Responsive 4.2.2 - en to mk_MK translation catalogue (125 entries)

en: Activate
mk_MK: Активираj

en: Deactivate
mk_MK: Деактивирај

en: Features
mk_MK: Карактеристики

en: Free
mk_MK: Бесплатно

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
mk_MK: Овој документ е заштитен со лозинка. Внесете ја лозинката за да видите било какви коментари.

note: translators: 1 : Count, 2 : Pings 3 : Post title
en: Name
mk_MK: Име

en: E-mail
mk_MK: Е-пошта

en: Website
mk_MK: Вебстрана

en: Text color
mk_MK: Боја на текст

en: Get Started
mk_MK: Започни

en: Support
mk_MK: Подршка

en: Community
mk_MK: QShortcut

en: Feedback
mk_MK: Фидбек

en: Sale!
mk_MK: Акција!

en: Colors
mk_MK: Бои

en: Button
mk_MK: Копче

en: Button Text
mk_MK: Текст на Копче

en: Product Options
mk_MK: Производ Опции

en: Layout
mk_MK: Распоред

en: Sidebar Position
mk_MK: Позиција на Sidebar

en: Right Sidebar
mk_MK: Десна лента

en: Left Sidebar
mk_MK: Лева лента

en: Grid View
mk_MK: Преглед како мрежа

en: List View
mk_MK: Преглед како листа

en: Center
mk_MK: Центар

en: Left
mk_MK: Лево

en: Right
mk_MK: Десно

en: None
mk_MK: Никој

en: Default
mk_MK: Стандард

en: Circle
mk_MK: Круг

en: Square
mk_MK: Квадрат

en: Vertical
mk_MK: Вертикално

en: Horizontal
mk_MK: Насловна линија:

en: Cart
mk_MK: Кошничка

en: Top
mk_MK: Горно мени

en: Bottom
mk_MK: Долно

en: Standard Fonts
mk_MK: Стандардни фонтови

en: Gradient
mk_MK: Градирање

en: Flat
mk_MK: Стан

en: Title
mk_MK: Наслов

en: Featured Image
mk_MK: Избрана Слика

en: Content
mk_MK: Содржина

en: Rating
mk_MK: Оценка

en: Price
mk_MK: Цена

en: Category
mk_MK: Категорија

en: Ratings
mk_MK: Оцени

en: Style
mk_MK: Стил

en: Alignment
mk_MK: Преглед:

en: center
mk_MK: ОпштоYou are about to translate the &apos;Go&apos; COMMAND, there are some rules on how to translate it. Please see http: // edu. kde. org/ kturtle/ translator. php to learn how to properly translate it.

en: Author
mk_MK: Автор

en: Date
mk_MK: Датум

en: Categories
mk_MK: Категории

en: Excerpt
mk_MK: Извадок

en: Link
mk_MK: Линк

en: Title Color
mk_MK: Боја на заглавје

en: Description
mk_MK: Опис

en: Documentation
mk_MK: Документација

en: Background Color
mk_MK: Боја на позадина

en: Text Color
mk_MK: Боја на Текст

en: Email Address
mk_MK: Е-маил адреса

en: Scripts
mk_MK: Скрипти

en: Border Color
mk_MK: Боја на Border

en: Breakpoint
mk_MK: Точка на прекин

en: Sidebar
mk_MK: Странична лента

en: Site Title
mk_MK: Наслов на Страната

en: Choose Category
mk_MK: Избери Категорија

en: Headline
mk_MK: Наслов

en: Address
mk_MK: Адреса

en: Email
mk_MK: Е-маил

en: Page Title
mk_MK: Наслов на страницата

en: Header Options
mk_MK: Опции на заглавие

en: Header
mk_MK: Заглавие

en: Footer
mk_MK: Подножје

en: Blog Post
mk_MK: Блог Објава

en: Page
mk_MK: Страница

en: Page Options
mk_MK: Странични Опции

en: Post Meta
mk_MK: Мета постовите

en: Links
mk_MK: Врски

en: Link Color
mk_MK: Боја на линкови

en: Buttons
mk_MK: Копчиња

en: Color
mk_MK: Боја

en: Labels
mk_MK: Ознаки

en: Width
mk_MK: Ширина

en: Full Width
mk_MK: Целосна широчина

en: Body
mk_MK: Тело

en: Font Family
mk_MK: Фамилија на фонт

en: Normal
mk_MK: Нормално

en: Italic
mk_MK: Коси

en: Capitalize
mk_MK: Прва буква голема

en: Lowercase
mk_MK: The name of the greek letter in your language. For example &apos;Alpha&apos; for the first letter.

en: Uppercase
mk_MK: Големи букви

en: Font Size
mk_MK: Големина на фонт

en: Font Color
mk_MK: Боја на Фонт

note: translators: %s: link
en: Home
mk_MK: Почетна

note: translators: %s: Search result page translators: %s is for search query.
en: Search results for: %s
mk_MK: Резултати од пребарување за: <ph id="mtc_1" equiv-text="base64:JXM="/>

note: translators: %s: Author pages translators: %s: view post by translators: view all posts by author translators: %s view posts by
en: View all posts by %s
mk_MK: Погледни ги сите постови од %s

en: Error 404
mk_MK: Грешка 404

note: translators: %s: Page Number translators: %s: author
en: Page %s
mk_MK: Страна %s

en: Footer Menu
mk_MK: Footer мени

en: Facebook Link
mk_MK: Facebook Линк

en: Posted on
mk_MK: Објавено на

en: By
mk_MK: Од

en: Permalink to %s
mk_MK: Постојана врска до  <ph id="mtc_1" equiv-text="base64:JXM="/>

en: Pages:
mk_MK: Страници:

en: Previous
mk_MK: Претходно

en: Next
mk_MK: Следно

en: No Comments
mk_MK: Нема коментари

en: 1 Comment
mk_MK: 1 Коментар

en: % Comments
mk_MK: % Коментари

en: Team
mk_MK: Тим

note: translators: 1: byline, 2: author
en: By
mk_MK: на

note: translators: 1: class, 2: date
en: Posted on
mk_MK: Објавено на

en: Menu
mk_MK: Мени

note: translators: %s Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
mk_MK: Продолжи со читање<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: About
mk_MK: За

en: Search for:
mk_MK: Пребарај во

en: Go
mk_MK: Оди

en: Image Information
mk_MK: Информација за слика

en: Focal Length:
mk_MK: Должина на Денот:

en: mm
mk_MK: мм

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
mk_MK: Мал

[ctx: Short name of the small font size in the block editor.]
en: S
mk_MK: J

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
mk_MK: @ item: inlistbox A subtype of the grammatical word type: Verb with irregular conjugation

[ctx: Short name of the regular font size in the block editor.]
en: M
mk_MK: Left

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
mk_MK: Големо
