Responsive 4.2.2 - en to da_DK translation catalogue (482 entries)

en: % Comments
da_DK: % kommentarer

en: &#8249; Older comments
da_DK: &#8249; Ældre kommentarer

en: &#8249; Older posts
da_DK: &#8249; Ældre indlæg

en: &#8249; Return to
da_DK: &#8249; Tilbage til

en: &darr; Skip to Main Content
da_DK: &Darr; Gå til hovedindhold

en: &larr; Home
da_DK: &Larr; Hjem

en: 0 Comments
da_DK: 0 Kommentarer

en: 1 Comment
da_DK: 1 kommentar

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
da_DK: 404 &#8212; Fantastisk at se dig her!

en: <span class="post-edit">Edit</span>
da_DK: <span class="post-edit">Redigere</span>

en: About
da_DK: Om

en: About Box Title
da_DK: Om bokstitel

en: About Section
da_DK: Om sektion

en: About Text
da_DK: Om tekst

en: About Title
da_DK: Om titel

en: Above Header
da_DK: Over sidehoved

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: Activating
da_DK: Aktivering

en: Active Menu Background Color
da_DK: Baggrundsfarve i aktiv menu

en: Add To Cart Buttons
da_DK: Føj til indkøbsvognsknapper

en: Add to Cart
da_DK: Tilføj til kurv

en: Add/edit navigation menu
da_DK: Menuen Tilføj/rediger navigation

en: Address
da_DK: Adresse

en: After Heading
da_DK: Efter overskrift

en: Ajax request aborted
da_DK: Ajax anmodning afbrudt

en: Alignment
da_DK: Justering

en: Alternate Background Color
da_DK: Alternativ baggrundsfarve

en: Aperture: f&#47;
da_DK: Blænde: f&#47;

en: Archive for %s
da_DK: Arkiv for %s

en: Area 1 - sidebar.php - Displays on Default, Blog, Blog Excerpt page templates
da_DK: Område 1 - sidebar.php - Skærme på Standard, Blog, Blog Uddrag side skabeloner

en: Area 10 - sidebar-colophon.php, 100% width Footer widgets
da_DK: Område 10 - sidebar-colophon.php, 100% bredde Footer widgets

en: Area 11 - sidebar-top.php - Displays on the right of the header
da_DK: Område 11 - sidebar-top.php - Skærme til højre for overskriften

en: Area 12 - sidebar-footer.php
da_DK: Område 12 - sidebar-footer.php

en: Area 13 - sidebar-footer.php
da_DK: Område 13 - sidebar-footer.php

en: Area 14 - sidebar-footer.php
da_DK: Område 14 - sidebar-footer.php

en: Area 15 - sidebar-footer.php
da_DK: Område 15 - sidebar-footer.php

en: Area 6 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
da_DK: Område 6 - sidebar-home.php - Skærme på hjemmesiden

en: Area 7 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
da_DK: Område 7 - sidebar-home.php - Skærme på hjemmesiden

en: Area 8 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
da_DK: Område 8 - sidebar-home.php - Skærme på hjemmesiden

en: Area 9 - sidebar-gallery.php - Displays on the page after an image has been clicked in a Gallery
da_DK: Område 9 - sidebar-gallery.php - Vises på siden efter et billede er blevet klikket i et galleri

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Background Color
da_DK: Baggrundsfarve

en: Backgrounds
da_DK: Baggrunde

en: Before Heading
da_DK: Før overskrift

en: Below Header
da_DK: Under Overskrift

en: Black: 900
da_DK: Sort: 900

en: Blazing Fast Speed
da_DK: Forrygende hurtig hastighed

en: Blazing Fast, mobile-friendly, fully-customizable WordPress theme.
da_DK: Lynhurtig, mobilvenlig WordPress-tema, der kan tilpasses fuldt ud.

en: Blog / Archive
da_DK: Blog / Arkiv

en: Blog 2 Column
da_DK: Blog 2 Kolonne

en: Blog 3 Column
da_DK: Blog 3 Kolonne

en: Blog 4 Column
da_DK: Blog 4 Kolonne

en: Blog Options
da_DK: Blog indstillinger

en: Blog Page Title
da_DK: Opslagstavle sidetitel

en: Blog Post
da_DK: Opslag

en: Body Text Color
da_DK: Body Tekstfarve

en: Bold: 700
da_DK: Fed: 700

en: Book: 300
da_DK: Bog: 300

en: Border Color
da_DK: Kantfarve

en: Border Width (px)
da_DK: Kantbredde (px)

en: Bottom
da_DK: Bund

en: Box Background Color
da_DK: Boksens baggrundsfarve

en: Box Padding (px)
da_DK: Bokspolstring (px)

en: Box Radius (px)
da_DK: Boksradius (px)

en: Boxed
da_DK: Indrammet

en: Breadcrumb
da_DK: Brødkrummer

en: Breadcrumb Color
da_DK: Brødkrummefarve

en: Breadcrumb Position
da_DK: Brødkrummeposition

en: Breakpoint
da_DK: Pausepunkt

en: Button
da_DK: Knap

en: Button Color
da_DK: Knapfarve

en: Button Hover
da_DK: Knap, når du er overt

en: Button Hover Color
da_DK: Knappegefarve

en: Button Hover Text
da_DK: Knap, hold markøren over tekst

en: Button Hover Text Color
da_DK: Tekstfarve på knap ved mouse-over

en: Button Text
da_DK: Knap tekst

en: Button Text Color
da_DK: Knap tekstfarve

en: Buttons
da_DK: Knapper

en: By
da_DK: Af

en: By
da_DK: Af

en: CSS Styles
da_DK: CSS-typografier

en: Call to Action (Text)
da_DK: Call to Action TEXT

en: Call to Action (URL)
da_DK: Call to Action URL

en: Call to Action Button Style
da_DK: Typografi for handlingsknap

en: Camera:
da_DK: Kamera:

en: Capitalize
da_DK: Lav om til store bogstaver

en: Cart
da_DK: Kurv

en: Cart Buttons
da_DK: Indkøbsvognsknapper

en: Cart Icon Visibility
da_DK: Synlighed af vognikon

en: Cart Options
da_DK: Indkøbsvognsindstillinger

en: Catalog View
da_DK: Katalogvisning

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Category
da_DK: Kategori

en: Change site layout
da_DK: Ændre webstedslayout

en: Checkout Button
da_DK: Knappen Udtjekning

en: Choose Category
da_DK: Vælg kategori

en: Choose Post
da_DK: Vælg Indlæg

en: Circle
da_DK: Cirkel

en: Circle Outline
da_DK: Cirkelkontur

en: Click to disable home page widgets
da_DK: Klik her for at deaktivere widgets på startsiden

en: Color
da_DK: Farve

en: Colors
da_DK: Farver

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Community
da_DK: Fællesskab

en: Contact Section
da_DK: Kontaktsektion

en: Contact Us
da_DK: Kontakt os

en: Contact form shortcode
da_DK: Kontaktformular kortkode

en: Contact section Subtitle
da_DK: Kontakt sektion Undertitel

en: Contact section Title
da_DK: Titel på kontaktsektion

en: Contact subtitle
da_DK: Kontakt undertitel

en: Contained
da_DK: Indeholdt

en: Container Background Color
da_DK: Beholder baggrundsfarve

en: Container Width (px)
da_DK: Containerbredde (px)

en: Content
da_DK: Indhold

en: Content Aligmnment
da_DK: Indhold Aligmnment

en: Content Alignment
da_DK: Indholds justering

en: Content Area
da_DK: Indholdsområde

en: Content Boxed
da_DK: Indhold indrammet

en: Content Header
da_DK: Sidehoved for indhold

en: Content Type
da_DK: Indholdstype

en: Content/Sidebar
da_DK: Indhold/sidepanel

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
da_DK: Læs mere<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Copyright text
da_DK: Copyright tekst

en: Custom CSS Styles
da_DK: Brugerdefinerede CSS-typografier

en: Custom Fonts
da_DK: Tilpasse skrifttyper

en: Custom Home Page
da_DK: Brugerdefineret startside

en: Custom String
da_DK: Brugerdefineret streng

en: Customize fonts/typography
da_DK: Tilpasse skrifttyper/typografi

en: Customize footer options
da_DK: Tilpasse indstillinger for sidefod

en: Customize header options
da_DK: Tilpasse indstillinger for sidehoved

en: Date
da_DK: Dato

en: Deactivate
da_DK: Deaktiver

en: Default
da_DK: Standard

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Description Color
da_DK: Beskrivelses farve

en: Disable Call to Action Button?
da_DK: Vil du deaktivere knappen Opfordring til handling?

en: Disable breadcrumb list?
da_DK: Deaktivere brødkrumme liste?

en: Disable on 404, Search & Archives?
da_DK: Deaktiver på 404, Søg & Arkiv?

en: Disable on Blog page?
da_DK: Deaktiver på blog side?

en: Disable on Latest Posts Page?
da_DK: Deaktiver på seneste indlæg side?

en: Disable on Pages?
da_DK: Vil du deaktivere på sider?

en: Disable on Posts?
da_DK: Deaktivere på stillinger?

en: Disable on WooCommerce Product Pages?
da_DK: Deaktiver på WooCommerce produktsider?

en: Disabled On All Devices
da_DK: Deaktiveret på alle enheder

en: Display On All Devices
da_DK: Vis på alle enheder

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
da_DK: Ingen panik, vi &#39; kan gennemgå dette sammen. Lad os udforske vores muligheder her.

en: Elementum
da_DK: Elementum (Elementum)

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email Address
da_DK: E-mail Adresse

en: Embeds to footer.php
da_DK: Integrertil footer.php

en: Embeds to header.php
da_DK: Integrertil header.php

en: Enable About Section
da_DK: Aktiver om sektion

en: Enable Blog Page Title
da_DK: Aktiver titel på blogside

en: Enable Contact Section
da_DK: Aktiver kontaktsektion

en: Enable Cross-sells
da_DK: Aktiver krydssælger

en: Enable Custom Front Page
da_DK: Aktivere brugerdefineret forside

en: Enable Feature Section
da_DK: Aktivér funktionssektion

en: Enable Header Widgets
da_DK: Aktiver sidehoved widgets

en: Enable Masonry Layout
da_DK: Aktiver layout af murværk

en: Enable Mobile Menu
da_DK: Aktivér menuen Mobil

en: Enable Team Section
da_DK: Aktivér teamsektion

en: Enable Testimonial Section
da_DK: Aktivér sektionen For testimonial

en: Enable on Complete Website
da_DK: Aktiver på komplet websted

en: Enter url as http://www.example.com
da_DK: Angiv url'en som http://www.example.com

en: Entry Columns
da_DK: Indtastningskolonner

en: Entry Content
da_DK: Ingang indhold

en: Entry Elements
da_DK: Indgangselementer

en: Entry Featured Image
da_DK: Udvalgte billeder for indtastning

en: Entry Meta
da_DK: Indlæg metabeskrivelse

en: Entry Title
da_DK: Titel

en: Error 404
da_DK: Fejl 404

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Excerpt Length
da_DK: Uddragets længde

en: Exclude Categories from Blog page
da_DK: Ekskludere kategorier fra blogside

en: Exclusive Content, Deals & Offers
da_DK: Eksklusivt indhold, tilbud og tilbud

en: Exclusive Widgets
da_DK: Eksklusive widgets

en: Extra Bold: 800
da_DK: Ekstra fed: 800

en: Facebook Link
da_DK: Facebook-link

en: Feature Section
da_DK: Afsnittet Funktion

en: Feature Title
da_DK: Fremhævet titel

en: Featured Content
da_DK: Fremhævet indhold

en: Featured Image
da_DK: Udvalgt billede

en: Features
da_DK: Funktioner

en: Fermentum
da_DK: Fermentum (Fermentum)

en: Flat
da_DK: Flad

en: Focal Length:
da_DK: Brændvidde:

en: Font Color
da_DK: Skriftfarve

en: Font Family
da_DK: Skrifttyper

en: Font Size
da_DK: Tekst størrelse

en: Font Style
da_DK: Skrifttype stil

en: Font Weight
da_DK: Skrifttype vægt

en: Footer Bar
da_DK: Footer bjælken

en: Footer Menu
da_DK: Sidefod Menu

en: Footer Options
da_DK: Footer Indstillinger

en: Footer Widgets
da_DK: Sidefod widgets

en: Footer Widgets 1
da_DK: Sidefod Widgets 1

en: Footer Widgets 2
da_DK: Sidefod Widgets 2

en: Footer Widgets 3
da_DK: Sidefod Widgets 3

en: Footer Widgets 4
da_DK: Sidefod Widgets 4

en: Form Builder
da_DK: Formular Builder

en: Form Inputs
da_DK: Formular felter

en: Free
da_DK: Gratis

en: Free Vs Pro
da_DK: Gratis Vs Pro

en: Full Size:
da_DK: Fuld størrelse:

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Full Width Footer
da_DK: Sidefod i fuld bredde

en: Full Width Header
da_DK: Sidehoved i fuld bredde

en: Full Width Main Navigation
da_DK: Hovednavigation i fuld bredde

en: Full Width Page (no sidebar)
da_DK: Side i fuld bredde (ingen sidepanel)

en: FullScreen
da_DK: Fullscreen

en: Fully Customizable
da_DK: Kan tilpasses fuldt ud

en: Gallery Layout
da_DK: Gallerilayout

en: Gallery Sidebar
da_DK: Galleri sidepanel

en: General Text
da_DK: Generel tekst

en: General Typography
da_DK: Generel typografi

en: Get Started
da_DK: Kom i gang

en: Get access to even more powerful features that will help you build a beautiful fast and responsive website in no time at all.
da_DK: Få adgang til endnu mere kraftfulde funktioner, der vil hjælpe dig med at opbygge en smuk hurtig og lydhør hjemmeside på ingen tid overhovedet.

en: Get access to exclusive WordPress content, deals & offers
da_DK: Få adgang til eksklusivt WordPress-indhold, tilbud og tilbud

en: Get the PRO version!
da_DK: Få PRO version!

en: Go
da_DK: Gå

en: Google Fonts
da_DK: Google Skrifttyper

en: GooglePlus Link
da_DK: GooglePlus-link

en: Grid View
da_DK: Gittervisning

en: Gutenberg Fullwidth No title
da_DK: Gutenberg Fullwidth Ingen titel

en: HAPPINESS
da_DK: Lykke

en: Have questions? Get in touch with us. We'll be happy to help
da_DK: Har du spørgsmål? Kontakt os. Vi vil være glade for at hjælpe

en: Header Alignment
da_DK: Justering af sidehoved

en: Header Elements
da_DK: Overskriftselementer

en: Header Layout
da_DK: Header layout

en: Header Menu Options
da_DK: Indstillinger for menuen Sidehoved

en: Header Options
da_DK: Header-indstillinger

en: Header Widgets
da_DK: Widgets til sidehoved

en: Heading 1 (H1)
da_DK: Overskrift 1 (H1)

en: Heading 1 (H1) Color
da_DK: Overskrift 1 (H1) Farve

en: Heading 2 (H2)
da_DK: Overskrift 2 (H2)

en: Heading 2 (H2) Color
da_DK: Overskrift 2 (H2) Farve

en: Heading 3 (H3)
da_DK: Overskrift 3 (H3)

en: Heading 3 (H3) Color
da_DK: Overskrift 3 (H3) Farve

en: Heading 4 (H4)
da_DK: Overskrift 4 (H4)

en: Heading 4 (H4) Color
da_DK: Overskrift 4 (H4) Farve

en: Heading 5 (H5)
da_DK: Overskrift 5 (H5)

en: Heading 5 (H5) Color
da_DK: Overskrift 5 (H5) Farve

en: Heading 6 (H6)
da_DK: Overskrift 6 (H6)

en: Heading 6 (H6) Color
da_DK: Overskrift 6 (H6) Farve

en: Headline
da_DK: Overskrift

en: Hero Area
da_DK: Helten område

en: Hi! Thanks for using the Responsive theme. Can you please do us a favor and give us a 5-star rating? Your feedback keeps us motivated and helps us grow the Responsive community.
da_DK: Hej! Tak for at bruge Responsive tema. Kan du gøre os en tjeneste og give os en 5-stjernet bedømmelse? Din feedback holder os motiverede og hjælper os med at udvikle responsive-fællesskabet.

en: Hide Site Title
da_DK: Skjul webstedstitel

en: Hide Tagline
da_DK: Skjul slogan

en: Home
da_DK: Hjem

en: Home Widget 1
da_DK: Hjem Widget 1

en: Home Widget 2
da_DK: Hjem Widget 2

en: Home Widget 3
da_DK: Hjem Widget 3

en: Horizontal
da_DK: Horisontal

en: Hover Border Color
da_DK: Farve på pegekant

en: Hover Color
da_DK: Hover Farve

en: Hover Text Color
da_DK: Farve på pegefølsom tekst

en: I already did
da_DK: Det har jeg allerede

en: IS A WARM CUP
da_DK: ER EN VARM KOP

en: ISO:
da_DK: Iso:

en: If you like <strong>Responsive Theme</strong> please leave us a %s rating. It takes a minute and helps a lot. Thanks in advance!
da_DK: Hvis du kan lide <strong>Responsive Tema</strong> kan du efterlade os en %s rating. Det tager et minut og hjælper meget. Tak på forhånd!

en: Image Information
da_DK: Oplysninger om billede

en: Import a website template(FREE)
da_DK: Importere en webstedsskabelon(GRATIS)

en: Important: Not all fonts support every font-weight.
da_DK: Vigtigt: Ikke alle skrifttyper understøtter alle skrifttyper.

en: In Header
da_DK: I overskrift

en: Inherit
da_DK: Arv

en: Inline logo & Site Title
da_DK: Inline logo & Site Titel

en: Input Fields
da_DK: Inputfelter

en: Inputs
da_DK: Indgange

en: Install Responsive Add-ons to get ready-to-use website templates that can be imported with one click.
da_DK: Installer responsive tilføjelsesprogram for at få brugsskabeloner, der kan importeres med et enkelt klik.

en: Install and activate &raquo;
da_DK: Installer og aktiver &amp; raquo;

en: Interactive Sliders and Carousels
da_DK: Interaktive skydere og karruseller

en: Interdum
da_DK: Interdum (Interdum)

en: Internal Server Error [500]
da_DK: Intern serverfejl [500]

en: Italic
da_DK: Kursiv

en: Jetpack Portfolio
da_DK: Jetpack-portefølje

en: Join Facebook Group &raquo;
da_DK: Bliv medlem af Facebook-gruppen &amp; raquo;

en: Label Color
da_DK: Labelfarve

en: Labels
da_DK: Etiketter

en: Learn More &raquo;
da_DK: Få mere at vide &amp; raquo;

en: Left
da_DK: Venstre

en: Left Sidebar
da_DK: Venstre Sidebar

en: Letter Spacing (px)
da_DK: Bogstavafstand (px)

en: Light: 200
da_DK: Lys: 200

en: Limited Options
da_DK: Begrænsede indstillinger

en: Line Height
da_DK: Linje højde

en: Link Color
da_DK: Linkfarve

en: Link Hover Color
da_DK: Link hover-farve

en: Link values together
da_DK: Sammenkæde værdier sammen

en: Links Color
da_DK: Links Farve

en: List View
da_DK: Listevisning

en: Logo Padding (px)
da_DK: Logo polstring (px)

en: Lowercase
da_DK: Små bogstaver

en: Main Content Width (%)
da_DK: Hovedindhold Bredde (%)

en: Main Menu
da_DK: Hovedmenu

en: Main Navigation
da_DK: Primærnavigation

en: Main Sidebar
da_DK: Primær sidebjælke

en: Meet the Responsive Power-users. Say hello, ask questions, give feedback, and help each other
da_DK: Mød responsive power-brugere. Sig hej, stil spørgsmål, giv feedback, og hjælp hinanden

en: Member designation
da_DK: Udnævnelse af medlem

en: Menu Item Link Color
da_DK: Kædefarve for menupunkt

en: Menu Item Link Hover Color
da_DK: Link farve over menupunkt

en: Menu Toggle Background Color
da_DK: Menu slå baggrundsfarve til/fra

en: Menu Toggle Color
da_DK: Menu til/fra-farve

en: Meta Alignment
da_DK: Metajustering

en: Meta Elements
da_DK: Metaelementer

en: Meta Separator
da_DK: Metaseparator

en: Meta Text Color
da_DK: Metatekstfarve

en: Mobile Friendly
da_DK: Mobilvenlig

en: Name
da_DK: Navn

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
da_DK: Almindelig

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
da_DK: Lille

en: Need help? Just raise a support ticket to get priority email support
da_DK: Har du brug for hjælp? Bare hæv en supportbillet for at få prioriteret e-mail-support

en: Newer comments &#8250;
da_DK: Nyere kommentarer &#8250;

en: Newer posts &#8250;
da_DK: Nyere indlæg &#8250;

en: Next
da_DK: Næste

en: Next Post is
da_DK: Næste indlæg er

en: No Comments
da_DK: Ingen kommentarer

en: No Sidebar
da_DK: Ingen sidebar

en: None
da_DK: Ingen

en: Nope, maybe later
da_DK: Nej, måske senere

en: Not connect. Verify Network.
da_DK: Ikke forbinde. Bekræft netværk.

en: Number of Columns
da_DK: Antal kolonner

en: One Comment on &ldquo;%1$s&rdquo;
da_DK: En kommentar til "%1$s"

en: Optimized for speed, loads in under 2 seconds
da_DK: Optimeret til hastighed, belastninger på under 2 sekunder

en: Overrides the WordPress front page option
da_DK: Tilsidesætter indstillingen WordPress-forside

en: PRO
da_DK: Pro

en: Padding (px)
da_DK: Polstring (px)

en: Page
da_DK: Side

en: Page %s
da_DK: Side %s

en: Page Content
da_DK: Side Indhold

en: Page Elements
da_DK: Sideelementer

en: Page Featured Image
da_DK: Billede med udvalgt side

en: Page Options
da_DK: Sideindstillinger

en: Page Title
da_DK: Side titel

en: Pages:
da_DK: Sider:

en: Paste your shortcode, video or image source
da_DK: Indsætte din kortkode, video eller billedkilde

en: Permalink to %s
da_DK: Permalink til %s

en: Phone no
da_DK: Telefonnummer

en: Pings&#47;Trackbacks
da_DK: Pings &#47; Trackbacks

en: Please choose the post categories that should not be displayed on the blog page
da_DK: Vælg de indlægskategorier, der ikke skal vises på blogsiden

en: Portfolio and Post Layouts
da_DK: Portefølje- og indlægslayout

en: Post Content
da_DK: Indhold

en: Post Elements
da_DK: Indlæg elementer

en: Post Featured Image
da_DK: Post Featured Billede

en: Post Meta
da_DK: Indlæg meta

en: Post Title
da_DK: Indlægs titel

en: Posted in %s
da_DK: Publiceret i %s

en: Posted on
da_DK: Udgivet den

en: Posted on
da_DK: Tilføjet den

en: Posts tagged %s
da_DK: Indlæg mærket %s

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Previous Post is
da_DK: Forrige indlæg er

en: Price
da_DK: Pris

en: Price Color
da_DK: Pris farver

en: Pricing Tables
da_DK: Pristabeller

en: Private Priority Email Support
da_DK: Understøttelse af e-mail med privat prioritet

en: Private, Priority Support
da_DK: Privat, prioriteret support

en: Pro
da_DK: Pro-version

en: Pro Ready Sites
da_DK: Pro-forberedte websteder

en: Product Catalog Options
da_DK: Indstillinger for produktkatalog

en: Product Elements
da_DK: Produktelementer

en: Product Options
da_DK: Produkt indstillinger

en: Quick Start:
da_DK: Hurtig start:

en: RSS Feed
da_DK: RSS-Feed

en: Rating
da_DK: Bedømmelse

en: Rating Color
da_DK: Bedømmelses farve

en: Ratings
da_DK: Bedømmelser

en: Read More &raquo;
da_DK: Læs mere &raquo;

en: Read More Text
da_DK: Læs Mere Tekst

en: Read More Type
da_DK: Læs mere type

en: Read more &#8250;
da_DK: Læs mere &#8250;

en: Read more &raquo;
da_DK: Læs mere &raquo;

en: Ready-to-use Elementor page builder and Gutenberg website templates
da_DK: Skabeloner til Elementor-sidebyggerog Gutenbergs webstedsskabeloner, der er klar til brug

en: Ready-to-use Website Templates
da_DK: Skabeloner til websteder, der er klar til brug

en: Recommended Plugins
da_DK: Anbefalede Plugins

en: Request Support &raquo;
da_DK: Anmod om support &raquo;

en: Requested JSON parse failed
da_DK: Anmodede JSON-fortolkning mislykkedes

en: Requested page not found. [404]
da_DK: Den anmodede side blev ikke fundet. [404]

en: Responsive
da_DK: Responsivt

en: Responsive Options
da_DK: Responsive muligheder

en: Right
da_DK: Højre

en: Right Sidebar
da_DK: Højre Sidebar

en: Sale % Value
da_DK: Salg % værdi

en: Sale Bubble Style
da_DK: Salg Bubble Style

en: Sale Notification
da_DK: Meddelelse om salg

en: Sale!
da_DK: Tilbud!

en: Scroll to Top
da_DK: Rul til toppen

en: Search for:
da_DK: Søg efter:

en: Search here &hellip;
da_DK: Søg her &amp; hellip;

en: Search results for: %s
da_DK: Søge resultater for: %s

en: Select Post
da_DK: Vælg post

en: Select post for feature 1
da_DK: Vælg indlæg for funktion 1

en: Select post for feature 2
da_DK: Vælg indlæg for funktion 2

en: Select post for feature 3
da_DK: Vælg indlæg for funktion 3

en: Select post for team member1
da_DK: Vælg indlæg til teammedlem1

en: Select post for team member2
da_DK: Vælg indlæg for teammedlem2

en: Select post for team member3
da_DK: Vælg indlæg for teammedlem3

en: Shop Elements
da_DK: Butikselementer

en: Shop Options
da_DK: Webshop indstillinger

en: Shop Product
da_DK: Butik produkt

en: Short Description
da_DK: Kort Beskrivelse

en: Shutter:
da_DK: Lukkeren:

en: Sidebar Menu Alignment
da_DK: Justering af menu i sidepanel

en: Sidebar Options
da_DK: Sidebar options

en: Sidebar Position
da_DK: Sidebarens placering

en: Sidebar/Content
da_DK: Sidepanel/indhold

en: Single Blog Post
da_DK: Enkelt blogindlæg

en: Single Product Options
da_DK: Indstillinger for enkelt produkt

en: Single Product Structure
da_DK: Enkelt produktstruktur

en: Site Branding
da_DK: Branding af websteder

en: Site Content Padding (px)
da_DK: Udfyldning af webstedsindhold (px)

en: Site Tagline
da_DK: Side beskrivelse

en: Site Tagline Color
da_DK: Farve på webstedskodelinje

en: Site Title
da_DK: Side Titel

en: Site Title Color
da_DK: Sidetitel Farve

en: Site Title Hover Color
da_DK: Site titel hover-farve

en: Slider, portfolio, pricing tables, WooCommerce widgets etc
da_DK: Skyder, portefølje, prissætning tabeller, WooCommerce widgets osv.

en: Social Links
da_DK: Sociale links

en: Space Around
da_DK: Mellemrum omkring

en: Spread
da_DK: Sprede

en: Square
da_DK: Firkant

en: Square Outline
da_DK: Firkantet kontur

en: Standard Fonts
da_DK: Standardskrifttyper

en: Stretched
da_DK: Strukket

en: Style
da_DK: Stil

en: Sub Menu Background Color
da_DK: Undermenu baggrundsfarve

en: Sub Menu Item Link Color
da_DK: Farve på link farve i undermenupunkt

en: Sub Menu Item Link Hover Color
da_DK: Link farve over undermenupunkt

en: Subheadline
da_DK: Underoverskrift

en: Submit Review &raquo;
da_DK: Indsend anmeldelse &raquo;

en: Tagged with:
da_DK: Mærket med:

en: Team Section
da_DK: Holdsektion

en: Team Section Options
da_DK: Indstillinger for teamsektion

en: Team Title
da_DK: Holdtitel

en: Testimonial
da_DK: Udtalelse

en: Testimonial Section
da_DK: Vidnesbyrd sektion

en: Testimonial Title
da_DK: Testimonial titel

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Text Transform
da_DK: Transformér Tekst

en: Text color
da_DK: Tekstfarve

en: Thanks :)
da_DK: Tak :)

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the client testimonials. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
da_DK: Den fremhævede billede, titel og indhold fra de stillinger, vil blive brugt til at vise kunden testimonials. Anbefalet billedstørrelse for de fremhævede billeder: 178 x 178px

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the feature. Recommended image size for the featured images: 130 x 130px
da_DK: Det fremhævede billede, titel og indhold fra indlæggene vil blive brugt til at vise funktionen. Anbefalet billedstørrelse for de fremhævede billeder: 130 x 130px

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the team member. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
da_DK: Det fremhævede billede, titel og indhold fra indlæggene vil blive brugt til at vise teammedlemmet. Anbefalet billedstørrelse for de fremhævede billeder: 178 x 178px

en: Theme Options
da_DK: Temaindstillinger

en: Thin: 100
da_DK: Tynd: 100

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
da_DK: Dette er din første hjem widget boks. Hvis du vil redigere, skal du gå til Widgets til udseende og vælge 6. widget øverst i område 6 kaldet Home Widget 1. Titel er også håndterbar fra widgets så godt.

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
da_DK: Dette er dit andet hjem widget boks. Hvis du vil redigere, skal du gå til Udseende - Widgets og vælge 7. widget øverst i område 7 kaldet Home Widget 2. Titel er også håndterbar fra widgets så godt.

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
da_DK: Dette er din tredje hjem widget boks. Hvis du vil redigere, skal du gå til Udseende - Widgets og vælge 8. widget øverst i område 8 kaldet Home Widget 3. Titel er også håndterbar fra widgets så godt.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
da_DK: Dette indlæg er beskyttet med adgangskode. Skriv adgangskoden for at se eventuelle kommentarer.

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
da_DK: Denne sidebjælke anvendes på vare visninger, Kurv, Betaling og på Min Kunde side.

en: Time out error
da_DK: Fejl ved timeout

en: Title
da_DK: Titel

en: Title Color
da_DK: Titel Farve

en: To have access to a shop section please install and configure %1$s.
da_DK: Hvis du vil have adgang til et forretningsafsnit, skal du installere og konfigurere %1$s.

en: To use this post for front page's team section, please enter below details:
da_DK: For at bruge dette indlæg til forsiden team sektion, skal du indtaste nedenfor detaljer:

en: Transparent Header
da_DK: Gennemsigtig header

en: Typography
da_DK: Typografi

en: Uncaught Error
da_DK: Ikke-fanget fejl

en: Update blog layout
da_DK: Opdatere bloglayout

en: Update page layout
da_DK: Opdater sidelayout

en: Upgrade To Pro
da_DK: Opgrader til Pro

en: Upload logo & site icon
da_DK: Upload logo & site ikon

en: Uppercase
da_DK: Store bogstaver

en: Using the customizer options for layout, fonts & colors
da_DK: Brug af tilpasningsindstillinger for layout, skrifttyper & farver

en: Vertical
da_DK: Vertikal

en: View PRO Features
da_DK: Vis PRO-funktioner

en: View all posts by %s
da_DK: Vis alle indlæg af %s

en: Website
da_DK: Hjemmeside

en: Widgets Alignment
da_DK: Justering af widgets

en: Width
da_DK: Bredde

en: WooCommerce Sidebar
da_DK: WooCommerce sidebjælke

en: You can add: px-em-%
da_DK: Du kan tilføje: px-em-%

en: You can put Contact Form 7 shortcode here.
da_DK: Du kan sætte Kontakt Formular 7 kortkode her.

en: Your search for %s did not match any entries.
da_DK: Søgningen efter %s svarede ikke til nogen poster.

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
da_DK: Din titel, undertitel og dette meget indhold kan redigeres fra Tema Option. Knappen Opfordring til handling og dens destinationslink. Billede til højre kan være et billede eller endda YouTube-video, hvis du vil.

[ctx: comments title]
en: %1$s Comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[0]: %1$s Kommentar til "%2$s"
da_DK[1]: %1$s Kommentarer til "%2$s"

en: foursquare
da_DK: firkant

en: sec
da_DK: sek

en: team
da_DK: stab
