Responsive 4.2.2 - en to fi translation catalogue (510 entries)

en:  &copy;
fi: ©

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: &#8249; Older comments
fi: Vanhemmat kommentit

en: &#8249; Older posts
fi: <ph id="mtc_1" equiv-text="base64:Jmx0O3NwYW4gY2xhc3M9Imljb24tYW5nbGUtbGVmdCImZ3Q7"/><ph id="mtc_2" equiv-text="base64:Jmx0Oy9zcGFuJmd0Ow=="/> Vanhemmat artikkelit

en: &#8249; Return to
fi: Palaa takaisin

en: &darr; Skip to Main Content
fi: ↓ Siirry pääsisältöön

en: &larr; Home
fi: ← Koti

en: 0 Comments
fi: 0 kommenttia

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: 30+
fi: 30

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
fi: 404 - Haluatko tavata sinut täällä!

en: <span class="post-edit">Edit</span>
fi: <span class="post-edit">Muokata</span>

en: About
fi: Tietoja

en: About Box Title
fi: Tietoja laatikon otsikosta

en: About Section
fi: Tietoja osiosta

en: About Text
fi: Tietoja tekstistä

en: About Title
fi: Tietoja otsikosta

en: Above Header
fi: Otsikon yläpuolella

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activating
fi: Aktivoidaan

en: Active Menu Background Color
fi: Aktiivisen valikon taustaväri

en: Add To Cart Buttons
fi: Lisää koriin painikkeet

en: Add to Cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Add/edit navigation menu
fi: Lisää / muokkaa navigointivalikkoa

en: Address
fi: Osoite

en: After Heading
fi: Ylätunnisteen jälkeen

en: Ajax request aborted
fi: Pyyntö keskeytetty

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Alternate Background Color
fi: Vuoroin vaihtuva taustaväri

en: Aperture: f&#47;
fi: Aukko: f /

en: Archive for %s
fi: Arkisto: %s

en: Area 1 - sidebar.php - Displays on Default, Blog, Blog Excerpt page templates
fi: Alue 1 - sidebar.php - Näyttää oletus-, blogi-, blogi-ote-sivumallit

en: Area 10 - sidebar-colophon.php, 100% width Footer widgets
fi: Alue 10 - sidebar-colophon.php, 100% leveät alatunniste-widgetit

en: Area 11 - sidebar-top.php - Displays on the right of the header
fi: Alue 11 - sidebar-top.php - Näyttää otsikon oikealla puolella

en: Area 12 - sidebar-footer.php
fi: Alue 12 - sivupalkki-jalka.php

en: Area 13 - sidebar-footer.php
fi: Alue 13 - sivupalkin jalka.php

en: Area 14 - sidebar-footer.php
fi: Alue 14 - sivupalkki-jalka.php

en: Area 15 - sidebar-footer.php
fi: Alue 15 - sivupalkki-jalka.php

en: Area 6 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
fi: Alue 6 - sidebar-home.php - Näyttää kotisivulla

en: Area 7 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
fi: Alue 7 - sidebar-home.php - Näyttää kotisivulla

en: Area 8 - sidebar-home.php - Displays on the Home Page
fi: Alue 8 - sidebar-home.php - Näyttää kotisivulla

en: Area 9 - sidebar-gallery.php - Displays on the page after an image has been clicked in a Gallery
fi: Alue 9 - sidebar-gallery.php - Näkyy sivulla, kun kuvaa on napsautettu galleriassa

en: Author
fi: Tekijä

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Backgrounds
fi: Taustat

en: Before Heading
fi: Ennen otsikkoa

en: Below Header
fi: Otsikon alla

en: Black: 900
fi: Musta: 900

en: Blazing Fast Speed
fi: Blazing nopea

en: Blazing Fast, mobile-friendly, fully-customizable WordPress theme.
fi: Upea nopea, mobiiliystävällinen, täysin muokattava WordPress-teema.

en: Blog / Archive
fi: Blogi / Arkisto

en: Blog 2 Column
fi: 2 saraketta

en: Blog 3 Column
fi: 3 saraketta

en: Blog 4 Column
fi: 4 saraketta

en: Blog Options
fi: Blogin asetukset

en: Blog Page Title
fi: Blogi Sivun Otsikko

en: Blog Post
fi: Blogiartikkeli

en: Body
fi: Runko

en: Body Text Color
fi: Leipätekstin väri

en: Bold: 700
fi: Lihavoitu 700

en: Book: 300
fi: Varaa

en: Border Color
fi: Reunaviivan väri

en: Border Width (px)
fi: Reunan leveys

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Box Background Color
fi: Laatikon taustaväri

en: Box Padding (px)
fi: Laatikkotäyte (px)

en: Box Radius (px)
fi: Ruudun säde (px)

en: Boxed
fi: Kiinteä leveys

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Breadcrumb Color
fi: Leivänrummun väri

en: Breadcrumb Position
fi: Leipärumpun sijainti

en: Breakpoint
fi: Laitetyyppi

en: Button
fi: Painike

en: Button Color
fi: Painikkeen väri

en: Button Hover
fi: Painikkeen hovertehoste

en: Button Hover Color
fi: Painikkeen hover-väri

en: Button Hover Text
fi: Painikkeen hovertehoste

en: Button Hover Text Color
fi: Painikkeen hover-väri

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button Text Color
fi: Painikkeen tekstin väri

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: By
fi: Kirjoittanut

en: By
fi: Kirjoittaja

en: CSS Styles
fi: Tyylit

en: Call to Action
fi: Kehotustoiminta

en: Call to Action (Text)
fi: Toimintokehote: Teksti

en: Call to Action (URL)
fi: Toimintopainikkeen URL-osoite

en: Call to Action Button Style
fi: Toimintopainike

en: Camera:
fi: Kamera:

en: Capitalize
fi: Isot alkukirjaimet

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart Buttons
fi: Ostoskorin napit

en: Cart Icon Visibility
fi: Kuvakkeen läpikuultamattomuus

en: Cart Options
fi: Ostoskorin asetukset

en: Catalog View
fi: Luettelonäkymä

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category
fi: Kategoria

en: Center
fi: Keskitetty

en: Change site layout
fi: Muuta sivuston asettelua

en: Checkout Button
fi: Kassanäppäin

en: Choose Category
fi: Valitse kategoria

en: Choose Post
fi: Valitse

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Circle Outline
fi: Ympyrä ääriviivat

en: Click to disable home page widgets
fi: Napsauta poistaaksesi kotisivun widgetit

en: Colophon Widget
fi: Colophon-widget

en: Color
fi: Väri

en: Colors
fi: Värit

en: Comments
fi: Kommentit

en: Community
fi: Yhteisö

en: Contact Section
fi: Yhteysosasto

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Contact form shortcode
fi: Yhteydenottolomakkeen lyhytkoodi

en: Contact section Subtitle
fi: Ota yhteyttä -osion alaotsikko

en: Contact section Title
fi: Ota yhteyttä -osion otsikko

en: Contact subtitle
fi: Ota yhteyttä tekstitys

en: Contained
fi: Sisälsi

en: Container Background Color
fi: Sisältölaatikon taustaväri

en: Container Width (px)
fi: Sisältöalueen leveys (px)

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Aligmnment
fi: Sisällön korvaus

en: Content Alignment
fi: Sisällön tasaus

en: Content Area
fi: Sisältöalue

en: Content Boxed
fi: Kiinteälevyinen sisältö

en: Content Header
fi: sisällön otsikko

en: Content Type
fi: Sisällön tyyppi

en: Content/Sidebar
fi: Sisältö / Sivupalkki

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Jatka lukemista<span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Copyright text
fi: Copyright teksti

en: Custom CSS Styles
fi: Mukautetut CSS-tyylit

en: Custom Fonts
fi: Muokatut kirjasimet sivulle

en: Custom Home Page
fi: Muokattu kotisivu

en: Custom String
fi: Muokattu merkkijono

en: Customize fonts/typography
fi: Mukauta fontteja / typografiaa

en: Customize footer options
fi: Muokkaa alatunnisteasetuksia

en: Customize header options
fi: Muokkaa otsikkovaihtoehtoja

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Default
fi: Oletus

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description Color
fi: Kuvauksen väri

en: Disable Call to Action Button?
fi: Poistetaanko toimintakehotuspainike käytöstä?

en: Disable breadcrumb list?
fi: Poista muropolku käytöstä

en: Disable on 404, Search & Archives?
fi: Poistetaanko 404, haku ja arkistot käytöstä?

en: Disable on Blog page?
fi: Poistetaanko blogisivulta?

en: Disable on Latest Posts Page?
fi: Poistetaanko käytöstä uusimpien viestien sivulla?

en: Disable on Pages?
fi: Poistetaanko käytöstä sivuilla?

en: Disable on Posts?
fi: Poistetaanko käytöstä viesteissä?

en: Disable on WooCommerce Product Pages?
fi: Poistetaanko käytöstä WooCommerce-tuotesivuilla?

en: Disabled On All Devices
fi: Ei käytössä kaikissa laitteissa

en: Display On All Devices
fi: Näytä kaikissa laitteissa

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
fi: Älä paniikki, saamme tämän läpi yhdessä. Tutkitaan vaihtoehtojamme täällä.

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: E-mail
fi: Sähköpostiosoite

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Embeds to footer.php
fi: Upottaa footer.php-tiedostoon

en: Embeds to header.php
fi: Upottaa otsikkoon.php

en: Enable About Section
fi: Ota käyttöön Tietoja-osio

en: Enable Blog Page Title
fi: Ota blogisivun otsikko käyttöön

en: Enable Contact Section
fi: Ota yhteysosasto käyttöön

en: Enable Cross-sells
fi: Ota ristimyynti käyttöön

en: Enable Custom Front Page
fi: Ota mukautettu etusivu käyttöön

en: Enable Feature Section
fi: Ota ominaisuusosa käyttöön

en: Enable Header Widgets
fi: Ota otsikkowidgetit käyttöön

en: Enable Masonry Layout
fi: Ota muurauksen asettelu käyttöön

en: Enable Mobile Menu
fi: Ota mobiilivalikko käyttöön

en: Enable Team Section
fi: Ota joukkueosasto käyttöön

en: Enable Testimonial Section
fi: Ota suositusosasto käyttöön

en: Enable on Complete Website
fi: Ota käyttöön täydellisessä verkkosivustossa

en: Enter url as http://www.example.com
fi: Kirjoita URL-osoite muodossa http://www.esimerkki.com

en: Entry Columns
fi: Tulosarakkeet

en: Entry Content
fi: Sisäänkirjautumisen sisältö

en: Entry Elements
fi: Tuloelementit

en: Entry Featured Image
fi: Pääsy esitelty kuva

en: Entry Meta
fi: Artikkelien meta

en: Entry Title
fi: Kilpailun otsikko

en: Error 404
fi: Virhe 404

en: Excerpt
fi: Ote

en: Excerpt Length
fi: Otteen pituus

en: Exclude Categories from Blog page
fi: Sulje luokat pois blogisivulta

en: Exclusive Content, Deals & Offers
fi: Ainutlaatuinen sisältö, tarjoukset ja tarjoukset

en: Exclusive Widgets
fi: Yksinoikeudella widgetit

en: Extra Bold: 800
fi: Extra-Bold 800

en: Facebook Link
fi: Facebook Linkki

en: Feature Section
fi: Ominaisuusosa

en: Feature Title
fi: Ominaisuuden otsikko

en: Featured Content
fi: Featured Content #

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feedback
fi: Palaute

en: Fermentum
fi: fermentum

en: Flat
fi: Litteä

en: Focal Length:
fi: Polttoväli:

en: Font Color
fi: Fontin väri

en: Font Family
fi: Fonttiperhe

en: Font Size
fi: Fontin koko

en: Font Style
fi: Fontin tyyli

en: Font Weight
fi: Fontin paino

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer Bar
fi: Sivun alapalkki

en: Footer Menu
fi: Sivun alareunan valikko

en: Footer Options
fi: Footer Valinnat

en: Footer Widgets
fi: Sivun alareunan vimpaimet

en: Footer Widgets 1
fi: Sivun alareunan vimpaimet

en: Footer Widgets 2
fi: Sivun alareunan vimpaimet

en: Footer Widgets 3
fi: Sivun alareunan vimpaimet

en: Footer Widgets 4
fi: Sivun alareunan vimpaimet

en: Form Builder
fi: Lomakkeen luonti

en: Form Inputs
fi: Lomakkeen syötteet

en: Free
fi: Ilmainen

en: Free Vs Pro
fi: Ilmaisen ja PRO-version erot

en: Full Size:
fi: Täysikokoinen

en: Full Width
fi: Koko näytön levyinen

en: Full Width Footer
fi: Koko leveys alatunniste

en: Full Width Header
fi: Koko leveys otsikko

en: Full Width Main Navigation
fi: Täysleveä päänavigointi

en: Full Width Page (no sidebar)
fi: Koko leveä (ei sivupalkkia)

en: FullScreen
fi: Koko näyttö

en: Fully Customizable
fi: Täysin muokattavissa.

en: Gallery Layout
fi: Gallerian asettelu

en: Gallery Sidebar
fi: Gallerian sivupalkki

en: General Text
fi: Yleinen teksti

en: General Typography
fi: Yleinen typografia

en: Get Started
fi: Aloita käyttö

en: Get access to even more powerful features that will help you build a beautiful fast and responsive website in no time at all.
fi: Pääset entistä tehokkaampiin ominaisuuksiin, joiden avulla voit rakentaa kauniin nopean ja reagoivan verkkosivuston nopeasti.

en: Get access to exclusive WordPress content, deals & offers
fi: Pääset yksinoikeudella olevaan WordPress-sisältöön, tarjouksiin ja tarjouksiin

en: Get the PRO version!
fi: Hanki PRO-versio!

en: Go
fi: Mene

en: Google Fonts
fi: Google Fontit

en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Grid View
fi: Ruudukko

en: Gutenberg Fullwidth No title
fi: Gutenberg Koko leveys Ei otsikkoa

en: HAPPINESS
fi: onnellisuus

en: Have questions? Get in touch with us. We'll be happy to help
fi: Onko sinulla kysymyksiä? Ole meihin yhteydessä. Autamme mielellämme

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Header Alignment
fi: Ylätunnisteen tasaus

en: Header Elements
fi: Otsikon elementit

en: Header Layout
fi: Ylätunnisteen  asettelu

en: Header Menu
fi: Päävalikko

en: Header Menu Options
fi: Otsikko-valikon asetukset

en: Header Options
fi: Ylätunnistevalinnat

en: Header Widget
fi: Otsikko-widget

en: Header Widgets
fi: Yläosan vimpaimet

en: Heading 1 (H1)
fi: Otsikko 1 (H1)

en: Heading 1 (H1) Color
fi: Otsake 1 (H1) Väri

en: Heading 2 (H2)
fi: Otsikko 2 (H2)

en: Heading 2 (H2) Color
fi: Otsake 2 (H2) Väri

en: Heading 3 (H3)
fi: Otsikko 3 (H3)

en: Heading 3 (H3) Color
fi: Otsake 3 (H3) Väri

en: Heading 4 (H4)
fi: Otsake 4 (H4)

en: Heading 4 (H4) Color
fi: Otsake 4 (H4) Väri

en: Heading 5 (H5)
fi: Otsikko 5 (H5)

en: Heading 5 (H5) Color
fi: Otsake 5 (H5) Väri

en: Heading 6 (H6)
fi: Otsake 6 (H6)

en: Heading 6 (H6) Color
fi: Otsake 6 (H6) Väri

en: Headline
fi: Otsikko

en: Hero Area
fi: Sankarialue

en: Hi! Thanks for using the Responsive theme. Can you please do us a favor and give us a 5-star rating? Your feedback keeps us motivated and helps us grow the Responsive community.
fi: Moi! Kiitos Responsive-teeman käytöstä. Voisitko tehdä meille palvelun ja antaa meille 5 tähden arvosanan? Palautteesi pitää meidät motivoituneina ja auttaa meitä kasvamaan Responsive-yhteisöä.

en: Hide Site Title
fi: Sivuston otsikko

en: Hide Tagline
fi: Piilota sivuston kuvaus

en: Home
fi: Etusivu

en: Home Widget 1
fi: Koti-widget 1

en: Home Widget 2
fi: Koti-widget 2

en: Home Widget 3
fi: Koti-widget 3

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Hover Border Color
fi: Laatikon hover-reunaviivan väri

en: Hover Color
fi: Tekstin väri kun osoitin kohdalla

en: Hover Text Color
fi: Tekstin väri kun osoitin kohdalla

en: I already did
fi: Olen jo tehnyt

en: IS A WARM CUP
fi: ON SILMÄTUPPA

en: If you like <strong>Responsive Theme</strong> please leave us a %s rating. It takes a minute and helps a lot. Thanks in advance!
fi: Jos pidät <strong>responsiivisesta teemasta,</strong> jätä meille%s -luokitus. Se vie minuutin ja auttaa paljon. Kiitos etukäteen!

en: Image Information
fi: Kuvan tallennus

en: Import a website template(FREE)
fi: Tuo verkkosivupohja (ILMAINEN)

en: Important: Not all fonts support every font-weight.
fi: Tärkeää: Kaikki fontit eivät tue kaikkia fonttipainoja.

en: In Header
fi: Koko yläpalkissa

en: Inherit
fi: Peri

en: Inline logo & Site Title
fi: Sisäinen logo ja sivuston otsikko

en: Input Fields
fi: Syöttökentät

en: Inputs
fi: Syötteet

en: Install Responsive Add-ons to get ready-to-use website templates that can be imported with one click.
fi: Asenna reagoivat lisäosat saadaksesi käyttövalmiita verkkosivustojen malleja, jotka voidaan tuoda yhdellä napsautuksella.

en: Install and activate &raquo;
fi: Asenna ja aktivoi »

en: Interactive Sliders and Carousels
fi: Interaktiiviset liukusäätimet ja karusellit

en: Internal Server Error [500]
fi: Sisäinen palvelinvirhe 500

en: Italic
fi: Kursiivi

en: Join Facebook Group &raquo;
fi: Liity Facebook-ryhmään »

en: Label Color
fi: Etiketin väri

en: Labels
fi: Kenttien otsikot

en: Layout
fi: Asettelu

en: Layouts
fi: Sommitelmat

en: Learn More &raquo;
fi: Lisätietoja »

en: Left
fi: Vasen

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Letter Spacing (px)
fi: Kirjainväli (px)

en: Light: 200
fi: Kevyt 100

en: Limited Options
fi: Rajoitetut vaihtoehdot

en: Line Height
fi: Rivin korkeus

en: Link
fi: Linkki

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Link Hover Color
fi: Linkin väri kun osoitin kohdalla

en: Link values together
fi: Yhdistä arvot toisiinsa

en: LinkedIn Link
fi: Linkedin-linkki

en: Links
fi: Linkit

en: Links Color
fi: Linkkien väri

en: Links Hover Color
fi: Linkit 'Hover' väri

en: List View
fi: Listanäkymä

en: Logo Padding (px)
fi: Logotyyny (px)

en: Lowercase
fi: Pienet kirjaimet

en: Main Content Width (%)
fi: Sisällön leveys (%)

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Main Navigation
fi: Päänavigaatio

en: Main Sidebar
fi: Ensisijainen sivupalkki

en: Medium: 500
fi: Keskipitkä 500

en: Meet the Responsive Power-users. Say hello, ask questions, give feedback, and help each other
fi: Tapaa reagoivat energiankäyttäjät. Sano hei, kysy kysymyksiä, anna palautetta ja autta toisiaan

en: Member designation
fi: Jäsenen nimeäminen

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Item Link Color
fi: Valikon linkin väri

en: Menu Item Link Hover Color
fi: Valikkokohta Link Hover Color

en: Menu Toggle Background Color
fi: Valikko Vaihtaa taustavärin

en: Menu Toggle Color
fi: Valikon vaihto väri

en: Meta Alignment
fi: Suuntaus

en: Meta Elements
fi: Elementit

en: Meta Separator
fi: Metatietojen erotin

en: Meta Text Color
fi: Metatietojen tekstin väri

en: Mobile Friendly
fi: Mobiiliystävällinen

en: Name
fi: Nimi

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
fi: Suuri

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
fi: Suurempi

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
fi: Normaali

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
fi: Pieni

en: Need help? Just raise a support ticket to get priority email support
fi: Tarvitsetko apua? Nosta vain tukilippu saadaksesi ensisijainen sähköpostituki

en: Newer comments &#8250;
fi: Uudemmat kommentit

en: Newer posts &#8250;
fi: Uudemmat artikkelit

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Post is
fi: Seuraava artikkeli

en: No Comments
fi: Ei kommentteja

en: No Sidebar
fi: Ei sivupalkkia

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Normal: 400
fi: Normaali 400

en: Not connect. Verify Network.
fi: Ei yhteyttä. Vahvista verkko.

en: Number of Columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: One Comment on &ldquo;%1$s&rdquo;
fi: Yksi kommentti aiheesta "%1$s"

en: Optimized for speed, loads in under 2 seconds
fi: Optimoitu nopeudelle, latautuu alle 2 sekunnissa

en: Overrides the WordPress front page option
fi: Ohittaa WordPress-etusivun

en: Padding (px)
fi: Pehmuste (px)

en: Page
fi: Sivu

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Page Content
fi: Sivun sisältö

en: Page Elements
fi: Sivuelementit

en: Page Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Page Options
fi: Sivuasetukset

en: Page Title
fi: Sivun otsikko

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Paste your shortcode, video or image source
fi: Liitä lyhytkoodi, video tai kuvalähde

en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki sivulle %s

en: Phone no
fi: Puhelin.

en: Pings&#47;Trackbacks
fi: Ping / Paluuviitteet

en: Please choose the post categories that should not be displayed on the blog page
fi: Valitse viestiluokat, joita ei tule näyttää blogisivulla

en: Portfolio and Post Layouts
fi: Portfolio ja postiasettelut

en: Post Content
fi: Artikkelin sisältö

en: Post Elements
fi: Lähetä elementit

en: Post Featured Image
fi: Artikkelin artikkelikuva

en: Post Meta
fi: Artikkelin metatiedot

en: Post Title
fi: Artikkelin otsikko

en: Posted in %s
fi: Julkaistu kategoriassa %s

en: Posted on
fi: Julkaistu

en: Posted on
fi: Julkaistu

en: Posts tagged %s
fi: Artikkelit avainsanalla <ph id="mtc_1" equiv-text="base64:JXM="/>

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Post is
fi: Edellinen

en: Price
fi: Hinta

en: Price Color
fi: Hinnan väri

en: Pricing Tables
fi: Hinnoittelutaulukot

en: Private Priority Email Support
fi: Yksityisen prioriteetin sähköpostituki

en: Private, Priority Support
fi: Yksityinen, ensisijainen tuki

en: Pro Ready Sites
fi: Pro-valmis sivustot

en: Product Catalog Options
fi: Tuoteluettelon vaihtoehdot

en: Product Elements
fi: Tuoteelementit

en: Product Options
fi: CPO tuotevaihtoehdot

en: Quick Start:
fi: Pikaopas

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: Radius (px)
fi: Säde (px)

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Rating Color
fi: Arvostelun väri

en: Ratings
fi: Arvioinnit

en: Read More &raquo;
fi: Lue lisää &raquo;

en: Read More Text
fi: Lue lisää teksti

en: Read More Type
fi: Lue lisää

en: Read more &#8250;
fi: Lue lisää

en: Read more &raquo;
fi: Lue lisää &raquo;

en: Ready-to-use Elementor page builder and Gutenberg website templates
fi: Käyttövalmiit Elementor-sivunmuodostajat ja Gutenbergin verkkosivumallit

en: Ready-to-use Website Templates
fi: Käyttövalmiit verkkosivustojen mallit

en: Recommended Plugins
fi: Suositellut lisäosat

en: Request Support &raquo;
fi: Pyydä tukea »

en: Requested JSON parse failed
fi: Pyydetty JSON-jäsentäminen epäonnistui

en: Requested page not found. [404]
fi: Pyydettyä sivua ei löytynyt. [404]

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Responsive Options
fi: Responsiivisuusasetukset

en: Right
fi: Oikea

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Sale % Value
fi: Myynti% arvo

en: Sale Bubble Style
fi: Myynti Bubble Style

en: Sale Notification
fi: Ilmoitus

en: Sale!
fi: Tarjous!

en: Scripts
fi: Komentosarjat

en: Scroll to Top
fi: Vieritä ylös

en: Search for:
fi: Hae:

en: Search here &hellip;
fi: Etsi täältä …

en: Search results for: %s
fi: Hakutulokset haulle: %s

en: Select Post
fi: Valitse tyyppi

en: Select post for feature 1
fi: Valitse viesti ominaisuudelle 1

en: Select post for feature 2
fi: Valitse viesti ominaisuudelle 2

en: Select post for feature 3
fi: Valitse viesti ominaisuudelle 3

en: Select post for team member1
fi: Valitse viesti joukkueen jäsenelle1

en: Select post for team member2
fi: Valitse viesti joukkueen jäsenelle2

en: Select post for team member3
fi: Valitse viesti joukkueen jäsenelle3

en: Shop Elements
fi: Elementit

en: Shop Options
fi: Kauppa-asetukset

en: Shop Product
fi: Osta tuote

en: Short Description
fi: Lyhyt kuvaus

en: Shutter:
fi: Suljin

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar Menu Alignment
fi: Sivupalkin valikon kohdistus

en: Sidebar Options
fi: Sivupalkin asetukset

en: Sidebar Position
fi: Sivupalkin sijainti

en: Sidebar/Content
fi: Sivupalkki - Sisältö

en: Single Blog Post
fi: Yksi blogin viesti

en: Single Product Options
fi: Yhden tuotteen vaihtoehdot

en: Single Product Structure
fi: Yhden tuotteen rakenne

en: Site Branding
fi: Sivuston nimitiedot

en: Site Content Padding (px)
fi: Sivuston sisällön täyte (px)

en: Site Tagline
fi: Sivuston kuvaus

en: Site Tagline Color
fi: Sivuston tagline väri

en: Site Title
fi: Sivuston otsikko

en: Site Title Color
fi: Sivuston otsikon väri

en: Site Title Hover Color
fi: Sivuston nimi Hover Color

en: Slider, portfolio, pricing tables, WooCommerce widgets etc
fi: Liukukansio, portfolio, hinnoittelutaulut, WooCommerce-widgetit jne

en: Social Links
fi: Somelinkit

en: Space Around
fi: Avaruus ympärillä

en: Spread
fi: Levitä

en: Square
fi: Neliö

en: Square Outline
fi: Neliön ääriviivat

en: Standard Fonts
fi: Vakiofontit

en: Stretched
fi: Venytetty

en: Style
fi: Tyyli

en: Sub Menu Background Color
fi: Alavalikon taustaväri

en: Sub Menu Item Link Color
fi: Alivalikon kohta Linkin väri

en: Sub Menu Item Link Hover Color
fi: Alavalikkokohta Link Hover Color

en: Subheadline
fi: * Subheadline:

en: Submit Review &raquo;
fi: Lähetä arvostelu "

en: Support
fi: Tuki

en: Tagged with:
fi: Tunniste:

en: Team
fi: Tiimi

en: Team Section
fi: Tiimimme -osio

en: Team Section Options
fi: Valinnat:

en: Team Title
fi: Otsikko

en: Testimonial
fi: Asiakaskommentti

en: Testimonial Section
fi: Suosittelun jakso

en: Testimonial Title
fi: Todistusotsikko

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Transform
fi: Tekstin muuntelu

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Thanks :)
fi: Kiitos :)

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the client testimonials. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
fi: Esiteltyä kuvaa, otsikkoa ja viestien sisältöä käytetään asiakkaiden suositusten näyttämiseen. Suositeltujen kuvien koko esiteltyihin kuviin: 178 x 178px

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the feature. Recommended image size for the featured images: 130 x 130px
fi: Esitelty kuva, otsikko ja viestien sisältö käytetään ominaisuuden näyttämiseen. Suositeltujen kuvien koko esiteltyihin kuviin: 130 x 130 kuvapistettä

en: The featured image, title and content from the posts will be used to display the team member. Recommended image size for the featured images: 178 x 178px
fi: Esitelty kuva, otsikko ja viestien sisältö käytetään tiimin jäsenen näyttämiseen. Suositeltujen kuvien koko esiteltyihin kuviin: 178 x 178px

en: Theme Options
fi: Teeman asetukset

en: Thin: 100
fi: Ohut 100

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
fi: Tämä on ensimmäinen kotisi widget-laatikko. Muokataksesi siirry kohtaan Ulkoasu> Widgetit ja valitse kuudes widget alueen 6 nimeltä Home Widget 1. Ylhäältä. Otsikkoa voidaan hallita myös widgetistä.

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
fi: Tämä on toisen kodin widget-laatikko. Muokataksesi siirry kohtaan Ulkoasu> Widgetit ja valitse seitsemäs widget alueen 7, nimeltään Kotiwidgetti 2, ylhäältä. Otsikkoa voidaan hallita myös widgetistä.

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
fi: Tämä on kolmas kotisi widget-laatikko. Muokataksesi siirry kohtaan Ulkoasu> Widgetit ja valitse kahdeksas widget alueen 8 nimeltä Home Widget 3. Ylhäältä. Otsikkoa voidaan hallita myös widgetistä.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
fi: Tämä viesti on suojattu salasanalla. Kirjoita salasana, jos haluat tarkastella kommentteja.

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
fi: Tätä sivupalkkia käytetään tuotearkisto-, ostoskori-, maksaminen ja oma tili -sivuilla.

en: Time out error
fi: Aikakatkaisuvirhe

en: Title
fi: Otsikko

en: Title Color
fi: Otsikon väri

en: To have access to a shop section please install and configure %1$s.
fi: Jos haluat käyttää verkkokauppatoimintoja, ole hyvä ja asenna ja lisää asetukset lisäosalle %1$s.

en: To use this post for front page's team section, please enter below details:
fi: Kirjoita tiedot alle, jotta voit käyttää tätä viestiä etusivun joukkueosioon.

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Transparent Header
fi: Läpinäkyvä otsikko

en: Twitter Link
fi: Twitter Linkki

en: Typography
fi: Typografia

en: Uncaught Error
fi: Tahaton virhe

en: Update blog layout
fi: Päivitä blogin asettelu

en: Update page layout
fi: Päivitä sivun asettelu

en: Upgrade To Pro
fi: Päivitä PRO -versioon

en: Upload logo & site icon
fi: Lataa logo & sivustokuvake

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Using the customizer options for layout, fonts & colors
fi: Mukautusasetusten käyttäminen asetteluun, fontteihin ja väreihin

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: View PRO Features
fi: PRO ominaisuudet

en: View all posts by %s
fi: Selaa kaikkia artikkeleja käyttäjältä %s

en: Website
fi: Verkkosivu

en: Widgets Alignment
fi: Widgetit Kohdistus

en: Widgets Position
fi: Widgetien sijainti

en: Width
fi: Leveys

en: WooCommerce Sidebar
fi: WooCommercen sivupalkki

en: WooCommerce plugin
fi: WooCommerce-lisäosa

en: You can add: px-em-%
fi: Voit lisätä: px-em-%

en: You can put Contact Form 7 shortcode here.
fi: Voit laittaa Contact Form 7 -koodin tähän.

en: Your search for %s did not match any entries.
fi: %s-haku ei vastannut yhtään merkintää.

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
fi: Otsikko, tekstitys ja tämä sisältö ovat muokattavissa teemaoptiosta. Kutsu toimintapainike ja myös sen kohdelinkki. Oikeallasi oleva kuva voi olla kuva tai jopa YouTube-video, jos haluat.

en: center
fi: Keskellä

[ctx: comments title]
en: %1$s Comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: %1$s kommentti tuotteelle%2$s
fi[1]: %1$s Kommentit tuotteelle “%2$s”

en: foursquare
fi: neliö

en: mm
fi: kk

en: sec
fi: sek

en: team
fi: joukkueemme
