Responsive 4.2.2 - en to kn_IN translation catalogue (65 entries)

en: Activate
kn_IN: ಸಕ್ರಿಯಗೊಳಿಸು

note: translators: 1 : Count, 2 : Pings 3 : Post title
en: Name
kn_IN: ಹೆಸರು

en: E-mail
kn_IN: ಇ-ಮೇಲ್

en: Website
kn_IN: ಜಾಲತಾಣ

en: Text color
kn_IN: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Community
kn_IN: ಟಿಪ್ಪಣಿ

en: Feedback
kn_IN: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ

en: Colors
kn_IN: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Button
kn_IN: à²
    à²¨à³à²µà²¯à²à²³à²¨à³à²¨à³ à²ªà³à²°à²¾à²°à²à²­à²¿à²¸à²²à³ à²à²à²¦à³ à²ªà³à²°à²à³à²·à³à²ªà² (à²²à²¾à²à²à²°à³) Name

en: Button Text
kn_IN: ಗುಂಡಿಯ ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn_IN: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Center
kn_IN: ಕೇಂದ್ರ

en: Left
kn_IN: ಎಡ

en: Right
kn_IN: ಬಲ

en: None
kn_IN: ಯಾವುದು ಅಲ್ಲ

en: Default
kn_IN: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ

en: Vertical
kn_IN: ಸಮತಲ

en: Horizontal
kn_IN: ಅಡ್ಡ

en: Top
kn_IN: ಬುಗುರಿ

en: Bottom
kn_IN: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Title
kn_IN: ಬಿರುದು

en: Meta
kn_IN: ಮೆಟಾ

en: Content
kn_IN: ವಿಷಯ

en: Rating
kn_IN: ಗುಣನಿಶ್ಚಯ (ರೇಟಿಂಗ್) @ item:: inlistbox

en: Category
kn_IN: ವರ್ಗ

en: Style
kn_IN: ವೈಖರಿ

en: Author
kn_IN: ಲೇಖಕ

en: Date
kn_IN: ದಿನಾಂಕ

en: Comments
kn_IN: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳುಲ

en: Description
kn_IN: ವಿವರಣೆ

en: Documentation
kn_IN: ದಸ್ತಾವೇಜೀಕರಣ@ info: shell

en: Facebook
kn_IN: ಫೇಸ್‌ಬುಕ್‌

en: YouTube
kn_IN: ಯೂಟ್ಯೂಬ್‌

en: Email Address
kn_IN: ಇಮೇಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Border Color
kn_IN: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ

en: Sidebar
kn_IN: ಬದಿಯ ಪಟ್ಟಿName

en: Contact Us
kn_IN: ನಮ್ಮನ್ನು ಸಂಪರ್ಕಿಸಿ

en: Address
kn_IN: ವಿಳಾಸ

en: Email
kn_IN: ಇಮೇಲ್

en: Header
kn_IN: ಹೆಡರ್

en: Page
kn_IN: ಪುಟ

en: Links
kn_IN: ಲಿಂಕ್ಸ್Name

en: Buttons
kn_IN: ಗುಂಡಿಗಳು

en: Color
kn_IN: ಬಣ್ಣ

en: Labels
kn_IN: à²à²£à²¿à²à³:

en: Width
kn_IN: ಅಗಲ

en: Body
kn_IN: ಶರೀರ

en: Font Family
kn_IN: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿ ಪರಿವಾರ

en: Normal
kn_IN: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Italic
kn_IN: ಇಟಾಲಿಕ್

en: Font Size
kn_IN: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ( z)

en: Font Color
kn_IN: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿಯ ಬಣ್ಣ

note: translators: %s: link
en: Home
kn_IN: ಮನೆ

en: Previous
kn_IN: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn_IN: ಮುಂದಿನ

en: Menu
kn_IN: ಮೆನು

en: About
kn_IN: ಬಗ್ಗೆ

en: Go
kn_IN: ಹೋಗು

en: Focal Length:
kn_IN: ಫೋಕಲ್ ಲೆಂತ್: On a camera

en: sec
kn_IN: ಸೆಕೆಂಡು

en: Camera:
kn_IN: ಕ್ಯಾಮೆರಾ: Length in millimeters

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
kn_IN: ಸಣ್ಣ

[ctx: Short name of the small font size in the block editor.]
en: S
kn_IN: Shitabadita

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
kn_IN: ಸಾಮಾನ್ಯ

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
kn_IN: ದೊಡ್ಡ
