Responsive 4.2.2 - en to sv_SE translation catalogue (255 entries)

en: Activating
sv_SE: Aktiverar

en: Requested page not found. [404]
sv_SE: Den begärda sidan hittades inte. [404]

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Deactivate
sv_SE: Avaktivera

en: Jetpack Portfolio
sv_SE: Jetpack-portfölj

en: Features
sv_SE: Funktioner

en: Free
sv_SE: Gratis

note: Theme Name of the plugin/theme
en: Responsive
sv_SE: Responsiv

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sv_SE: Det här inlägget är lösenordsskyddat. Ange lösenordet för att visa kommentarer.

note: translators: 1 : Count, 2 : Pings 3 : Post title
en: Name
sv_SE: Namn

en: E-mail
sv_SE: E-post

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Button Color
sv_SE: Knappfärg

en: Button Hover Color
sv_SE: Knappfärg (hovra)

en: Button Hover Text Color
sv_SE: Knapp-textfärg, hover

en: Button Text Color
sv_SE: Knapptextfärg

en: Text color
sv_SE: Textfärg

en: Responsive Options
sv_SE: Mottaglig alternativ

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Community
sv_SE: Gemenskaphet

en: Sale!
sv_SE: Rea!

en: WooCommerce Sidebar
sv_SE: WooCommerce Sidofält

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Cart Buttons
sv_SE: Varukorgsknappar

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button Text
sv_SE: Knapptext

en: Layouts
sv_SE: Layouter

en: Shop Options
sv_SE: Inställningar för butik

en: Product Options
sv_SE: Produktalternativ

en: Cart Options
sv_SE: Varukorgsalternativ

en: Rating Color
sv_SE: Betygsfärg

en: Price Color
sv_SE: Färg för pris

en: Sidebar Position
sv_SE: Sidopanelens position

en: Right Sidebar
sv_SE: Höger sidofält

en: Left Sidebar
sv_SE: Vänster sidopanel

en: No Sidebar
sv_SE: Ingen sidopanel

en: List View
sv_SE: Listvy

en: Center
sv_SE: Centrera

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Right
sv_SE: Höger

en: None
sv_SE: Ingen

en: Default
sv_SE: Standard

en: Circle
sv_SE: Cirkel

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: Gallery Layout
sv_SE: Gallerilayout

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Top
sv_SE: Topp

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Inherit
sv_SE: Ärv

en: Black: 900
sv_SE: Fet: 900

en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade teckensnitt

en: Standard Fonts
sv_SE: Standardtypsnitt

en: Google Fonts
sv_SE: Google typsnitt

en: Form Builder
sv_SE: Formulärbyggare

en: Pricing Tables
sv_SE: Pristabeller

en: Get the PRO version!
sv_SE: Skaffa PRO-versionen!

en: Gradient
sv_SE: Lutning

en: Flat
sv_SE: Platt

en: Title
sv_SE: Titel

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Main Navigation
sv_SE: Huvudnavigation

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Price
sv_SE: Pris

en: Short Description
sv_SE: Kort beskrivning

en: Add to Cart
sv_SE: Lägg i varukorgen

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Ratings
sv_SE: Betyg

en: Read more &raquo;
sv_SE: Läs mer

en: Read More &raquo;
sv_SE: Läs mer &raquo;

en: Style
sv_SE: Stil

en: Alignment
sv_SE: Justering

en: Entry Title
sv_SE: Post titel

en: Author
sv_SE: Författare

en: Date
sv_SE: Datum

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Content Type
sv_SE: Innehållstyp

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Content Alignment
sv_SE: Innehållsjustering

en: Excerpt Length
sv_SE: Längd på utdrag

en: Read More Text
sv_SE: Läs mer-text

en: Link
sv_SE: Länk

en: Blog Page Title
sv_SE: Rubrik på bloggsida

en: Title Color
sv_SE: Rubrikfärg

en: Description Color
sv_SE: Färg på beskrivning

en: Before Heading
sv_SE: Innan rubrik

en: After Heading
sv_SE: Efter rubrik

en: Typography
sv_SE: Typografi

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Breadcrumb
sv_SE: Brödsmulor

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

note: translators: %1$s is Plugin Name
en: To have access to a shop section please install and configure %1$s.
sv_SE: För att få tillgång till en butikssektion, vänligen installera och konfigurera tillägget %1$s.

en: WooCommerce plugin
sv_SE: WooCommerce

en: Recommended Plugins
sv_SE: Rekommenderade tillägg

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Links Color
sv_SE: Länkfärg

en: Links Hover Color
sv_SE: Länkars hovringsfärg

en: Footer Widgets
sv_SE: Widgets sidofoten

en: Number of Columns
sv_SE: Antal kolumner

en: Footer Bar
sv_SE: Sidfot Bar

en: Copyright text
sv_SE: Copyrighttext

en: Social Links
sv_SE: Sociala medier

en: RSS Feed
sv_SE: RSS Flöde

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Scripts
sv_SE: Script

en: Border Color
sv_SE: Ramfärg

en: Site Title Color
sv_SE: Webbplatsens titelfärg

en: Site Title Hover Color
sv_SE: Färg för webbplatsens titel vid hovring

en: Header Layout
sv_SE: Layout för sidhuvud

en: Transparent Header
sv_SE: Genomskinligt sidhuvud

en: Header Widgets
sv_SE: Sidhuvudwidgets

en: Above Header
sv_SE: Ovanför sidhuvud

en: In Header
sv_SE: I Sidhuvud

en: Below Header
sv_SE: Under sidhuvud

en: Spread
sv_SE: Utbredd

en: Sub Menu Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg undermeny

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardin

en: Sidebar
sv_SE: Sidofält

en: Site Title
sv_SE: Webbplatsens titel

en: Site Tagline
sv_SE: Sajtslogan

en: Choose Category
sv_SE: Välj kategori

en: Custom Home Page
sv_SE: Anpassad startsida

en: Headline
sv_SE: Rubrik

en: Content Area
sv_SE: Innehållsområde

en: Featured Content
sv_SE: Utvalt innehåll

en: About Section
sv_SE: Sektionen ”Om oss”

en: About Text
sv_SE: Om-text

en: Feature Section
sv_SE: Funktionssektion

en: Feature Title
sv_SE: Funktionstitel

en: Testimonial Section
sv_SE: Sektion med kundrekommendationer

en: Testimonial
sv_SE: Omdöme

en: Testimonial Title
sv_SE: Testimonial Titel

en: Select Post
sv_SE: Välj inlägg

en: Team Section
sv_SE: Team-sektion

en: Enable Team Section
sv_SE: Aktivera sektionen ”Medarbetare”

en: team
sv_SE: grupp

en: Team Title
sv_SE: Rubrik för teamet

en: Contact Section
sv_SE: Dialog

en: Contact Us
sv_SE: Kontakta oss

en: Address
sv_SE: Adress

en: Email
sv_SE: E-post

en: Phone no
sv_SE: Telefon nummer

en: Contact form shortcode
sv_SE: Kortkod för kontaktformulär

en: Page Elements
sv_SE: Sid-element

en: Post Elements
sv_SE: Inläggselement

en: Page Title
sv_SE: Sidtitel

en: Page Content
sv_SE: Sidinnehåll

en: Theme Options
sv_SE: Temainställningar

en: Header Options
sv_SE: Sidhuvudets alternativ

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Main Menu
sv_SE: Huvudmeny

en: Sidebar Options
sv_SE: Inställning för sidopanel

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Footer Options
sv_SE: Sidfots inställningar

en: Blog / Archive
sv_SE: Blogg / Arkiv

en: Blog Options
sv_SE: Blogg alternativ

en: Blog Post
sv_SE: Artikel

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page Options
sv_SE: Sidalternativ

en: Post Featured Image
sv_SE: Utvald bild för inlägg

en: Post Title
sv_SE: Inläggs titel

en: Post Meta
sv_SE: Inläggsmeta

en: Post Content
sv_SE: Inläggsinnehåll

en: Backgrounds
sv_SE: Bakgrunder

en: Box Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg för rutor

en: Alternate Background Color
sv_SE: Alternerande bakgrundsfärg

en: Body Text Color
sv_SE: Textfärg för brödtext

en: Heading 2 (H2) Color
sv_SE: Rubrik 2 (H2) färg

en: Heading 3 (H3) Color
sv_SE: Rubrik 3 (H3) färg

en: Meta Text Color
sv_SE: Meta Textfärg

en: Links
sv_SE: Länkar

en: Link Color
sv_SE: Länkfärg

en: Link Hover Color
sv_SE: Länkfärg (hovra)

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Color
sv_SE: Färg

en: Hover Color
sv_SE: Hovringsfärg

en: Hover Text Color
sv_SE: Textfärg vid hovring

en: Hover Border Color
sv_SE: Ramfärg vid Hovring

en: Inputs
sv_SE: Manuellt

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Label Color
sv_SE: Etikettfärg

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Contained
sv_SE: Inneslutet

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Boxed
sv_SE: Boxad

en: Content Boxed
sv_SE: Boxat innehåll

en: Border Width (px)
sv_SE: Rambredd (px)

en: Form Inputs
sv_SE: Formulär inlägg

en: Body
sv_SE: Brödtext

en: Heading 1 (H1)
sv_SE: Rubrik 1 (H1)

en: Heading 2 (H2)
sv_SE: Rubrik 2 (H2)

en: Heading 3 (H3)
sv_SE: Rubrik 3 (H3)

en: Heading 4 (H4)
sv_SE: Rubrik 4 (H4)

en: Heading 5 (H5)
sv_SE: Rubrik 5 (H5)

en: Heading 6 (H6)
sv_SE: Rubrik 6 (H6)

en: Font Family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Font Weight
sv_SE: Typsnittsvikt

en: Font Style
sv_SE: Teckenstil

en: Italic
sv_SE: Kursiv

en: Text Transform
sv_SE: Textomvandling

en: Capitalize
sv_SE: Stora bokstäver

en: Lowercase
sv_SE: Gemener

en: Uppercase
sv_SE: Versaler

en: Font Size
sv_SE: Textstorlek

en: Line Height
sv_SE: Radavstånd

en: Font Color
sv_SE: Typsnittsfärg

en: Ok, you deserve it
sv_SE: Ok, det förtjänar ni

en: Nope, maybe later
sv_SE: Njä, kanske senare

en: I already did
sv_SE: Det har jag redan gjort

note: translators: %s: link
en: Home
sv_SE: Hem

note: translators: %s: Categories
en: Archive for %s
sv_SE: Arkiv för %s

note: translators: %s: Search result page translators: %s is for search query.
en: Search results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

note: translators: %s: Author pages translators: %s: view post by translators: view all posts by author translators: %s view posts by
en: View all posts by %s
sv_SE: Visa alla inlägg av %s

en: Error 404
sv_SE: Fel 404

note: translators: %s: Page Number translators: %s: author
en: Page %s
sv_SE: Sida %s

en: Main Sidebar
sv_SE: Huvudsidmeny

en: Area 1 - sidebar.php - Displays on Default, Blog, Blog Excerpt page templates
sv_SE: Område 1 - sidebar.php - Visar på Standard, blogg, blogg Utdrag sydmallar

en: Gallery Sidebar
sv_SE: Galleri Sidofält

en: Footer Widgets 1
sv_SE: Sidfotswidgets 1

en: Footer Widgets 2
sv_SE: Sidfotswidgets 2

en: Footer Widgets 3
sv_SE: Sidfotswidgets 3

en: Header Menu
sv_SE: Sidhuvudsmeny

en: Footer Menu
sv_SE: Sidfotsmeny

en: Facebook Link
sv_SE: Facebook-länk

en: Twitter Link
sv_SE: Twitter-länk

en: LinkedIn Link
sv_SE: LinkedIn-länk

en: Posted on
sv_SE: Publicerad den

en: By
sv_SE: Av

note: translators: %s: category list translators: %s posted in categories
en: Posted in %s
sv_SE: Inlagd i %s

en: Scroll to Top
sv_SE: Skrolla till toppen

en: Permalink to %s
sv_SE: Permalänk till %s

en: Thanks :)
sv_SE: Tack :)

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No Comments
sv_SE: Inga kommentarer

en: 1 Comment
sv_SE: 1 kommentar

en: % Comments
sv_SE: % kommentarer

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
sv_SE: 404 - Tänk att möta dig här!

note: translators: 1: byline, 2: author
en: By
sv_SE: Av

note: translators: 1: class, 2: date
en: Posted on
sv_SE: Publicerat den

en: 0 Comments
sv_SE: 0 kommentarer

en: Menu
sv_SE: Meny

note: translators: %s Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sv_SE: Fortsätt läsa<span class="screen-reader-text"> ”%s”</span>

en: About
sv_SE: Om

en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

en: Go
sv_SE: Start

en: sec
sv_SE: sek

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
sv_SE: Liten

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
sv_SE: Vanlig

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
sv_SE: Stor
