Responsive 4.2.2 - en to sr_RS translation catalogue (158 entries)

en: Activate
sr_RS: Aktiviraj

en: Deactivate
sr_RS: Деактивирај

en: Features
sr_RS: Карактеристике

en: Free
sr_RS: Бесплатно

note: Theme Name of the plugin/theme
en: Responsive
sr_RS: Одзив

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sr_RS: Ovaj post je zaštićen lozinkom. Unesite lozinku da vidite bilo kakve komentare.

note: translators: 1 : Count, 2 : Pings 3 : Post title
en: Name
sr_RS: Ime

en: Website
sr_RS: Вебсајт

en: Container Background Color
sr_RS: Boja pozadine

en: Get Started
sr_RS: Крени

en: Support
sr_RS: Подршка

en: Feedback
sr_RS: Повратна информација

en: Sale!
sr_RS: Akcija!

en: WooCommerce Sidebar
sr_RS: WооЦоммерце бочна трака

en: Colors
sr_RS: Boje

en: Button
sr_RS: Дугме

en: Button Text
sr_RS: Текст дугмета

en: Layout
sr_RS: Raspored

en: Sidebar Position
sr_RS: Pozicija bočne trake

en: Right Sidebar
sr_RS: Десни слајдер

en: Left Sidebar
sr_RS: Леви слајдер

en: No Sidebar
sr_RS: Без бочне траке

en: Grid View
sr_RS: Grid

en: List View
sr_RS: Pregled liste

en: Center
sr_RS: Centar

en: Left
sr_RS: Levo

en: Right
sr_RS: Десно

en: None
sr_RS: Nijedan

en: Square
sr_RS: Kocka

en: Vertical
sr_RS: Вертикално

en: Horizontal
sr_RS: Водоравно

en: Cart
sr_RS: Korpa

en: Top
sr_RS: Врх

en: Bottom
sr_RS: Dno

en: Inherit
sr_RS: Naslediti

en: Bold: 700
sr_RS: Подебљано: 700

en: Google Fonts
sr_RS: Гугл фонтови

en: Pricing Tables
sr_RS: Tabela sa cenama

en: Flat
sr_RS: Ravno

en: Title
sr_RS: Наслов

en: Featured Image
sr_RS: Истакнута слика

en: Meta
sr_RS: Mета

en: Content
sr_RS: Sadržaj

en: Main Navigation
sr_RS: Главна Навигација

en: Rating
sr_RS: Ocena

en: Price
sr_RS: Cena

en: Short Description
sr_RS: Кратак опис

en: Add to Cart
sr_RS: Dodaj u korpu

en: Category
sr_RS: Категорија

en: Ratings
sr_RS: Оцене

en: Style
sr_RS: Stil

en: Alignment
sr_RS: Поравнавање

en: Entry Title
sr_RS: Наслов улаза

en: Author
sr_RS: Autor

en: Date
sr_RS: Datum

en: Categories
sr_RS: Kategorije

en: Comments
sr_RS: Komentari

en: Content Type
sr_RS: Тип садржаја

en: Excerpt
sr_RS: Одломак

en: Excerpt Length
sr_RS: Dužina sažetka

en: Read More Text
sr_RS: Teks: pogledajte više

en: Link
sr_RS: Линк

en: Title Color
sr_RS: Boja naslova

en: Typography
sr_RS: Tipografija

en: Description
sr_RS: Opis

en: Breadcrumb
sr_RS: Мрвице

en: Documentation
sr_RS: Документација

en: Background Color
sr_RS: Боја позадине

en: Text Color
sr_RS: Boja teksta

en: Number of Columns
sr_RS: Број колна

en: Footer Bar
sr_RS: Futer

en: Social Links
sr_RS: Linkovi za društvene mreže

en: Twitter
sr_RS: Твитер

en: RSS Feed
sr_RS: RSS вест

en: Instagram
sr_RS: Инстаграм

en: Email Address
sr_RS: Адреса е-поште

en: Border Color
sr_RS: Боја ивица

en: Header Layout
sr_RS: Распоред заглавља

en: Transparent Header
sr_RS: Транспарентно заглавље

en: Below Header
sr_RS: Ispod zaglavlja

en: Spread
sr_RS: Ширити

en: Dropdown
sr_RS: Падајући мени

en: Sidebar
sr_RS: Bočna traka

en: Site Title
sr_RS: Naslov sajta

en: Choose Category
sr_RS: Izaberite kategoriju

en: Headline
sr_RS: Главни наслов

en: Testimonial
sr_RS: Testemonijal

en: team
sr_RS: tim

en: Contact Us
sr_RS: Kontakt

en: Address
sr_RS: Adresa

en: Page Title
sr_RS: Наслов стране

en: Theme Options
sr_RS: Opcije teme

en: Header
sr_RS: Заглавље

en: Main Menu
sr_RS: Главни мени

en: Sidebar Options
sr_RS: Подешавање сајдбара

en: Footer
sr_RS: Futer

en: Footer Options
sr_RS: Опције футера

en: Page
sr_RS: Страница

en: Post Title
sr_RS: Наслов поста

en: Links
sr_RS: Везе

en: Link Color
sr_RS: Бoja линкова

en: Buttons
sr_RS: Дугмад

en: Color
sr_RS: Boja

en: Hover Color
sr_RS: Hover boja

en: Hover Text Color
sr_RS: Ховер боја текста

en: Hover Border Color
sr_RS: Ховер боја ивице

en: Labels
sr_RS: Oznaka

en: Width
sr_RS: Ширина

en: Full Width
sr_RS: Puna širina

en: Boxed
sr_RS: Uokviren

en: Font Family
sr_RS: Фамилија фонта

en: Font Weight
sr_RS: Дебљина фонта

en: Capitalize
sr_RS: Veliko slovo

en: Lowercase
sr_RS: Pretvara u mala slova

en: Uppercase
sr_RS: Pretvara u velika slova

en: Font Size
sr_RS: Величина фонта

en: Line Height
sr_RS: Висина линија

en: Font Color
sr_RS: Боја фонта

note: translators: %s: link
en: Home
sr_RS: Početna

note: translators: %s: Categories
en: Archive for %s
sr_RS: Архива за% с

note: translators: %s: Search result page translators: %s is for search query.
en: Search results for: %s
sr_RS: Резултати претраживања за:% с

note: translators: %s: Author pages translators: %s: view post by translators: view all posts by author translators: %s view posts by
en: View all posts by %s
sr_RS: Прегледај све постове од %s

en: Error 404
sr_RS: Грешка 404

note: translators: %s: Page Number translators: %s: author
en: Page %s
sr_RS: Страна %s

en: Main Sidebar
sr_RS: Главна бочна трака

en: Call to Action
sr_RS: Позив за акцију

en: Header Menu
sr_RS: Мени заглавља

en: Facebook Link
sr_RS: Facebook link

en: Twitter Link
sr_RS: Twitter link

en: Posted on
sr_RS: Објављено

en: By
sr_RS: Od

note: translators: %s: category list translators: %s posted in categories
en: Posted in %s
sr_RS: Прокњижено у% с

en: Thanks :)
sr_RS: Захваљујемо :)

en: Pages:
sr_RS: Странице:

en: Previous
sr_RS: Претходно

en: Next
sr_RS: Следеће

en: No Comments
sr_RS: Nema komentara

en: 1 Comment
sr_RS: 1 Коментар

en: % Comments
sr_RS: % komentara

en: &#8249; Older posts
sr_RS: &#8249; Старији чланци

en: Newer posts &#8250;
sr_RS: Новији чланци &#8250;

en: Team
sr_RS: Тим

note: translators: 1: byline, 2: author
en: By
sr_RS: Аутор

note: translators: 1: class, 2: date
en: Posted on
sr_RS: Објављен на

en: 0 Comments
sr_RS: 0 komentara

en: Menu
sr_RS: Meni

note: translators: %s Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sr_RS: Настави читање<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: About
sr_RS: О

en: Search for:
sr_RS: Pretraga za:

en: Go
sr_RS: Idi

en: mm
sr_RS: мм

en: sec
sr_RS: секунда

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
sr_RS: Malo

[ctx: Short name of the small font size in the block editor.]
en: S
sr_RS: N

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
sr_RS: Редовне

[ctx: Short name of the regular font size in the block editor.]
en: M
sr_RS: P

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
sr_RS: Велика

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
sr_RS: Veće
