Responsive 4.2.2 - en to ro_RO translation catalogue (212 entries)

en: 17
ro_RO: R — Pentru audiență adultă peste 17 ani

en: Activate
ro_RO: Activează

en: Deactivate
ro_RO: Dezactivați

en: Features
ro_RO: Caracteristici

en: Free
ro_RO: Gratuit

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ro_RO: Acest articol este protejat cu parolă. Introdu parola pentru a vedea comentariile.

note: translators: 1 : Count, 2 : Pings 3 : Post title
en: Name
ro_RO: Nume

en: Button Color
ro_RO: Culoare buton

en: Button Hover Color
ro_RO: Culoare buton hover

en: Button Text Color
ro_RO: Culoare text buton

en: Text color
ro_RO: Culoarea textului

en: Container Background Color
ro_RO: Culoare fundal container

en: Responsive Options
ro_RO: Opțiuni responsive

en: Get Started
ro_RO: Să începem

en: Support
ro_RO: Suport

en: Community
ro_RO: Comunitate

en: Sale!
ro_RO: Ofertă!

en: WooCommerce Sidebar
ro_RO: Bara laterală WooCommerce

en: Colors
ro_RO: Culori

en: Button
ro_RO: Buton

en: Button Text
ro_RO: Text Buton

en: Checkout Button
ro_RO: Textul butonului de plată

en: Layouts
ro_RO: Aspect

en: Product Options
ro_RO: Selectează opțiunile produsului înainte de a adăuga acest produs în coșul tău.

en: Rating Color
ro_RO: Culoare de evaluare

en: Price Color
ro_RO: Culoare preț

en: Layout
ro_RO: Aspect

en: Sidebar Position
ro_RO: Poziţie bară laterală

en: Right Sidebar
ro_RO: Bară laterală dreapta

en: Left Sidebar
ro_RO: Bară laterală stânga

en: No Sidebar
ro_RO: Fără bara laterală

en: Shop Product
ro_RO: Magazin de marfuri

en: Grid View
ro_RO: Vizualizare grilă

en: List View
ro_RO: Vizualizare listă

en: Center
ro_RO: Centru

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Circle
ro_RO: Cerc

en: Square
ro_RO: Pătrat

en: Gallery Layout
ro_RO: Galerie Layout

en: Horizontal
ro_RO: Orizontal

en: Cart
ro_RO: Coș

en: Link values together
ro_RO: Leagă valorile împreună

en: Top
ro_RO: Sus

en: Bottom
ro_RO: Jos

en: Inherit
ro_RO: Moștenit

en: Thin: 100
ro_RO: Subțire (100)

en: Black: 900
ro_RO: Negru: 900

en: Custom Fonts
ro_RO: Fonturi personalizate

en: Standard Fonts
ro_RO: Fonturi standard

en: Google Fonts
ro_RO: Fonturi Google

en: Form Builder
ro_RO: Constructor

en: Pricing Tables
ro_RO: Tabel preţuri

en: Flat
ro_RO: Apartament

en: Choose Post
ro_RO: Alege tipul de articol

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Featured Image
ro_RO: Imagine recomandată

en: Content
ro_RO: Conținut

en: Main Navigation
ro_RO: Navigare primară

en: Rating
ro_RO: Evaluare

en: Price
ro_RO: Preț

en: Short Description
ro_RO: Descriere scurta a produsului

en: Add to Cart
ro_RO: Adaugă în Coș

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Ratings
ro_RO: Evaluări

en: Read more &raquo;
ro_RO: Citeste mai mult &raquo;

en: Read More &raquo;
ro_RO: Citeste mai mult &raquo;

en: Style
ro_RO: Stil

en: Alignment
ro_RO: Aliniere

en: center
ro_RO: centru

en: Entry Title
ro_RO: Titlu anunțului

en: Author
ro_RO: Autor

en: Date
ro_RO: Data

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Content Type
ro_RO: Tip Conținut

en: Excerpt
ro_RO: Rezumat

en: Content Alignment
ro_RO: Aliniere Conținut

en: Excerpt Length
ro_RO: Lungime extras

en: Read More Text
ro_RO: Text Citeşte mai mult

en: Title Color
ro_RO: Culoare titlu

en: Description Color
ro_RO: Culoare Descriere

en: Typography
ro_RO: Tipografie

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Breadcrumb
ro_RO: Firimitură

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Recommended Plugins
ro_RO: Plugin-uri recomandate

en: Background Color
ro_RO: Culoare fundal

en: Text Color
ro_RO: Culoare text

en: Links Color
ro_RO: Culoare Linkuri

en: Links Hover Color
ro_RO: Culoare Link-uri Hover

en: Number of Columns
ro_RO: Număr de coloane

en: Footer Bar
ro_RO: Subsol

en: Copyright text
ro_RO: Text copyright

en: Social Links
ro_RO: Link-uri retele sociale

en: YouTube
ro_RO: Youtube

en: StumbleUpon
ro_RO: Stumbleupon

en: Email Address
ro_RO: Adresa email

en: Border Color
ro_RO: Culoare bordură

en: Site Title Hover Color
ro_RO: Culoare deasupra titlu site

en: Header Elements
ro_RO: Elemente antet

en: Header Layout
ro_RO: Aspect antet

en: Transparent Header
ro_RO: Antet transparent

en: Spread
ro_RO: Răspândește

en: Sub Menu Background Color
ro_RO: Culoare de fundal sub-meniu

en: Dropdown
ro_RO: Lista verticală

en: FullScreen
ro_RO: Fullscreen

en: Sidebar
ro_RO: Bară laterală

en: Site Title
ro_RO: Titlul Site-ului

en: Choose Category
ro_RO: Alegeți categoria

en: Headline
ro_RO: Titlu

en: Content Area
ro_RO: Zona Conţinut

en: Featured Content
ro_RO: Conținut recomandat

en: About Text
ro_RO: Text Despre

en: Feature Title
ro_RO: Titlu caracteristică

en: Testimonial
ro_RO: Recomandare

en: Testimonial Title
ro_RO: Titlu testimoniale

en: Select Post
ro_RO: Selectează articol

en: team
ro_RO: echipa

en: Contact Us
ro_RO: Contactează-ne

en: Address
ro_RO: Adresa

en: Page Elements
ro_RO: Elementele pe Pagină

en: Page Title
ro_RO: Titlu pagină

en: Page Content
ro_RO: Continut Pagina

en: Theme Options
ro_RO: Opțiuni temă

en: Header Options
ro_RO: Opțiuni antet

en: Header
ro_RO: Antet

en: Main Menu
ro_RO: Meniu Principal

en: Sidebar Options
ro_RO: Opțiuni Sidebar

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Footer Options
ro_RO: Opțiuni subsol

en: Blog Options
ro_RO: Optiuni blog

en: Blog Post
ro_RO: Articol Blog

en: Page
ro_RO: Pagină

en: Page Options
ro_RO: Opțiuni pagină

en: Post Title
ro_RO: Titlul postării

en: Post Content
ro_RO: Conținutul mesajului (postării)

en: Backgrounds
ro_RO: Fundaluri

en: Box Background Color
ro_RO: Modifică culoare fundal

en: Alternate Background Color
ro_RO: Culoare fundal alternativă

en: Body Text Color
ro_RO: Culoare Body Text

en: Links
ro_RO: Legături

en: Link Color
ro_RO: Culoare Link

en: Buttons
ro_RO: Butoane

en: Color
ro_RO: Culoare

en: Hover Color
ro_RO: Culoare Hover

en: Hover Text Color
ro_RO: Culoarea textului on-hover

en: Hover Border Color
ro_RO: Culoare bordură peste

en: Inputs
ro_RO: Intrări

en: Labels
ro_RO: Etichete

en: Label Color
ro_RO: Culoare etichetă

en: Width
ro_RO: Lăţime

en: Full Width
ro_RO: Lățime completă

en: Padding (px)
ro_RO: Spațiere interioara (px)

en: Body
ro_RO: Corp

en: Heading 1 (H1)
ro_RO: Titlu 1 (H1)

en: Heading 2 (H2)
ro_RO: Titlu 2 (H2)

en: Heading 3 (H3)
ro_RO: Titlu 3 (H3)

en: Heading 4 (H4)
ro_RO: Titlu 4 (H4)

en: Font Family
ro_RO: Familie Font

en: Font Weight
ro_RO: Greutate

en: Font Style
ro_RO: Stilul fontului

en: Italic
ro_RO: Înclinat

en: Text Transform
ro_RO: Transforma text

en: Capitalize
ro_RO: Capitalizează text

en: Lowercase
ro_RO: Litere mici

en: Font Size
ro_RO: Mărime Font

en: Line Height
ro_RO: Înălţime linie

en: Letter Spacing (px)
ro_RO: Spațiul dintre litere (px)

en: Font Color
ro_RO: Culoare font

en: Ok, you deserve it
ro_RO: Bine, o meriți

en: Nope, maybe later
ro_RO: Nu, poate mai târziu

en: I already did
ro_RO: Am făcut-o deja

note: translators: %s: link
en: Home
ro_RO: Acasă

note: translators: %s: Categories
en: Archive for %s
ro_RO: Arhivă pentru  %s

note: translators: %s: Search result page translators: %s is for search query.
en: Search results for: %s
ro_RO: Rezultatele căutării pentru: %s

note: translators: %s: Author pages translators: %s: view post by translators: view all posts by author translators: %s view posts by
en: View all posts by %s
ro_RO: Vezi toate articolele din %s

en: Error 404
ro_RO: Eroare 404

note: translators: %s: Page Number translators: %s: author
en: Page %s
ro_RO: Pagina %s

en: Main Sidebar
ro_RO: Bara laterală principală

en: Call to Action
ro_RO: Acțiune

en: Header Menu
ro_RO: Meniu Antet

en: Footer Menu
ro_RO: Meniu Subsol

en: Facebook Link
ro_RO: Link Facebook

en: Twitter Link
ro_RO: Link Twitter

en: LinkedIn Link
ro_RO: Link Linkedin

en: Posted on
ro_RO: Publicat în

en: By
ro_RO: De

note: translators: %s: category list translators: %s posted in categories
en: Posted in %s
ro_RO: Publicat în %s

en: Permalink to %s
ro_RO: Legătură permanentă: %s

en: Thanks :)
ro_RO: Mulțumim :)

en: Pages:
ro_RO: Pagini:

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Next
ro_RO: Următor

en: No Comments
ro_RO: Niciun comentariu

en: 1 Comment
ro_RO: 1 Comentariu

en: % Comments
ro_RO: % Comentarii

en: Team
ro_RO: Echipa

note: translators: 1: byline, 2: author
en: By
ro_RO: De

note: translators: 1: class, 2: date
en: Posted on
ro_RO: Publicat la

en: 0 Comments
ro_RO: 0 Comentarii

en: Menu
ro_RO: Meniu

note: translators: %s Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ro_RO: Citeste mai mult<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: About
ro_RO: Despre

en: Search for:
ro_RO: Caută după:

en: Go
ro_RO: Mergi

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
ro_RO: Mic

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
ro_RO: Normal

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
ro_RO: Mare

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
ro_RO: Mai mare
