cs_CZ: Barva textu

en: Thanks :)
cs_CZ: Díky :)

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the client testimonials. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
cs_CZ: Uváděný obrázek, název a obsah z příspěvků budou použity k zobrazení svědectví klienta. Doporučená velikost obrázku pro vybrané obrázky: 178 x 178px

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the feature. Recommended image size for the featured images: 130 x 130px
cs_CZ: K zobrazení funkce bude použit vybraný obrázek, název a obsah z příspěvků. Doporučená velikost obrázku pro vybrané obrázky: 130 x 130px

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the team member. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
cs_CZ: Vybraný obrázek, název a obsah z příspěvků budou použity k zobrazení člena týmu. Doporučená velikost obrázku pro vybrané obrázky: 178 x 178px

en: Theme Options
cs_CZ: Možnosti šablony

en: Thin: 100
cs_CZ: Tenký: 100

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
cs_CZ: Toto je váš první domov widget box. Chcete-li upravit, přejděte na Vzhled " Widgety a zvolte 6th widget z vrcholu v oblasti 6 s názvem Home Widget 1. Název je také zvládnutelný z widgetů stejně.

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
cs_CZ: Toto je váš druhý domov widget box. Chcete-li upravit, přejděte na Vzhled " Widgety a zvolte 7th widget z vrcholu v oblasti 7 s názvem Home Widget 2. Název je také zvládnutelný z widgetů stejně.

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
cs_CZ: Toto je váš třetí domov widget box. Chcete-li upravit, přejděte na Vzhled " Widgety a zvolte 8th widget z vrcholu v oblasti 8 s názvem Home Widget 3. Název je také zvládnutelný z widgetů stejně.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
cs_CZ: Tento příspěvek je chráněn heslem. Vložte heslo pro prohlížení komentářů.

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
cs_CZ: Tento postranní panel bude použit na stránkách Archiv u produktu, Košík, Pokladna a Můj účet.

en: Time out error
cs_CZ: Chyba časového výpadku

en: Title
cs_CZ: Nadpis

en: Title Color
cs_CZ: Barva nadpisu

en: To have access to a shop section please install and configure %1$s.
cs_CZ: Abyste získali přístup k sekci obchod, prosím nainstalujte a nakonfigurujte %1$s.

en: To use this post for front page's team section, please enter below details:
cs_CZ: Chcete-li použít tento post pro přední straně týmu sekce, uveďte níže uvedené údaje:

en: Top
cs_CZ: Nahoře

en: Transparent Header
cs_CZ: Průhledné záhlaví

en: Twitter Link
cs_CZ: Twitter odkaz

en: Typography
cs_CZ: Typografie

en: Uncaught Error
cs_CZ: Nezachycená chyba

en: Update blog layout
cs_CZ: Aktualizovat rozložení blogu

en: Update page layout
cs_CZ: Aktualizovat rozložení stránky

en: Upgrade To Pro
cs_CZ: Upgrade na Pro

en: Upload logo & site icon
cs_CZ: Ikona loga nahrát a webu

en: Uppercase
cs_CZ: Velká písmena

en: Using the customizer options for layout, fonts & colors
cs_CZ: Použití možností úpravce pro rozvržení, písma a barvy

en: Vertical
cs_CZ: Vertikální

en: View PRO Features
cs_CZ: Zobrazit funkce PRO

en: View all posts by %s
cs_CZ: Zobrazit všechny příspěvky od %s

en: Website
cs_CZ: Webová stránka

en: Widgets Alignment
cs_CZ: Zarovnání widgetů

en: Widgets Position
cs_CZ: Pozice widgetů

en: Width
cs_CZ: Šířka

en: WooCommerce Sidebar
cs_CZ: WooCommerce postranní panel

en: You can add: px-em-%
cs_CZ: Můžete přidat: px-em-%

en: You can put Contact Form 7 shortcode here.
cs_CZ: Kontaktní formulář 7 shortcode si můžete dát zde.

en: Your search for %s did not match any entries.
cs_CZ: Hledání %s neodpovídalo žádné položky.

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
cs_CZ: Váš název, titulky a tento velmi obsah je upravitelný z možnosti téma. Výzva k akci tlačítko a jeho cílový odkaz stejně. Obrázek na pravé straně může být obrázek nebo dokonce video YouTube, pokud se vám líbí.

en: center
cs_CZ: uprostřed

en: foursquare
cs_CZ: Foursquare

en: sec
cs_CZ: vteřin

en: team
cs_CZ: tym
