Responsive 4.2.2 - en to ms_MY translation catalogue (116 entries)

en: Activate
ms_MY: Aktifkan

en: Deactivate
ms_MY: Nyahaktif

en: Features
ms_MY: Ciri-ciri

en: Free
ms_MY: Lapang

note: translators: 1 : Count, 2 : Pings 3 : Post title
en: Name
ms_MY: Nama

en: E-mail
ms_MY: Email

en: Website
ms_MY: Laman Web:

en: Text color
ms_MY: Warna &teks:

en: Get Started
ms_MY: Bermula

en: Community
ms_MY: Komuniti

en: Feedback
ms_MY: Maklumbalas

en: Colors
ms_MY: Warna

en: Button
ms_MY: Butang

en: Button Text
ms_MY: Butang Teks

en: Layouts
ms_MY: Susunatur

en: Layout
ms_MY: Bentangan

en: Right Sidebar
ms_MY: Bar Sisi Kanan

en: Left Sidebar
ms_MY: Bar Sisi Kiri

en: List View
ms_MY: Pandangan Senarai

en: Center
ms_MY: Di tengah

en: Left
ms_MY: Kiri

en: Right
ms_MY: Kanan

en: None
ms_MY: Tiada

en: Default
ms_MY: Lalai

en: Circle
ms_MY: Bulatan

en: Square
ms_MY: Petak

en: Vertical
ms_MY: Menegak

en: Horizontal
ms_MY: Mengufuk

en: Top
ms_MY: Gasing

en: Bottom
ms_MY: BawahOrientation

en: Gradient
ms_MY: Jumaat

en: Flat
ms_MY: Rata

en: Title
ms_MY: Tajuk

en: Content
ms_MY: Kandungan

en: Rating
ms_MY: Penarafan

en: Price
ms_MY: Harga

en: Add to Cart
ms_MY: Tambah pada Kart

en: Category
ms_MY: Kategori

en: Style
ms_MY: Gaya

en: Alignment
ms_MY: Penyekutuan

en: center
ms_MY: tengahjustificationstarttextattr

en: Author
ms_MY: Pengarang

en: Date
ms_MY: Tarikh

en: Categories
ms_MY: Kategori

en: Comments
ms_MY: Komen

en: Link
ms_MY: Pautan

en: Typography
ms_MY: Tipografi

en: Description
ms_MY: Keterangan

en: Documentation
ms_MY: Dokumentasi

en: Background Color
ms_MY: Sebagai Latar Belakang

en: Text Color
ms_MY: Warna Teks

en: RSS Feed
ms_MY: Capaian RSS

en: Email Address
ms_MY: Alamat E-mel

en: Scripts
ms_MY: Skrip

en: Border Color
ms_MY: Warna Sempadan

en: Header Elements
ms_MY: Unsur Pengepala

en: Spread
ms_MY: Hamparan

en: Sidebar
ms_MY: Jendela Tepi

en: HAPPINESS
ms_MY: Kebahagiaan

en: Headline
ms_MY: Wujudkan baris

en: team
ms_MY: pasukan

en: Contact Us
ms_MY: Hubungi Kami

en: Address
ms_MY: Alamat

en: Email
ms_MY: Emel

en: Page Elements
ms_MY: Unsur Halaman

en: Page Title
ms_MY: Tajuk

en: Header
ms_MY: Pengepala

en: Main Menu
ms_MY: Menu Utama

en: Footer
ms_MY: Pengaki

en: Page
ms_MY: Halaman

en: Page Options
ms_MY: Pilihan Laman

en: Backgrounds
ms_MY: Latar belakang

en: Links
ms_MY: Pautan

en: Link Color
ms_MY: Name

en: Buttons
ms_MY: Structural navigation

en: Color
ms_MY: Warna

en: Labels
ms_MY: Label-label

en: Width
ms_MY: _Dengan:

en: Full Width
ms_MY: Widget

en: Boxed
ms_MY: Dikotakkan

en: Body
ms_MY: Badan

en: Font Family
ms_MY: Fon Family

en: Font Style
ms_MY: Gaya Fon

en: Normal
ms_MY: Biasa

en: Italic
ms_MY: Itali

en: Capitalize
ms_MY: Huruf Besarkan

en: Lowercase
ms_MY: Huruf Kecil

en: Uppercase
ms_MY: Huruf besar

en: Font Size
ms_MY: Folder

en: Line Height
ms_MY: Tinggi Baris

en: Font Color
ms_MY: Umpukkan Warna

note: translators: %s: link
en: Home
ms_MY: Laman Utama

en: Error 404
ms_MY: Ralat 404

note: translators: %s: Page Number translators: %s: author
en: Page %s
ms_MY: Muka Surat %s

en: Posted on
ms_MY: Disiarkan di

en: Pages:
ms_MY: Mukasurat:

en: Previous
ms_MY: Terdahulu

en: Next
ms_MY: Seterusnya

en: 1 Comment
ms_MY: 1 Komen

en: % Comments
ms_MY: % Komen

en: Team
ms_MY: Pasukan

note: translators: 1: byline, 2: author
en: By
ms_MY: Oleh

note: translators: 1: class, 2: date
en: Posted on
ms_MY: Disiarkan di

en: 0 Comments
ms_MY: 0 Komen

en: About
ms_MY: Mengenai Kami

en: Search for:
ms_MY: Gelintar:

en: Go
ms_MY: Pergi

en: Image Information
ms_MY: Maklumat Imej

en: Focal Length:
ms_MY: Panjang Fokus:

en: mm
ms_MY: length unit

en: sec
ms_MY: saat

en: Camera:
ms_MY: Length in millimeters

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
ms_MY: KecilSize

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
ms_MY: Biasa

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
ms_MY: BesarSize

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
ms_MY: Lebih Besae
