Responsive 4.2.2 - en to el_GR translation catalogue (510 entries)

en: Activating
el_GR: Γίνεται ενεργοποίηση

en: Not connect. Verify Network.
el_GR: Δεν συνδέεται. Επαλήθευση δικτύου.

en: Requested page not found. [404]
el_GR: Η σελίδα που ζητήθηκε δεν βρέθηκε. [404]

en: Internal Server Error [500]
el_GR: Εσωτερικό σφάλμα διακομιστή [500]

en: Requested JSON parse failed
el_GR: Η ανάλυση JSON που ζητήθηκε απέτυχε

en: Time out error
el_GR: Σφάλμα χρονικού ορίου

en: Ajax request aborted
el_GR: Το αίτημα του Άγιαξ ματαιώθηκε

en: Uncaught Error
el_GR: Σφάλμα που δεν έχει αλιευθεί

en: Install and activate &raquo;
el_GR: Εγκατάσταση και ενεργοποίηση &amp;

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Jetpack Portfolio
el_GR: Χαρτοφυλάκιο Jetpack

en: Features
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: Mobile Friendly
el_GR: Φιλικό προς κινητά

en: Slider, portfolio, pricing tables, WooCommerce widgets etc
el_GR: Ολισθαίνοντα ρυθμιστής, χαρτοφυλάκιο, πίνακες τιμολόγησης, widgets WooCommerce κ.λπ.

en: Blazing Fast Speed
el_GR: Απίστευτα γρήγορη ταχύτητα

en: Optimized for speed, loads in under 2 seconds
el_GR: Βελτιστοποιημένο για ταχύτητα, φορτία σε λιγότερο από 2 δευτερόλεπτα

en: Fully Customizable
el_GR: Πλήρως προσαρμόσιμο

en: Using the customizer options for layout, fonts & colors
el_GR: Χρήση των επιλογών προσαρμογής για διάταξη, γραμματοσειρές και χρώματα

en: Limited Options
el_GR: Περιορισμένες επιλογές

en: Ready-to-use Website Templates
el_GR: Έτοιμα προς χρήση πρότυπα τοποθεσίας Web

en: Ready-to-use Elementor page builder and Gutenberg website templates
el_GR: Έτοιμο προς χρήση Elementor σελίδα οικοδόμος και Gutenberg ιστοσελίδα πρότυπα

en: Exclusive Widgets
el_GR: Αποκλειστικά γραφικά στοιχεία

en: Exclusive Content, Deals & Offers
el_GR: Αποκλειστικό Περιεχόμενο, Προσφορές & Προσφορές

en: Get access to exclusive WordPress content, deals & offers
el_GR: Αποκτήστε πρόσβαση σε αποκλειστικό περιεχόμενο, προσφορές και προσφορές WordPress

en: Private Priority Email Support
el_GR: Υποστήριξη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ιδιωτικής προτεραιότητας

en: Need help? Just raise a support ticket to get priority email support
el_GR: Χρειάζεστε βοήθεια; Απλά σηκώστε ένα εισιτήριο υποστήριξης για να λάβετε υποστήριξη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προτεραιότητας

note: Theme Name of the plugin/theme
en: Responsive
el_GR: Προσαρμοζόμενο

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
el_GR: Αυτή η σελίδα/ανάρτηση προστατεύεται από κωδικό. Εισάγετε τον κωδικό/συνθηματικό πρόσβασης και πατήστε ENTER για να εισέλθετε.

note: translators: 1: title.
en: One Comment on &ldquo;%1$s&rdquo;
el_GR: Ένα σχόλιο για το "%1$s"

en: &#8249; Older comments
el_GR: &#8249& Παλαιότερα σχόλια

en: Newer comments &#8250;
el_GR: Νεότερα σχόλια &#8250;

en: Pings&#47;Trackbacks
el_GR: Ping&#47;Trackbacks

note: translators: 1 : Count, 2 : Pings 3 : Post title
en: Name
el_GR: Όνομα

en: E-mail
el_GR: E-Mail

en: Website
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Button Color
el_GR: Χρώμα κουμπιού

en: Button Hover Color
el_GR: Χρώμα κατάδειξης κουμπιού

en: Button Hover Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου κατάδειξης κουμπιού

en: Button Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου Κουμπιού

en: Text color
el_GR: Χρώμα κειμένου

en: Container Background Color
el_GR: qweqweqwasdasd

en: Get Started
el_GR: Ξεκινήστε

en: Free Vs Pro
el_GR: Δωρεάν Vs Pro

en: Import a website template(FREE)
el_GR: Εισαγωγή προτύπου τοποθεσίας Web (ΔΩΡΕΑΝ)

en: Install Responsive Add-ons to get ready-to-use website templates that can be imported with one click.
el_GR: Εγκαταστήστε τα πρόσθετα απόκρισης για να λάβετε έτοιμα προς χρήση πρότυπα τοποθεσίας Web που μπορούν να εισαχθούν με ένα κλικ.

en: Learn More &raquo;
el_GR: Μάθετε περισσότερα &amp; raquo;

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Have questions? Get in touch with us. We'll be happy to help
el_GR: Έχετε ερωτήσεις; Επικοινώνησε μαζί μας. Θα χαρούμε να σας βοηθήσουμε.

en: Request Support &raquo;
el_GR: Αίτηση υποστήριξης &amp; raquo;

note: translators: %1$s: Responsive Support link.
en: Change site layout
el_GR: Αλλαγή διάταξης τοποθεσίας

en: Customize fonts/typography
el_GR: Προσαρμογή γραμματοσειρών/τυπογραφίας

en: Upload logo & site icon
el_GR: Εικονίδιο με το λογότυπο και την τοποθεσία

en: Add/edit navigation menu
el_GR: Μενού "Προσθήκη/επεξεργασία περιήγησης"

en: Customize header options
el_GR: Προσαρμογή επιλογών κεφαλίδας

en: Customize footer options
el_GR: Προσαρμογή επιλογών υποσέλιδας

en: Update blog layout
el_GR: Ενημέρωση διάταξης ιστολογίου

en: Update page layout
el_GR: Ενημέρωση διάταξης σελίδας

en: Quick Start:
el_GR: Γρήγορη εκκίνηση:

en: Community
el_GR: Κοινότητα

en: Meet the Responsive Power-users. Say hello, ask questions, give feedback, and help each other
el_GR: Γνωρίστε τους χρήστες ενέργειας που ανταποκρίνονται. Πείτε γεια, κάντε ερωτήσεις, δώστε σχόλια και βοηθήστε ο ένας τον άλλον

en: Join Facebook Group &raquo;
el_GR: Γίνετε μέλος facebook ομάδα &amp; raquo?

en: Feedback
el_GR: Ανάδραση (Feedback)

en: Hi! Thanks for using the Responsive theme. Can you please do us a favor and give us a 5-star rating? Your feedback keeps us motivated and helps us grow the Responsive community.
el_GR: Γεια σου! Ευχαριστώ για τη χρήση του θέματος Ανταπόκριση. Μπορείτε σας παρακαλώ να μας κάνετε μια χάρη και να μας δώσετε μια βαθμολογία 5 αστέρων; Τα σχόλιά σας μας κρατούν κίνητρα και μας βοηθούν να αναπτύξουμε την κοινότητα που ανταποκρίνεται.

en: Submit Review &raquo;
el_GR: Υποβολή αναθεώρησης &amp;

en: Blazing Fast, mobile-friendly, fully-customizable WordPress theme.
el_GR: Απίστευτα γρήγορο, κινητός-φιλικό, πλήρως-εξατομικεύσιμο θέμα WordPress.

en: Sale!
el_GR: Προσφορά!

en: WooCommerce Sidebar
el_GR: WooCommerce πλευρική στήλη

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
el_GR: Αυτή η πλαϊνή μπάρα θα χρησιμοποιηθεί σε αρχείο προϊόντων, καλάθι, Checkout και τις σελίδες του λογαριασμού μου.

en: Colors
el_GR: Χρώματα

en: Cart Buttons
el_GR: Κουμπιά καλαθιού

en: Button
el_GR: Κουμπί

en: Button Text
el_GR: Κείμενο Κουμπιού

en: Button Hover Text
el_GR: Κείμενο κατάδειξης κουμπιού

en: Checkout Button
el_GR: Κουμπί ανάληψης ελέγχου

en: Layouts
el_GR: Διατάξεις

en: Main Content Width (%)
el_GR: Κύριο πλάτος περιεχομένου (%)

en: Enable Cross-sells
el_GR: Ενεργοποίηση διασταυρούμενων πωλήσεων

en: Cart Icon Visibility
el_GR: Ορατότητα εικονιδίου καλαθιού

en: Display On All Devices
el_GR: Εμφάνιση σε όλες τις συσκευές

en: Disabled On All Devices
el_GR: Απενεργοποιημένο σε όλες τις συσκευές

en: Product Catalog Options
el_GR: Επιλογές καταλόγου προϊόντων

en: Shop Options
el_GR: Επιλογές καταστήματος

en: Product Options
el_GR: Επιλογές Προϊόντος

en: Single Product Options
el_GR: Επιλογές ενός προϊόντος

en: Cart Options
el_GR: Επιλογές καλαθιού

en: Rating Color
el_GR: Χρώμα χαρακτηρισμού

en: Price Color
el_GR: Τιμή χρώμα

en: Add To Cart Buttons
el_GR: Προσθήκη κουμπιών καροτσιού

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Sidebar Position
el_GR: Πλευρική στήλη

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλαϊνή μπάρα

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερό Sidebar

en: No Sidebar
el_GR: Χωρίς Πλευρική στήλη

en: Shop Product
el_GR: Προϊόν αγοράς

en: Catalog View
el_GR: Προβολή καταλόγου

en: Grid View
el_GR: Εμφάνιση σε Πλέγμα

en: List View
el_GR: Προβολή Λίστας

en: Content Aligmnment
el_GR: Περιεχόμενο Aligmnment

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Shop Elements
el_GR: Στοιχεία καταστήματος

en: Sale Notification
el_GR: Ειδοποίηση πώλησης

en: None
el_GR: Κανένα

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Custom String
el_GR: Προσαρμοσμένη συμβολοσειρά

en: Sale % Value
el_GR: Αξία Πώλησης %

en: Sale Bubble Style
el_GR: Στυλ φυσαλίδων πώλησης

en: Circle
el_GR: Κύκλος

en: Circle Outline
el_GR: Περίγραμμα κύκλου

en: Square
el_GR: Τετράγωνο

en: Square Outline
el_GR: Τετράγωνο περίγραμμα

en: Product Elements
el_GR: Στοιχεία προϊόντος

en: Gallery Layout
el_GR: Διάταξη Γκαλερί

en: Vertical
el_GR: Κάθετα

en: Horizontal
el_GR: Οριζόντια

en: Single Product Structure
el_GR: Δομή ενός προϊόντος

en: Cart
el_GR: Καλάθι

en: Link values together
el_GR: Σύνδεση τιμών μαζί

en: Top
el_GR: Κορυφή

en: Bottom
el_GR: Κάτω

en: Inherit
el_GR: Κληρονομώ

en: Thin: 100
el_GR: Λεπτό: 100

en: Light: 200
el_GR: Φως: 200

en: Book: 300
el_GR: Βιβλίο: 300

en: Normal: 400
el_GR: Κανονική: 400

en: Medium: 500
el_GR: Μεσαίο: 500

en: Semibold: 600
el_GR: Σεμιλέντ: 600

en: Bold: 700
el_GR: Έντονη γραφή: 700

en: Extra Bold: 800
el_GR: Έξτρα έντονη γραφή: 800

en: Black: 900
el_GR: Μαύρο: 900

en: Arial, Helvetica, sans-serif
el_GR: Άριαλ, Χέλβετιτσα, σανς Σερίφ

en: Custom Fonts
el_GR: Προσαρμοσμένες γραμματοσειρές για

en: Standard Fonts
el_GR: Πρότυπες γραμματοσειρές

en: Google Fonts
el_GR: Γραμματοσειρές Google

en: PRO
el_GR: Αγοράστε επαγγελματικό πακέτο

en: View PRO Features
el_GR: Προβολή δυνατοτήτων PRO

en: Pro Ready Sites
el_GR: Pro έτοιμες τοποθεσίες

en: Form Builder
el_GR: Κατασκευή Φόρμας

en: Interactive Sliders and Carousels
el_GR: Διαδραστικοί ολισθητήρες και καρουσέλ

en: Pricing Tables
el_GR: Στοιχείο τιμολόγησης πίνακες

en: Portfolio and Post Layouts
el_GR: Διατάξεις χαρτοφυλακίου και καταχώρησης

en: Private, Priority Support
el_GR: Ιδιωτική υποστήριξη προτεραιότητας

en: Get the PRO version!
el_GR: Αποκτήστε την έκδοση PRO!

en: CSS Styles
el_GR: CSS στυλς

en: Custom CSS Styles
el_GR: Προσαρμοσμένα στυλ CSS

en: Gradient
el_GR: Ντεγκραντέ

en: Flat
el_GR: Επίπεδο

en: Choose Post
el_GR: Επιλέξτε Δημοσίευση

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Featured Image
el_GR: Προτεινόμενη Εικόνα

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Site Branding
el_GR: Εμπορική προσαρμογή τοποθεσίας

en: Main Navigation
el_GR: Κύρια πλοήγηση

en: Rating
el_GR: Αξιολόγηση

en: Price
el_GR: Τιμή

en: Short Description
el_GR: Σύντομη Περιγραφή

en: Add to Cart
el_GR: Προσθήκη στο καλάθι

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Ratings
el_GR: Βαθμολογίες

en: Read more &raquo;
el_GR: Διαβάστε περισσότερα &amp; raquo;

en: Read More &raquo;
el_GR: Διαβάστε περισσότερα &raquo;

en: Entry Elements
el_GR: Στοιχεία καταχώρησης

en: Entry Featured Image
el_GR: Καταχώρηση Επιλεγμένης Εικόνας

en: Style
el_GR: Στυλ

en: Stretched
el_GR: Τεντωμένο

en: Alignment
el_GR: Προσανατολισμός

en: center
el_GR: κέντρο

en: Entry Title
el_GR: Τίτλος εισόδου

en: Entry Meta
el_GR: Εισαγωγή Μέτα

en: Meta Elements
el_GR: Μετα-στοιχεία

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Meta Separator
el_GR: Διαχωριστικό μετα-τακών

en: Meta Alignment
el_GR: Μετα-στοίχιση

en: Entry Content
el_GR: Περιεχόμενο καταχώρησης

en: Content Type
el_GR: Τύπος περιεχομένου

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Content Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση περιεχόμενο

en: Excerpt Length
el_GR: Μήκος Αποσπάσματος

en: Read More Text
el_GR: Κείμενο αντί για Διαβάστε περισσότερα

en: Read More Type
el_GR: Διαβάστε περισσότερα τύπος

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Content Header
el_GR: Κεφαλίδα περιεχομένου

en: Enable Blog Page Title
el_GR: Ενεργοποίηση τίτλου σελίδας ιστολογίου

en: Blog Page Title
el_GR: qweqweqwasdasd

en: Entry Columns
el_GR: Στήλες εγγραφών

en: Enable Masonry Layout
el_GR: Ενεργοποίηση διάταξης τοιχοποιίας

en: Title Color
el_GR: Χρώμα Τίτλου

en: Description Color
el_GR: Χρώμα Περιγραφής

en: Breadcrumb Color
el_GR: Χρώμα πορείας

en: Disable breadcrumb list?
el_GR: Απενεργοποίηση της λίστας φρυγανιάς;

en: Breadcrumb Position
el_GR: Θέση φρυγανιάς

en: Before Heading
el_GR: Πριν από την επικεφαλίδα

en: After Heading
el_GR: Μετά την επικεφαλίδα

en: Typography
el_GR: Τυπογραφία

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

note: translators: %1$s is Plugin Name
en: To have access to a shop section please install and configure %1$s.
el_GR: Για να έχετε πρόσβαση σε μια ενότητα καταστήματος, εγκαταστήστε και ρυθμίστε τις παραμέτρους του %1$s.

en: WooCommerce plugin
el_GR: πρόσθετο WooCommerce

en: Recommended Plugins
el_GR: Προτεινόμενα πρόσθετα

note: translators: Orbit Fox Companion
en: Get access to even more powerful features that will help you build a beautiful fast and responsive website in no time at all.
el_GR: Αποκτήστε πρόσβαση σε ακόμα πιο ισχυρά χαρακτηριστικά που θα σας βοηθήσουν να δημιουργήσετε μια όμορφη γρήγορη και ευέλικτη ιστοσελίδα σε χρόνο μηδέν.

en: Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου

en: Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου

en: Links Color
el_GR: Χρώμα συνδέσεων

en: Links Hover Color
el_GR: Χρώμα κατάδειξης συνδέσεων

en: Full Width Footer
el_GR: Υποσέλιδα πλήρους πλάτους

en: Footer Widgets
el_GR: Μονάδες Υποσέλιδου

en: Number of Columns
el_GR: Αριθμός Στηλών

en: Footer Bar
el_GR: Γραμμή υποσέλιδος

en: Copyright text
el_GR: Κείμενο Copyright

en: Social Links
el_GR: Κοινωνικά Δίκτυα

en: RSS Feed
el_GR: RSS τροφοδοσία

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: Scripts
el_GR: Δέσμες ενεργειών

en: Embeds to footer.php
el_GR: Ενσωματώνει στο υποσέλιδα.php

en: Border Color
el_GR: Χρώμα Περιγράμματος

en: Site Title Color
el_GR: Χρώμα τίτλου ιστότοπου

en: Site Title Hover Color
el_GR: Χρώμα κατάδειξης τίτλου τοποθεσίας

en: Site Tagline Color
el_GR: Χρώμα υπότιτλου ιστότοπου

en: Header Widget
el_GR: Mικροεφαρμογή κεφαλίδας

en: Full Width Header
el_GR: Κεφαλίδα πλήρους πλάτους

en: Inline logo & Site Title
el_GR: Ενσωματωμένο λογότυπο & τίτλος ιστότοπου

en: Header Elements
el_GR: Στοιχεία επικεφαλίδας

en: Header Layout
el_GR: Διάταξη Κεφαλίδας

en: Header Alignment
el_GR: Στοίχιση κεφαλίδας

en: Logo Padding (px)
el_GR: Λογότυπο αναπλήρωση (px)

en: Transparent Header
el_GR: Διαφανής κεφαλίδα

en: Enable on Complete Website
el_GR: Ενεργοποίηση σε πλήρη τοποθεσία Web

en: Site Content Padding (px)
el_GR: Αναπλήρωση περιεχομένου τοποθεσίας (px)

en: Disable on 404, Search & Archives?
el_GR: Απενεργοποίηση στο 404, Αναζήτηση & Αρχεία;

en: Disable on Blog page?
el_GR: Απενεργοποίηση στη σελίδα ιστολογίου;

en: Disable on Latest Posts Page?
el_GR: Απενεργοποίηση στις τελευταίες δημοσιεύσεις σελίδα;

en: Disable on Pages?
el_GR: Απενεργοποίηση στις Σελίδες;

en: Disable on Posts?
el_GR: Απενεργοποίηση στις δημοσιεύσεις;

en: Disable on WooCommerce Product Pages?
el_GR: Απενεργοποίηση στις σελίδες προϊόντων WooCommerce;

en: Header Widgets
el_GR: Γραφικά στοιχεία κεφαλίδας

en: Enable Header Widgets
el_GR: Ενεργοποίηση γραφικών στοιχείων κεφαλίδας

en: Widgets Position
el_GR: Θέση γραφικών στοιχείων

en: Above Header
el_GR: Επάνω από την κεφαλίδα

en: In Header
el_GR: Στην κεφαλίδα

en: Below Header
el_GR: Κάτω από την κεφαλίδα

en: Widgets Alignment
el_GR: Στοίχιση γραφικών στοιχείων

en: Spread
el_GR: Διάχυση

en: Space Around
el_GR: Χώρο γύρω από

en: Active Menu Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου ενεργού μενού

en: Menu Item Link Color
el_GR: Χρώμα σύνδεσης στοιχείου μενού

en: Menu Item Link Hover Color
el_GR: Χρώμα κατάδειξης σύνδεσης στοιχείου μενού

en: Sub Menu Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου δευτερεύοντος μενού

en: Sub Menu Item Link Color
el_GR: Χρώμα σύνδεσης στοιχείου δευτερεύοντος μενού

en: Sub Menu Item Link Hover Color
el_GR: Χρώμα κατάδειξης σύνδεσης στοιχείου δευτερεύοντος μενού

en: Menu Toggle Background Color
el_GR: Εναλλαγή μενού χρώματος φόντου

en: Menu Toggle Color
el_GR: Εναλλαγή χρώματος μενού

en: Full Width Main Navigation
el_GR: Κύρια πλοήγηση πλήρους πλάτους

en: Enable Mobile Menu
el_GR: Ενεργοποίηση μενού για κινητές συσκευές

en: Breakpoint
el_GR: Σημείο Διακοπής

en: Dropdown
el_GR: Αναπτυσσόμενο μενού

en: FullScreen
el_GR: Fullscreen

en: Sidebar
el_GR: Πλευρική Στήλη

en: Sidebar Menu Alignment
el_GR: Στοίχιση μενού πλαϊνής γραμμής

en: Embeds to header.php
el_GR: Ενσωματώνει σε header.php

en: Site Title
el_GR: Τίτλος Ιστότοπου

en: Site Tagline
el_GR: Γραμμή ετικέτας τοποθεσίας

en: Choose Category
el_GR: Επιλογή Κατηγορίας

en: Custom Home Page
el_GR: Προσαρμοσμένη αρχική σελίδα

en: Enable Custom Front Page
el_GR: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένης πρόσοψης

en: Overrides the WordPress front page option
el_GR: Παρακάμπτει την επιλογή πρώτης σελίδας του WordPress

en: Hero Area
el_GR: Περιοχή ηρώων

en: HAPPINESS
el_GR: Ευτυχία

en: Headline
el_GR: Επικεφαλίδα

en: IS A WARM CUP
el_GR: ΕΙΤΑΙ ΈΝΑ ΘΕΡΜΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

en: Subheadline
el_GR: Δευτερεύουσα επικεφαλίδα

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
el_GR: Ο τίτλος σας, υπότιτλος και αυτό το ίδιο το περιεχόμενο είναι επεξεργάσιμο από την επιλογή θέματος. Κουμπί "Κλήση για ενέργεια" και ο σύνδεσμος προορισμού του. Η εικόνα στα δεξιά σας μπορεί να είναι μια εικόνα ή ακόμα και ένα βίντεο από το YouTube, αν θέλετε.

en: Content Area
el_GR: Περιοχή Περιεχομένου

en: Disable Call to Action Button?
el_GR: Απενεργοποίηση του κουμπιού "Κλήση σε ενέργεια";

en: Call to Action (URL)
el_GR: Προτροπή (URL)

en: Call to Action (Text)
el_GR: Προτροπή (Κείμενο)

en: Call to Action Button Style
el_GR: Στυλ κουμπιού κλήσης για ενέργεια

en: Featured Content
el_GR: Προβεβλημένο περιεχόμενο

en: Paste your shortcode, video or image source
el_GR: Επικόλληση του σύντομου κώδικα, του βίντεο ή της πηγής εικόνας

en: About Section
el_GR: Πληροφορίες για την ενότητα

en: Enable About Section
el_GR: Ενεργοποίηση ενότητας "Πληροφορίες"

en: About Box Title
el_GR: Πληροφορίες για τον τίτλο πλαισίου

en: About Title
el_GR: Πληροφορίες για τον τίτλο

en: About Text
el_GR: Πληροφορίες για το κείμενο

en: Enter url as http://www.example.com
el_GR: Εισαγωγή διεύθυνσης URL ως http://www.example.com

en: Feature Section
el_GR: Ενότητα δυνατοτήτων

en: Enable Feature Section
el_GR: Ενεργοποίηση ενότητας δυνατοτήτων

en: Feature Title
el_GR: Τίτλος δυνατοτήτων

en: Select post for feature 1
el_GR: Επιλογή δημοσίευσης για τη λειτουργία 1

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the feature. Recommended image size for the featured images: 130 x 130px
el_GR: Η εικόνα, ο τίτλος και το περιεχόμενο που εμφανίζονται από τις δημοσιεύσεις θα χρησιμοποιηθούν για την εμφάνιση της δυνατότητας. Συνιστώμενο μέγεθος εικόνας για τις επιλεγμένες εικόνες: 130 x 130px

en: Select post for feature 2
el_GR: Επιλογή δημοσίευσης για τη λειτουργία 2

en: Select post for feature 3
el_GR: Επιλογή δημοσίευσης για τη λειτουργία 3

en: Testimonial Section
el_GR: Τμήμα Μαρτυρίας

en: Enable Testimonial Section
el_GR: Ενεργοποίηση ενότητας μαρτυρίας

en: Testimonial
el_GR: Μαρτυρία

en: Testimonial Title
el_GR: Τίτλος μαρτυρίας

en: Select Post
el_GR: Επέλεξε άρθρο

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the client testimonials. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
el_GR: Η χαρακτηρισμένη εικόνα, ο τίτλος και το περιεχόμενο από τις θέσεις θα χρησιμοποιηθούν για να επιδείξουν τις μαρτυρίες πελατών. Συνιστώμενο μέγεθος εικόνας για τις επιλεγμένες εικόνες: 178 x 178px

en: Team Section
el_GR: Ενότητα ομάδας

en: Enable Team Section
el_GR: Ενεργοποίηση ενότητας ομάδας

en: team
el_GR: ομάδα

en: Team Title
el_GR: Τίτλος ομάδας

en: Select post for team member1
el_GR: Επιλογή δημοσίευσης για μέλος της ομάδας1

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the team member. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
el_GR: Η εικόνα, ο τίτλος και το περιεχόμενο που εμφανίζονται από τις δημοσιεύσεις θα χρησιμοποιηθούν για την εμφάνιση του μέλους της ομάδας. Συνιστώμενο μέγεθος εικόνας για τις επιλεγμένες εικόνες: 178 x 178px

en: Select post for team member2
el_GR: Επιλογή δημοσίευσης για μέλος της ομάδας2

en: Select post for team member3
el_GR: Επιλογή δημοσίευσης για μέλος ομάδας3

en: Click to disable home page widgets
el_GR: Κάντε κλικ για να απενεργοποιήσετε τα γραφικά στοιχεία της αρχικής σελίδας

en: Contact Section
el_GR: Επικοινωνία

en: Enable Contact Section
el_GR: Ενεργοποίηση ενότητας επαφής

en: Contact Us
el_GR: Επικοινωνία

en: Contact section Title
el_GR: Τίτλος ενότητας επαφών

en: Contact subtitle
el_GR: Υπότιτλος επικοινωνίας

en: Contact section Subtitle
el_GR: Ενότητα επαφών Υπότιτλος

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Phone no
el_GR: Τηλέφωνο όχι

en: Contact form shortcode
el_GR: Σύντομη κωδικός φόρμας επαφής

en: You can put Contact Form 7 shortcode here.
el_GR: Μπορείτε να βάλετε Φόρμα Επικοινωνίας 7 shortcode εδώ.

en: Page Elements
el_GR: Στοιχεία σελίδας

en: Post Elements
el_GR: Στοιχεία Ανάρτησης

en: Page Featured Image
el_GR: Σελίδα Προτεινόμενα Εικόνα

en: Page Title
el_GR: Τίτλος σελίδας

en: Page Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Theme Options
el_GR: Επιλογές Θέματος

en: Header Options
el_GR: Επιλογές Κεφαλίδας

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: Main Menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Header Menu Options
el_GR: Επιλογές μενού κεφαλίδας

en: Sidebar Options
el_GR: Επιλογές πλαϊνής γραμμής

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Footer Options
el_GR: Ρυθμίσεις Yποσέλιδου

en: Blog / Archive
el_GR: Ιστολόγιο / Αρχείο

en: Blog Options
el_GR: Επιλογές blog

en: Blog Post
el_GR: Ανάρτηση Ιστολογίου

en: Single Blog Post
el_GR: Μεμονωμένο άρθρο ιστολογίου

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Page Options
el_GR: Επιλογές σελίδας λεπτομερειών

en: Post Featured Image
el_GR: Δημοσίευση εικόνας

en: Post Title
el_GR: Τίτλος άρθρου

en: Post Meta
el_GR: Μεταδεδομένα άρθρων

en: Post Content
el_GR: Περιεχόμενο Άρθρου

en: Backgrounds
el_GR: Υπόβαθρα

en: Box Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου πλαισίου

en: Alternate Background Color
el_GR: Εναλλακτικό χρώμα φόντου

en: General Text
el_GR: Γενικό κείμενο

en: Body Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου Σώματος

en: Heading 1 (H1) Color
el_GR: Χρώμα επικεφαλίδας 1 (H1)

en: Heading 2 (H2) Color
el_GR: Χρώμα επικεφαλίδας 2 (H2)

en: Heading 3 (H3) Color
el_GR: Χρώμα επικεφαλίδας 3 (H3)

en: Heading 4 (H4) Color
el_GR: Χρώμα κατεύθυνσης 4 (H4)

en: Heading 5 (H5) Color
el_GR: Χρώμα επικεφαλίδας 5 (H5)

en: Heading 6 (H6) Color
el_GR: Χρώμα κατεύθυνσης 6 (H6)

en: Meta Text Color
el_GR: Χρώμα μετα-κειμένου

en: Links
el_GR: Σύνδεσμοι

en: Link Color
el_GR: Χρώμα Συνδέσμου

en: Link Hover Color
el_GR: Χρώμα καταδεικνούμενου συνδέσμου

en: Buttons
el_GR: Κουμπιά

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Hover Color
el_GR: Αιωρούμενο Χρώμα

en: Hover Text Color
el_GR: Χρώμα καταδεικνυούμενου κειμένου

en: Hover Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος κατάδειξης

en: Inputs
el_GR: Εισροές

en: Labels
el_GR: Ετικέτες

en: Label Color
el_GR: Χρώμα ετικέτας

en: Hide Site Title
el_GR: Απόκρυψη τίτλου τοποθεσίας

en: Hide Tagline
el_GR: Απόκρυψη γραμμών tag

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Contained
el_GR: Εντός πλαισίου

en: Full Width
el_GR: Πλήρες Πλάτος

en: Container Width (px)
el_GR: Πλάτος περιέκτη (px)

en: Boxed
el_GR: Πλαισιωμένο

en: Content Boxed
el_GR: Περιεχόμενο σε πλαίσιο

en: Box Padding (px)
el_GR: Αναπλήρωση πλαισίου (px)

en: Box Radius (px)
el_GR: Ακτίνα πλαισίου (px)

en: Padding (px)
el_GR: Αναπλήρωση (px)

en: Radius (px)
el_GR: Ακτίνα (px)

en: Border Width (px)
el_GR: Πλάτος περιγράμματος (px)

en: Form Inputs
el_GR: Είσοδοι φόρμας

en: Body
el_GR: Σώμα

en: Heading 1 (H1)
el_GR: Κλάση 1 (H1)

en: Heading 2 (H2)
el_GR: Κλάση 2 (H2)

en: Heading 3 (H3)
el_GR: Κλάση 3 (H3)

en: Heading 4 (H4)
el_GR: Κλάση 4 (H4)

en: Heading 5 (H5)
el_GR: Κλάση 5 (H5)

en: Heading 6 (H6)
el_GR: Κλάση 6 (H6)

en: Input Fields
el_GR: Πεδία εισόδου

en: Exclude Categories from Blog page
el_GR: Εξαίρεση κατηγοριών από τη σελίδα Ιστολογίου

en: Please choose the post categories that should not be displayed on the blog page
el_GR: Επιλέξτε τις κατηγορίες δημοσιεύσεων που δεν πρέπει να εμφανίζονται στη σελίδα ιστολογίου

en: General Typography
el_GR: Γενική Τυπογραφία

en: Font Family
el_GR: Οικογένεια γραμματοσειράς

en: Font Weight
el_GR: Βάρος Γραμματοσειράς

en: Important: Not all fonts support every font-weight.
el_GR: Σημαντικό: Δεν υποστηρίζουν όλες οι γραμματοσειρές κάθε βάρος γραμματοσειράς.

en: Font Style
el_GR: Στυλ γραμματοσειράς

en: Normal
el_GR: Κανονικό

en: Italic
el_GR: Πλάγια

en: Text Transform
el_GR: Μεταμόρφωση Κειμένου

en: Capitalize
el_GR: Πρόταση

en: Lowercase
el_GR: Πεζά

en: Uppercase
el_GR: Κεφαλαία

en: Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: You can add: px-em-%
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε: px-em-%

en: Line Height
el_GR: Ύψος γραμμής

en: Letter Spacing (px)
el_GR: Απόσταση γραμμάτων (px)

en: Font Color
el_GR: Χρώμα Γραμμάτων

note: translators: %s: link
en: Home
el_GR: Αρχική

note: translators: %s: Categories
en: Archive for %s
el_GR: %s

note: translators: %s: Search result page translators: %s is for search query.
en: Search results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για: %s

note: translators: %s: Post Pages
en: Posts tagged %s
el_GR: Καταχωρήσεις με ετικέτα %s

note: translators: %s: Author pages translators: %s: view post by translators: view all posts by author translators: %s view posts by
en: View all posts by %s
el_GR: Δείτε όλες τις δημοσιεύσεις από %s

en: Error 404
el_GR: Σφάλμα 404

note: translators: %s: Page Number translators: %s: author
en: Page %s
el_GR: Σελίδα %s

en: foursquare
el_GR: Τετραγωνικού

en: Read more &#8250;
el_GR: Διαβάστε περισσότερα &#8250;

en: Main Sidebar
el_GR: Κύρια Πλευρική Μπάρα

en: Area 1 - sidebar.php - Displays on Default, Blog, Blog Excerpt page templates
el_GR: Περιοχή 1 - sidebar.php - Εμφανίζει στην προεπιλογή, Blog, Blog Απόσπασμα πρότυπα σελίδα

en: Home Widget 1
el_GR: Αρχική Widget 1

en: Area 6 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
el_GR: Περιοχή 6 - πλαϊνή μπάρα-home.php - Εμφανίζει στην αρχική σελίδα

en: Home Widget 2
el_GR: Αρχική Widget 2

en: Area 7 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
el_GR: Περιοχή 7 - πλαϊνή μπάρα-home.php - Εμφανίζει στην αρχική σελίδα

en: Home Widget 3
el_GR: Αρχική Widget 3

en: Area 8 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
el_GR: Περιοχή 8 - πλαϊνή μπάρα-home.php - Εμφανίζει στην αρχική σελίδα

en: Gallery Sidebar
el_GR: Πλαϊνή γραμμή συλλογής

en: Area 9 - sidebar-gallery.php - Displays on the page after an image has been clicked in a Gallery
el_GR: Περιοχή 9 - πλαϊνή μπάρα-gallery.php - Εμφανίζει στη σελίδα μετά από μια εικόνα έχει πατηθεί σε μια Συλλογή

en: Colophon Widget
el_GR: Μικροεφαρμογή υποσέλιδου

en: Area 10 - sidebar-colophon.php, 100% width Footer widgets
el_GR: Περιοχή 10 - πλαϊνή μπάρα-colophon.php, 100% πλάτος Footer widgets

en: Area 11 - sidebar-top.php - Displays on the right of the header
el_GR: Περιοχή 11 - πλαϊνή μπάρα-top.php - Εμφανίζει στα δεξιά της κεφαλίδας

en: Footer Widgets 1
el_GR: Γραφικά στοιχεία υποσέλιδας 1

en: Area 12 - sidebar-footer.php
el_GR: Περιοχή 12 - πλαϊνή μπάρα-footer.php

en: Footer Widgets 2
el_GR: Γραφικά στοιχεία υποσέλιδας 2

en: Area 13 - sidebar-footer.php
el_GR: Περιοχή 13 - πλαϊνή μπάρα-footer.php

en: Footer Widgets 3
el_GR: Γραφικά στοιχεία υποσέλιδας 3

en: Area 14 - sidebar-footer.php
el_GR: Περιοχή 14 - πλαϊνή μπάρα-footer.php

en: Footer Widgets 4
el_GR: Γραφικά στοιχεία υποσέλιδας 4

en: Area 15 - sidebar-footer.php
el_GR: Περιοχή 15 - πλαϊνή μπάρα-footer.php

en: Call to Action
el_GR: Τηλεφωνήστε μας

en: Header Menu
el_GR: Μενού Κεφαλίδας

en: Footer Menu
el_GR: Μενού Υποσέλιδου

en: Team Section Options
el_GR: Επιλογές ενότητας ομάδας

en: To use this post for front page's team section, please enter below details:
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε αυτή τη θέση για την ομάδα τμήμα της πρώτης σελίδας, παρακαλούμε εισάγετε παρακάτω λεπτομέρειες:

en: Member designation
el_GR: Ορισμός μέλους

en: Facebook Link
el_GR: Σύνδεσμος στο Facebook

en: GooglePlus Link
el_GR: Σύνδεσμος GooglePlus

en: LinkedIn Link
el_GR: Σύνδεσμος LinkedIn

en: Posted on
el_GR: Αναρτήθηκε στις

en: By
el_GR: Από

note: translators: %s: category list translators: %s posted in categories
en: Posted in %s
el_GR: Καταχωρήθηκε στο %s

en: Upgrade To Pro
el_GR: Αναβάθμιση σε Pro

en: Content/Sidebar
el_GR: Περιεχόμενο/πλευρική γραμμή

en: Sidebar/Content
el_GR: Πλαϊνή γραμμή/Περιεχόμενο

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full Width Page (no sidebar)
el_GR: Σελίδα πλήρους πλάτους (χωρίς πλαϊνή γραμμή)

en: Blog 2 Column
el_GR: Στήλη ιστολογίου 2

en: Blog 3 Column
el_GR: Στήλη ιστολογίου 3

en: Blog 4 Column
el_GR: Στήλη ιστολογίου 4

en: Scroll to Top
el_GR: Κύλιση στην αρχή

en: Permalink to %s
el_GR: Μόνιμος σύνδεσμος προς %s

note: translators: %s Link to 5 star rating
en: If you like <strong>Responsive Theme</strong> please leave us a %s rating. It takes a minute and helps a lot. Thanks in advance!
el_GR: Εάν σας αρέσει <strong>το Θέμα απόκρισης,</strong> αφήστε μας μια αξιολόγηση %s. Παίρνει ένα λεπτό και βοηθά πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

en: Thanks :)
el_GR: Ευχαριστώ:)

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: &darr; Skip to Main Content
el_GR: &amp; Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: &#8249; Return to
el_GR: &#8249; Επιστροφή στην

en: No Comments
el_GR: Χωρίς Σχόλια

en: 1 Comment
el_GR: 1 Σχόλιο

en: % Comments
el_GR: % Σχόλια

en: Tagged with:
el_GR: Σήμανση με:

en: <span class="post-edit">Edit</span>
el_GR: <span class="post-edit">Επεξεργασία</span>

en: &#8249; Older posts
el_GR: &#8249; Παλαιότερες δημοσιεύσεις

en: Newer posts &#8250;
el_GR: Νεότερες δημοσιεύσεις &#8250;

note: translators: %s search term
en: Your search for %s did not match any entries.
el_GR: Η αναζήτησή σας για %s δεν ταιριάζει με καταχωρήσεις.

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
el_GR: 404 &#8212& Fancy συνάντηση σας εδώ!

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
el_GR: Don&#39;t πανικός, εμείς&amp;#39;θα το ξεπεράσουμε μαζί. Ας #39;s διερευνήσει τις επιλογές μας εδώ.

en: &larr; Home
el_GR: &amp; Αρχική σελίδα

en: Team
el_GR: Ομάδα

note: translators: 1: byline, 2: author
en: By
el_GR: Από

note: translators: 1: class, 2: date
en: Posted on
el_GR: Δημοσιεύτηκε στις

en: 0 Comments
el_GR: 0 Σχόλια

en:  &copy;
el_GR: &amp; αντιγραφή;

en: Menu
el_GR: Μενού

note: translators: %s Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
el_GR: Συνεχίστε την ανάγνωση του<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: About
el_GR: Σχετικά

en: Previous Post is
el_GR: Η προηγούμενη δημοσίευση είναι

en: Next Post is
el_GR: Επόμενη δημοσίευση είναι

en: Search for:
el_GR: Αναζήτηση για:

en: Search here &hellip;
el_GR: Αναζήτηση εδώ &hellip;

en: Go
el_GR: Πήγαινε

en: Image Information
el_GR: Πληροφορίες εικόνας

en: Full Size:
el_GR: Πλήρες μέγεθος:

en: Aperture: f&#47;
el_GR: Διάφραγμα: f&#47;

en: Focal Length:
el_GR: Εστιακή:

en: mm
el_GR: .Mm

en: ISO:
el_GR: Iso:

en: Shutter:
el_GR: Κλείστρου:

en: sec
el_GR: δευτερόλεπτα

en: Camera:
el_GR: Κάμερα:

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
el_GR: Αυτό είναι το πρώτο κουτί widget σπίτι σας. Για να επεξεργαστείτε παρακαλώ πηγαίνετε στην εμφάνιση Widgets και επιλέξτε 6ο widget από την κορυφή στην περιοχή 6 που ονομάζεται Home Widget 1. Ο τίτλος είναι επίσης διαχειρίσιμος από widgets επίσης.

en: Elementum
el_GR: Στοιχειό

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
el_GR: Αυτό είναι το δεύτερο κουτί widget σπίτι σας. Για να επεξεργαστείτε παρακαλώ πηγαίνετε στην εμφάνιση » Widgets και επιλέξτε 7ο widget από την κορυφή στην περιοχή 7 που ονομάζεται Home Widget 2. Ο τίτλος είναι επίσης διαχειρίσιμος από widgets επίσης.

en: Interdum
el_GR: Ιντερντούμ

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
el_GR: Αυτό είναι το τρίτο κουτί widget σπίτι σας. Για να επεξεργαστείτε παρακαλώ πηγαίνετε στην εμφάνιση » Widgets και επιλέξτε 8ο widget από την κορυφή στην περιοχή 8 που ονομάζεται Home Widget 3. Ο τίτλος είναι επίσης διαχειρίσιμος από widgets επίσης.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Gutenberg Fullwidth No title
el_GR: Gutenberg Πλήρες πλάτος Δεν υπάρχει τίτλος

[ctx: comments title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title.
en: %1$s Comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: Σχόλιο %1$s στο "%2$s"
el_GR[1]: Σχόλια %1$s στο "%2$s"

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
el_GR: Μικρό

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
el_GR: Κανονικό

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
el_GR: Μεγάλο

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
el_GR: Μεγαλύτερο
